Cal-Mag + vit.C + vit.D3, 150g

Rozlučte se konečně s problémy s usínáním! Stačí rozpustit dvě lžičky ve vodě a máte před sebou drink, co vás zrelaxuje a naplní pohodou.
Celý popis
Prodej toho produktu skončil.

Popis

Tento výživový doplněk díky optimálnímu množství a poměru vápníků, hořčíků, vitamínu C a D3 uvolní vaše svaly a nervy a zajistí bezproblémové fungování imunitního systému. Je ideální před a po namáhavé práci, cvičení či v případech stresu, zajistí vám žádoucí zklidnění a relaxaci. Pokud občas „počítáte“ ovečky a nemůžete usnout, tento nápoj se stane vaším oblíbeným pomocníkem.

 

Účinky

  • Podporuje optimální činnost nervové soustavy, svalů a obranyschopnost
  • Po cvičení podporuje regeneraci
  • Napomáhá uvolnit svaly a nervy po psychickém i fyzickém vypětí
  • Navozuje klidný stav, který přispívá k snadnému usnutí

Účinky jednotlivých složek

Vápník:

Je důležitý pro vedení nervových vzruchů, podporuje správnou funkci svalů a jejich regeneraci po fyzické aktivitě tím, že napomáhá tělu zbavit se přebytků kyseliny mléčné. Je účinný při problémech s nespavostí a zmírňuje dopady stresu na organismus.

 

Hořčík:

Reguluje hladinu cukru v krvi a činnost štítné žlázy. Působí proti křečím, chrání organismus před vlivem stresu a celkově zlepšuje psychický stav člověka. Kromě toho napomáhá odbourávat cholesterol

 

Vápník a horčík se v tomto přípravku nacházejí v optimálním poměru 2:1. Přípravek zároveň obsahuje kyselinu jablečnou, která podporuje jejich efektivní vstřebávání.

 

Vitamín C:

Zvyšuje odolnost těla proti nemocem, je důležitý pro imunitní systém. Podporuje tvorbu kolagenu, a tím pádem zdraví chrupavek, vedle toho i cév a kostí. Využívá se také při léčbě zeleného a šedého zákalu, křečových žil a hemeroidů. Je silným antioxidantem, který zabraňuje stárnutí buněk. V současnosti se za optimální považují dávky do 2mg vitamínu denně, jeho nadbytek však tělo bez problémů vyloučí.

 

Vitamín D3:

Regulační steroidní hormon ovlivňuje správné fungování 36 orgánů a tkání v lidském těle. Má důležitou úlohu například při hormonální činnosti pankreasu, čímž reguluje hladinu cukru v krvi, ovlivňuje mozek, srdce a krevní oběh. Napomáhá vstřebávání vápníků a fosforu v organismu, a tím významně posiluje kosterní systém a svalstvo. Má výrazné účinky na imunitní systém. Aktivuje totiž tvorbu ochranných protilátek proti bakteriím a virům. Je užitečný jako prevence chřipek a prochladnutí. Aktuálně studie vymezují doporučenou denní dávku vitamínu D3 na 1000 – 4000 IU (25 - 100µg).

 

 Výživové hodnoty

v 1 dávce (7g)

%referenční výživové hodnoty

Vápník (L-askorban vápenatý a glukonan vápenatý)

300 mg 37,5%

Hořčík (L-askorban hořečnatý a uhličitan hořečnatý)

300 mg 80%

Vitamín C (Kyselina L-askorbová)

500 mg 625%

Vitamín D3  (cholecalciferol)

25 mcg 500%

Kyselina jablečná

35 mcg nestanoveno

Výrobek obsahuje

Kyselina citronová (regulátor kyselosti)

 

Obsah balení

150mg

 

Návod k použití

Příprava nápoje, který vám mimo jiné pomůže zregenerovat po namáhavém cvičení, je velmi snadná. Dvě kávové lžičky (7g) nasypte do hrnečku, zalijte do dvou třetin horkou vodou a řádně promíchejte, až se všechen prášek rozpustí a vznikne čirá tekutina. Hrneček dolijte středně kyselým džusem (například jablečným) či horkou vodou a vložte sáček bylinkového čaje. Na zdraví!

 

Upozornění

Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není náhradou pestré stravy. Přípravek není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy.