Velikost balení: 3 produkty

SMOOTH BODY EXFOLIATING KIT

Exfoliační sada na tělo

Získejte krásně jemnou a na dotyk hebkou pokožku po celém těle, zbavte se zarůstajících chloupků i folikulární keratózy. Pokud používáte samoopalovací přípravky, vytěžíte z nich díky SMOOTH BODY EXFOLIATING KIT maximum. A navíc si ve sprše užijete pečující rituál jako ve spa u sebe doma, kdykoliv se vám zachce. 

Celý popis
100% vegan100% vegan
Cena: 1 620 Kč
Skladem - ihned posíláme

I pokožka na těle si zaslouží výjimečnou péči

Na péči o pleť v obličeji vynakládáme nemalé prostředky, zbytek těla ale často zanedbáváme a spoléháme se tak maximálně na sprchový gel a tělové mléko. Ale i pleť celého těla si zaslouží náležitou péči, protože často trpí podobnými problémy jako pleť v obličeji – dehydratací, unavených vzhledem, hrubnutím, známkami stárnutí, hromaděním kožního mazu, a navíc také různými druhy podráždění včetně zarůstajících chloupků a keratosis pilaris - folikulární keratózy (hrbolky, které se typicky vyskytují na zadní straně paží, způsobené nahromaděním keratinu ve folikulách tělesného ochlupení, postihující až 40 % dospělé populace).

Pravidelná exfoliace pleti

Hrubé, suché nebo povrchově nejednotné pleti se lze ale snadno zbavit pravidelnou exfoliací, která zlepšuje texturu i tonus pleti. A navíc ji můžete v klidu provádět doma se SMOOTH BODY EXFOLIATING KIT, sadou tří produktů pro domácí revitalizaci kůže celého těla. 

3 kroky pro krásnou pokožku těla 

  • V sadě najdete jemné AHA a BHA kyseliny, rukavici pro mechanickou exfoliaci pleti, a samozřejmě i hloubkově vyživující látky pro dokonalou péči.
  • SMOOTH BODY EXFOLIATING KIT obsahuje tři produkty pro tři kroky péče o pleť – scrub (peeling), mléko a exfoliační rukavici. Tři kroky stačí k rychlé revitalizaci hrubé, suché či povrchově nejednotné pleti. Sada je vhodná pro všechny druhy pleti i problémy, jako jsou zarostlé chloupky, flíčky na pleti po nesprávném použití samoopalovacího přípravku nebo právě na keratosis pilaris (folikulární keratózu)

Chemická a fyzikální exfoliace neboli peeling celého těla

Perfektně vyladěná kombinace kyselinek a fyzikálních exfoliantů, společně s pečujícími látkami pro rychlý výsledek, včetně urey ve vysoké koncentraci, 12% kyselině mléčné, 2% kyseliny salicylové a hloubkově pečujícímu komplexu látek. 

1. krok: Smooth Body Scrub

Bohatý, krémový scrub, který jemně klouže po pleti, zatímco jí poskytuje lehkou exfoliaci. Kombinuje v sobě mechanické a chemické exfolianty, a tím vyhlazuje povrch pleti. 

Dvojitá akce

Mechanické a chemické exfolianty působí v synergii a z povchu pleti odstraňují nahromaděné odumřelé kožní buňky:

10% kyselina mléčná: 
Hydratující alfa-hydroxykyselina vyhlazuje povrch pleti a usnadňuje pročištění folikul tělesného ochlupení.

Přírodní pemza:
Exfoliant získávaná z přírodních vulkanických částeček jemně vyhlazuje a zjemňuje texturu pokožky (hrubší částečky)

Bambusové mikročástice: 
Najemno nadrcené kulaté částečky bambusu vyhlazují a zjemňují povrch kůže (ultrajemné částečky)

Moringové máslo: 
Scrub se díky jeho obsahu příjemně rozprostírá po pleti. 

Jak používat? 
Na suchou pleť před sprchováním. Používejte 2 – 3x týdně. Před sprchou či vanou vmasírujte Smooth Body Scrub kruhovými pohyby do suché pleti a nechte před opláchnutím působit 5 minut. 

2. krok: Smooth Body rukavice

Dvoustranná exfoliační rukavice s pružným pásem kolem zápěstí, která se snadno používá a jemně odstraňuje nahromaděné odumřelé buňky z povrchu kůže. Profesionálně zlepšuje stav suché pleti s šupinkami, a zároveň jemně uvolňuje keratinovými zátkami zanesené folikuly, a tím působí preventivně proti vzniku keratosis pilaris (folikulární keratózy). Rukavička je skvělá pro použití v lokalitách výskytu keratosis pilaris, v oblasti pat, loktů anebo v místech ošetřovaných samoopalovacími produkty. Vhodná je také na cestování, kdy nemáte dostatek prostoru, abyste si zabalili celou SMOOTH BODY EXFOLIATING KIT. Určena je k opakovaném použití i praní v pračce. 

Jak používat?
Smooth Body rukavici používejte se Smooth Body Scrubem nebo bez něj. Pro intenzivní exfoliaci používejte na suchou pleť, pro jemnější exfoliaci na pleť vlhkou. Jemně exfoliační rukavicí masírujte pokožku krouživými pohyby. 

3. krok: Smooth Body Lotion

Lehké tělové mléko v pokožce uzamyká vláhu a rychle se vstřebává. Pleti zároveň poskytuje další dávku jemné exfoliace a pořádnou dávku výživy, přitom se rychle vstřebává do pleti.

