Physical Sunscreen

Ochranný krém s SPF 30 a anti-pollution technologií
Dejte sbohem chemickým slunečním filtrům a spolehněte se na sílu oxidu zinečnatého a oxidu titaničitého v opalovacím krému Physical Sunscreen SPF 30. Kromě toho, že pleť chrání před UV paprsky, poskytuje díky obohacenému složení také ochranu před infračerveným, znečištěním a glykací. Už žádné bílé šmouhy a lepivý pocit na pleti, jen dokonalá ochrana. 100% bez nanočástic.
Celý popis
100% vegan100% vegan
Prodej toho produktu skončil.

Širokospektrální ochrana před sluncem

UV paprsky jsou zodpovědné až za 80 % viditelných známek stárnutí pleti v obličeji. Ochrana před sluníčkem je proto v rámci anti-aging péče a snah za mladistvý vzhled klíčová. Physical Sunscreen v tomto ohledu skvěle pomůže. S SPF 30 poskytuje pleti širokospektrální ochranu před UVA i UVB paprsky. Na rozdíl od opalovacích krému založených na chemických filtrech, které absorbují energii ultrafialového záření a přeměňují ji v kůži na teplo, funguje Physical Sunscreen na jiném principu – paprsky od kůže odráží, podobně jako zrcadlo.

Antioxidace nutná pro omlazení 

 • Pomáhá pokožku chránit proti volným radikálům
 • Je bohatý na přírodní antioxidanty, ty bojují proti působení volných radikálů, které jsou zodpovědné za stárnutí pokožky i celého organismu
 • Díky tomu zachovává mladistvý vzhled pokožky
 • Nabízí širokospektrální ochranu SPF 30 před UVA/UVB zářením

Pohodová aplikace bez bílých šmouh

Physical Sunscreen se rychle vstřebává a je bohatý na antioxidanty, je však stále dostatečně lehký pro každodenní použití. Pokožku chrání před všemi známkami fotostárnutí. Jeho vylepšené složení se příjemně rozprostírá po kůže, aniž by na ní zanechával nepříjemně lepkavou či křídovou vrstvičku. Je také 100% bez nanočástic. Kromě ochrany před UV paprsky utváří ochranu před znečištěním, infračerveným zářením i před A.G.E., tedy produkty pokročilé glykace. Pleť zkrátka chrání před všemi možnými druhy poškození vnějším prostředím, která mohou vést až ke vzniku jemných rýh a vrásek.

Vrásky z cukru?

Physical Suncreen chrání pleť před poškozením A.G.E., tedy produkty pokročilé glykace. Ke glykaci dochází, když se v organismu začnou hromadit cukry, které jste zkonzumovali ve stravě. Ty se mohou vázat na bílkoviny, jako jsou kolagen a elastin, čímž utváří škodlivé A.G.E., produkty pokročilé glykace. Výsledkem je deformace kolagenu a zpomalená obnova kožních buněk. Kůže je pak povolená s viditelnými známkami stárnutí. Physical Sunscreen obsahuje karnosin, který působí proti poškození pleti glykací. Brání totiž navázání cukrů na kolagen, který díky tomu zůstává soudržný a nepodléhá rozkladu. Výsledkem je redukce vrásek a nárůst elasticity pleti.

Proti infračerveným paprskům

Vedle protiglykačního účinku a antioxidačního působení chrání Physical Sunscreen pleť i před infračerveným zářením. To je dalším typem ze spektra slunečních paprsků, které mohou pleť poškozovat. Expozice pleti infračerveným paprskům může mít za následek degradaci kolagenu, povolení pleti a vznik vrásek a její celkové zhrubnutí.

Ochrana před znečištěním

Problematické pro pleť může být i znečištění životního prostředí, konkrétně může být příčinou oxidačního stresu, který řetězovou reakcí volných radikálů může poškozovat bílkoviny a další důležité struktury v kůži. Díky antioxidanty nabitému extraktu z moringy olejodárné však Physical Sunscreen tomuto poškození brání.

100% bez nanočástic

Díky nanočásticím se obvykle opalovací krémy na pleti bezproblémově roztírají a nejsou viditelné. To, zda jsou tyto miniaturní molekuly, které prostupují až do nejhlubších vrstev kůže, bezpečné, je však stále předmětem dohadů. Physical Sunscreen proto využívá oxid titaničitý a oxid zinečnatý v optimální velikosti, o něco větší než běžné nanočástice, ale stále dostatečně malé, aby byl zachován jejich ochranný účinek a bezproblémová aplikace.

Jako podkladová báze nebo po kosmetickém zákroku

Díky tomu, že se lehce roztírá a rychle vstřebává do pleti, je Physical Sunscreen skvělým podkladem pod make-up, pleť zanechává chráněnou, hydratovanou a pružnou. Se svým nedráždivým složením je také ideální pro aplikaci po absolvování chemického peelingu či jiné dermokosmetické procedury, kdy je pleť vysoce citlivá vůči UV paprskům.

Žádné bílé fleky na kůži

 • Velmi rychle se vstřebává
 • Nezanechává bílé stopy na kůži
 • Snadno se roztírá
 • Neobsahuje chemickou sluneční ochranu
 • Je dobře snášen pokožkou
 • 100% fotostabilní minerální sluneční ochrana

Složení, co zablokuje UV paprsky

Oxid zinečnatý a oxid titaničitý:
Širokospektrální sluneční ochrana před UVA a UVB paprsky, která zároveň stimuluje hojení, zjemňuje a zklidňuje pleť.

Thiotain:
Aminokyselina a přirozený antioxidant, který působí preventivně proti poškozením způsobených UV zářením, v kůži recykluje vitamín C, zajišťuje produkci energie a inhibuje aktivitu enzymu tyrozinázy.

Marrubium vulgare (jablečník obecný):
Výjimečný antioxidant, který na pleti utváří ochranný štít bránící poškozením ze znečištěného vnějšího prostředí.

Karnosin:
Ochranný peptid, který se přirozeně formuje v těle. Brání tomu, aby se v pleti škodlivé cukry navazovaly na kolagen, čímž působí preventivně proti vzniku vrásek a stárnutí pleti. Vedle toho pleť chrání před poškozením infračervenými paprsky.

Extrakt z moringy:
Nová generace antioxidantů, která na povrchu kůže utváří neviditelný štít bránící jejímu poškození plynoucímu z vnějšího prostředí.

Závěr ranní péče Medik8

 • Aplikujte v dostatečném množství na obličej, krk a dekolt. Produkty se SPF ochranou nanášejte po aplikaci hydratační péče, ovšem před nanesením make-upu.
 • Obsah balení je 90 ml.