Velikost balení: 30 ml

Croma Farewell Irritated skin Serum

Sérum pro podrážděnou a citlivou pleť

Okamžitá úleva od podráždění nebo začervenání a dávka hydratace a zklidnění pro citlivou pleť, to je sérum Croma Farewell Irritated skin Serum s kyselinou hyaluronovou. Trápí vás růžovka (rosacea), svědění pleti nebo její přecitlivělost? Záchrana přichází s téměř zázračnou lahvičkou se sérem od Croma-Pharma.

Celý popis
100% vegan100% vegan
Prodej toho produktu skončil.

Co znamená citlivá pleť? 

Pro citlivou pleť je typické její svědění, začervenání, případně dokonce prasklinky, šupinky nebo zvýšená hrubost, které se projevují po vystavení různým faktorům, ať už jsou charakteru fyzikálního (UV záření, teplo, chlad, vítr), chemického (kosmetické produkty, voda, znečištění), psychologického (stres) či hormonálního (menstruační cyklus). Také suchá pleť, rosacea (růžovka) a akné bývají často spjaty s citlivostí pleti, pro níž je typické oslabení ochranné bariéry Stratum corneum a zvýšenou cévní reaktivitou. 

Sérum pro citlivou pleť 

Sérum Croma Farewell Irritated skin Serum poskytuje okamžitou úlevu a hydrataci podrážděné pleti nebo pleti náchylné k začervenání. Základem séra je kyselina hyaluronová, která pleť hloubkově hydratuje.  Složení je obohacené o další aktivní látky jako jsou vitamíny a peptidy, které snižují červenání pleti a podráždění, pokožku zklidňují a zjemňují a obnovují fungování ochranné kožní bariéry. Zlepšuje se taku pružnost pleti. Croma Farewell Irritated skin Serum je navržené přímo pro řešení problémů s podrážděnou, citlivou pletí. 

Sérum s kyselinou hyaluronovou 

Kyselina hyaluronová hydratuje a zvlhčuje pleť, zlepšuje její pružnost, je zároveň silným antioxidantem, vyhlazuje pleť a zlepšuje vzhled jemných rýh a vrásek. Firma Croma-Pharma je expert na poli kyseliny hyaluronové, proto také všechna séra Croma Farewell obsahují kombinaci vysokomolekulární kyseliny hyaluronové (s dlouhým řetězcem) a nízkomolekulární kyseliny hyaluronové (s krátkým řetězcem).

 • Nízkomolekulární kyselina hyaluronová se svým krátkým řetězcem prostupuje do epidermis, a díky tomu má hloubkovější účinek. Zlepšuje pevnost pleti a její pružnost, poskytuje jí hydrataci a váže na sebe vodu.
 • Vysokomolekulární kyselina hyaluronová má delší řetězec, tím zůstává více na povrchu pleti, který přímo hydratuje a přitahuje k němu vodu, jak se spodních vrstev pleti, tak z okolní atmosféry. Má schopnost vázat na sebe vodu, a tím skvěle zvlhčovat pleť.

Zklidnění citlivé, podrážděné a začervenalé pleti

Croma Farewell Irritated skin Serum je vhodné pro:

 • Citlivou pleť
 • Podrážděnou pleť
 • Poškozenou pleť
 • Pleť s tendencí k začervenání
 • Suchou pleť 
 • Aknózní pleť 

Péče o podrážděnou pleť díky 4 aktivním látkám

Niacinamid:
Ulevuje od začervenání pleti, zlepšuje fungování ochranné bariéry Stratum corneum a navyšuje hydrataci pleti.

D-Panthenol:
Zlepšuje hydrataci svrchní vrstvy kůže (Stratum corneum), snižuje transepidermální ztrátu vody z pleti a během 3 až 4 týdnů ulevuje od příznaků podráždění pokožky. 

Madecassoside:
Aktivní látka získávaná z pupečníku asijského zlepšuje pružnost pleti, její pevnost, hrubou pleť zjemňuje a hydratuje. Navíc snižuje zarudnutí pleti a ulevuje od jejího podráždění. 

Ectoin:
Zlepšuje elasticitu pleti a zvyšuje obsah vláhy v ní, redukuje hrubost pleti a pokožku celkově zjemňuje. 

Veganské sérum bez škodlivých látek

 • Neobsahuje parfemační látky, parabeny, silikony, minerální oleje.
 • Sérum je plně veganské.
 • Sérum má lehkou konzistenci a rychle se vstřebává do pleti. Díky tomu jej můžete zařadit do své standardní kosmetické péče – po čištění a tonizaci pleti a před aplikací hydratačního produktu.

Pro krásnou pleť používejte ráno a večer

 • Každé ráno a večer po čištění pleti aplikujte 3 kapky séra na pleť obličeje, krku a dekoltu. Po vstřebání naneste svůj běžný hydratační produkt. 
 • Balení má obsah 30 ml.