7% urea: 
Urea je jednak skvělý pro hydrataci pleti, zároveň se ale jedná i o účinný exfoliant. Je klíčovou součástí Medik8 přirozených hydratačních faktorů.

2% kyselina mléčná: 
Hydratující alfa-hydroxykyselina, která vyhlazuje povrch pleti a usnadňuje čistění kožních pórů a zanesených folikul.

2% kyselina salicylová:
Beta-hydroxykyselina, která je schopna vstoupit do zanesených kožních pórů, kde rozkládá keratinové zátky a kožní maz. 

Máslo z moringy: 
Coby čisticí agens minimalizuje poškození pleti volnými radikály. Jemně rozpouští nahromaděný keratin a minimalizuje hromadění nečistot na pleti, které mají nepříznivý účinek na suchou pleť.

Bambucké máslo: 
Po nanesení se na pleti snadno rozprostírá a minimalizuje její transepidermální ztrátu vody, jemně rozpouští keratinové zátky a obnovuje fungování ochranné kožní bariéry. 

Skvalan: 
Skvalan je téměř totožný s přirozenými kožními lipidy, vyživuje a hydratuje pokožku, navíc posiluje fungování její ochranné bariéry, díky čemuž je pleť lépe hydratovaná a pružná. 

Jak používat?
Každé ráno a večer vmasírujte jemnými kruhovými pohyby do suché pleti. V případě potřeby po aplikaci naneste produkt s obsahem SPF. Po aplikaci si umyjte ruce. 

S čím vám SMOOTH BODY EXFOLIATING KIT pomůže? 

KERATOSIS PILARIS: 
Pravidelná jemná exfoliace svrchních vrstev pleti napomáhá zjemňovat a odstraňovat keratin, kožní maz a další nečistoty, které se na pleti a ve folikulech a kožních pórech hromadí. Také navýšení hydratace vede k uvolnění keratinových zátek, které pak lze z pleti snáze odstranit, a zjemnění hrubé pleti. Keratosis pilaris postihuje zhruba 40 % dospělé populace. Typické jsou pro ni jemné hrbolky a hrubá pleť, které vznikají nahromaděním keratinu ve folikulách tělesného ochlupení, nejčastěji na zadní straně paží nebo na stehnech. Příčiny keratosis pilaris jsou genetické a jedná se o kosmetickou vadu, která je zcela zdravotně neškodná. 

SUCHÁ PLEŤ: 
Vysoce výživný komplex minimalizuje transepidermální ztrátu vody, zjemňuje množství nahromaděného keratinu v pleti a obnovuje fungování ochranné kožní bariéry, pro dlouhodobou hydrataci pokožky. 

ZARŮSTAJÍCÍ CHLOUPKY: 
K tzv. zarůstání chloupků dochází, když chloupky nevyrůstají z kůže, ale stáčí se ve svém růstu zpět do kůže. Díky jemné exfoliaci se Smooth Body Scrub dochází k uvolnění těchto chloupků a následná péče s Smooth Body Lotion růst chloupků usměrňuje správným směrem z pleti ven. 

PŘÍPRAVA NA SAMOOPALOVÁNÍ: 
SMOOTH BODY EXFOLIATING KIT z povrchu kůže odstraňuje odumřelé kožní buňky, čímž povrch pokožky vyhlazuje a připravuje na aplikaci samoopalovacího produktu, který lze po pokožce snadno a rovnoměrně rozetřít. Díky tomu je samoopálení rovnoměrné, a zároveň také stejnoměrně bledne. 

POMOC PŘI NEPOVEDENÉM SAMOOPALOVÁNÍ: 
Smooth Body Scrub a Smooth Body rukavička pomohou i ve chvíli, kde se vám samoopalování zrovna nepovedlo. Na lokalitách, kde chcete samoopalování zesvětlit a redukovat, nechejte působit Smooth Body Scrub po dobu až 10 minut, následně scrub opláchněte a pleti dopřejte jemnou masáž Smooth Body exfoliační rukavicí. 

PŘÍPRAVA POKOŽKY NA LÉTO: 
V zimě má pleť celého těla tendenci vysychat, být hrubá, dehydrovaná a v některých lokalitách se mohou objevovat i prasklinky či šupinky. V momentě, kdy se po zimě začíná oteplovat a my saháme po krátkých nohavicích, sukních i rukávech, vám SMOOTH BODY EXFOLIATING KIT pomůže s přípravou na léto.

Užívejte si před sprchou, ve sprše i po sprše 

1. krok: před sprchou
Naneste Smooth Body Scrub na vybrané lokality a nechte až 5 minut působit, než jej ve sprše opláchnete.

2. krok: ve sprše
Smooth Body rukavičku používejte ve sprše ve spojení se scrubem nebo samostatně. Za vlhka poskytuje rukavice jemnější exfoliaci, při masáži na suché pleti je exfoliace výraznější. 

3. krok: po sprše 
Každé ráno nanášejte po sprše na suchou pokožku těla Smooth Body Lotion, následně dle potřeby naneste produkt s SPF. Smooth Body Lotion můžete používat i večer nebo dvakrát denně dle potřeby.

Balení obsahuje peeling Smooth Body Scrub (150 ml), Smooth Body exfoliační rukavici a tělové mléko Smooth Body Lotion (200 ml).