Používejte peeling na celé tělo

Používejte peeling na celé tělo

Kůže na našem těle se pořád obnovuje a staré vrstvy se odlupují. Často to ale trvá velice dlouho a tyto šupinky poté zabraňují vytváření kůže nové. Pleť je poté zašedlá a působí nezdravě. Proto je třeba jednou za čas udělat peeling na celém těle, obličeji a třeba i na rtech.

 

Peelingu existuje mnoho druhů, některé zakoupíte jako přípravek, který potom použijete doma, ale můžete se setkat s peelingem, který provádějí profesionální kosmetičky. Mezi tyto peelingy můžeme zařadit chemický, či pokud chceme jít ještě dál, existuje i peeling pomocí laseru.
 
Peeling je nutné provádět správně, protože při nesprávném postupu byste si mohla pokožku akorát poškodit. Peeling se musí nanášet na navlhčenou pokožku, protože suchá by se poškrábala a poškodila. Peeling pouze jemně vmasírujte do pokožky, nesnažte se tlačit či drhnout, protože peeling je účinný sám o sobě a není nutné vyvíjet tlak. Důležité je vyhýbat se velmi citlivým partiím okolo očí a rtům (u těch je doporučen jiný postup, který uvádíme níže). Peeling rozhodně není pro každodenní použití. Hodně záleží na vaší pleti, takže pokud je suchá, doporučuje se peeling zhruba jednou za měsíc a u mastné pleti cca jednou za čtrnáct dní. Na poškozené pokožce si peeling raději odpuste úplně dokud se nezregeneruje.
 
S peelingem začneme od shora. I na rtech se tvoří šupinky, které je třeba jednou za čas odstranit. To lze udělat naprosto jednoduše. Stačí si vzít kartáček na zuby, navlhčit ho a jím jemně přejíždět po rtech. Stačí opravdu jemně, protože pokud byste přitlačili příliš silně, mohla byste porušit i další vrstvičku kůže na rtech a ty by pak byly vysušené a poničené, dokud by se pokožka na rtech zase neobnovila. Tento peeling stačí provádět zhruba jednou za měsíc a poté je nutné rty ještě ošetřit balzámem na rty, aby byly hydratované.
 
Peelingů na obličej existuje celá řada. Každá kosmetická značka nabízí svoje speciální peelingové přípravky, ale ten si můžete namíchat i doma s ingrediencí, které jsou přírodní. Je jenom na vás, co preferujete. Při peelingu obličeje se hlavně vyhýbejte kůži okolo očí, která je velmi citlivá a snadno se poškodí.
 
Zkuste si doma namíchat vlastní peeling. Jeden z osvědčených mnoha ženami, které ho zkusily, je medový peeling. Med je už od starověku látka, které se přisuzují léčivé účinky. Díky medovému peelingu bude vaše pokožka vypadat mladší a budete mít krásně vyhlazenou pokožku. Na tento peeling potřebujete trochu zrnkové kávy, kterou těsně před tím namelete, trochu mléka, ovesné vločky, med a vaječný bílek. Vše smícháte do kašičky, nanesete na obličej a jemně vmasírujte do pokožky. Poté smyjte.
 
Další skvělý peeling je jednoduchá směs ovesných vloček a bílého jogurtu. Tyto dvě ingredience stačí smíchat a nechat pár minut nabobtnat. Poté je opět stačí jemně vmasírovat do obličeje a smýt.
I jinde na těle bychom měli dělat peeling pravidelně. Hlavně na nohách a rukách se kůže odlupuje velmi často, proto je tedy důležité dělat si pravidelně peeling. Opět, stejně jako u peelingů na obličej, existují peelingy od kosmetických firem, stejně jako domácí. Jeden domácí recept pro vás máme. Do svého tělového mléka, které normálně používáte, přidejte najemno nasekané lískové ořechy, cukr nebo sůl, je to jenom na vás, čemu dáte přednost. Poté nanášejte jako všechny ostatní peelingy.
 
Pokud se chcete svěřit do rukou profesionálů, zkuste chemický peeling. Rozdíl je, že tento peeling vám odumřelou kůži neodstraňuje mechanicky, ale chemicky. Zabírá také proti pigmentovým skvrnám a vyhlazení jemných vrásek.
 
Doufáme, že jsme vás přesvědčili, že peeling je věc, kterou je třeba jednou za čas dělat a že vyzkoušíte některý z našich domácích receptů.

S článkem souvisí tyto výrobky:

Čisticí pěna Dermaheal
Zbavte svou pleť veškerých nečistot a dopřejte jí důkladné vyčištění s touto pěnou Dermaheal. Krémová
V těhotenství a při kojení
640 Kč
Skladem - ihned posíláme