Velikost balení: 60 tobolek

Diaskor

Pro zkvalitnění života s diabetem II. typu

Zkvalitněte a prodlužte svůj život s diabetem II. typu díky Diaskoru. Ten obsahuje skořicový extrakt, který má prokázaný antidiabetický účinek 1), a další důležité vitamíny a živiny, které podpoří vaše zdraví.

Celý popis
Prodej toho produktu skončil.

Zvyšuje citlivost na inzulín

Vodní skořicový extrakt, jenž je základem DIASKORU, díky obsahu methylhydroxychalkonových polymerů snižuje necitlivost buněk na inzulín a zvyšuje využití inzulínu v těle. Tím následně normalizuje vysokou hladinu cukru v krvi 2). Pozitivní vliv skořicového extraktu prokázala dvojitě slepá studie, kdy u pacientů došlo ke snížení hyperglykémie až o 29%, aniž by se u některého z diabetiků vyskytla hypoglykémie 3)

Pro celkové zdraví organismu

Skořicové tobolky DIASKOR jsou navíc obohacené o chrom, zinek, kyselinu alfa-lipoovou, hořčík a složení je doplněné také o vitamíny C, E, B1, B2, B3 a B6. Díky tomu nejen, že působí pozitivně při diabetu, ale také podporuje zdraví kardiovaskulární a nervové soustavy, kůže a očí. 

Prevence komplikací spojených s cukrovkou

 • Obsažené vitamíny a minerály napomáhají prevenci rozvoje dalších diabetických komplikací, jako jsou poruchy hojení ran, poškození ledvin, zraku, nervů, syndromu diabetické nohy i sexuální dysfunkcí.
 • Podpora při léčbě cukrovky
 • Skořicový extrakt působí pozitivně na hladinu krevního cukru, zvyšuje využití inzulínu v organismu
 • Působí jako prevence pozdějších komplikací spojených s cukrovkou II. typu
 • Kromě skořicového extraktu obsahuje vitamíny a minerály, které jsou klíčové pro zdraví organismu a kterých mají diabetici zvýšenou potřebu
 • Snižuje hyperglykemii
 • Snižuje vliv oxidačního stresu na organismus

Účinné bez rizika podráždění

 • Obsahuje vodní extrakt ze skořicovníku čínského, u něhož jsou zaručeny antidiabetické účinky, nikoliv jiné druhy skořice
 • Díky tomu, že se jedná o vodní roztok, neobsahuje extrakt ze skořice potenciálně dráždivé, alergizující éterické oleje

Nečekané účinky skořice

Skořicový extrakt:
Metylhydroxichalkonové polymery MHCP, které vědci ze skořice izolovali a identifikovali, zasahují na inzulínových receptorech buněk, kde snižují rezistenci proti inzulínu. Důsledkem je pak nárůst inzulínového účinku, ale nikoliv hypoglykémie 4).

Proti oxidativnímu poškození

Kyselina alfa-lipoová:
Významný antioxidant, který chrání buňky před poškozením a pomáhá léčit sníženou citlivost, pocity brnění a jiné příznaky poškození nervů u diabetických neuropatií 5).

3 důležité minerály

Chromzinek:
Účastní se přeměny sacharidů na energii, jsou proto pro diabetiky velice důležité. Kvůli jejich vyššímu vylučování močí při diabetu je však vhodné jejich ztráty vyrovnávat 6).

Hořčík: 
Důležitost hořčíku spočívá v tom, že podporuje asi 300 procesů vázaných na enzymy v organismu, z nichž některé jsou nezbytné pro základní životní funkce. Dostatek hořčíku pomáhá v prevenci mnoha chronických nemocí i prevenci pozdních komplikací diabetu.

Šest klíčových vitamínů 

Vitamín C a vitamín E:
Pomáhají v prevenci srdečních onemocnění, určitých typů rakoviny i jiných nemocí, posilují imunitní systém, podporují hojení kůže a ve svém účinku se navzájem doplňují. Diabetici se často nacházejí ve stavu látkové výměny, pro kterou je charakteristická vysoká hladina cukru v krvi spojená se zvýšeným oxidačním stresem. Ten pak způsobuje větší náchylnost k rozvoji sekundárních následků diabetu 7). Právě proto je nespornou výhodou těchto vitamínů jejich antioxidační působení. 

Vitamín B1:
Napomáhá udržovat zdravé nervy, posiluje srdce a je nezbytný pro přeměnu sacharidů z potravy na energii.

Vitamín B2:
Podílí se na udržování dobré funkce očí a centrálních i periferních nervů.

Vitamín B3:
Účastní se na řízení hladiny krevního cukru, udržuje zdravou kůži a nervy.

Vitamín B6:
Napomáhá v prevenci kardiovaskulárních onemocnění.

Užívejte coby podporu terapie

 • Nejvhodnější kompenzací diabetu II. typu je samozřejmě redukce nadváhy a zaktivnění životního stylu, ve spojení s dietetickými opatřeními. V rámci těchto opatření je nicméně možné doporučit jako podporu terapie diabetu užívání DIASKORU, který normalizuje hladinu krevního cukru a působí jako prevence dalších obtíží spojených s diabetem.
 • Dávkování: 2x denně jedna tobolka, kterou užívejte nejlépe po jídle a zapijte dostatečným množstvím vody.
 • Je bezpečný i při dlouhodobém užívání
 • Balení obsahuje 60 tobolek (hmotnost obsahu: 43,5 g)

Upozornění

Není určeno dětem do 12 let. Není určeno jak náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

---

1) Khan, 2003.
2) Verspohl, 2005.; Lin, 2003.; Brodhaurst, 2000.; Berrio, 1992.; Anderson, 2004.
3) Khan, 2003.
4) Jarvill-Taylor, 2001.
5) Anonymous, 2005.; Negrisanu, 1999.; Hahm, 2004.; Ametov, 2003.; Haak, 2000.; Androne, 2000.; Ruhnau, 1999.
6) Anderson, 2001.; Anderson, 1997.; Appleton, 2002; Khan, 1990.; Morris, 1999.; Kobla, 2000.
7) Piconi, 2003.; Cerriello., 1998.