4 tipy, jak získat husté a výrazné obočí

4 tipy, jak získat husté a výrazné obočí

Posledním trendem oblasti obočí je mít plné oblouky bez výrazného zásahu. Mnoho žen bere obočí jako samozřejmost a nevěnují mu větší péči nebo se naopak o své obočí starají tak moc, že jim z něj téměř nic nezbylo a nyní musí svou situaci řešit. Pokud i vás trápí prořídlé obočí, zkuste několik našich tipů, jak jej zahustit.

Proč obočí řídne?

Příčin náhlého vypadávání a řídnutí obočí může být hned několik. Za změnou mohou stát hormonální změny v organizmu vlivem antikoncepce či přechodu, stres, špatné vytrhávání chloupků, užívání léků či nezdravá strava. Pokud problém zatím není příliš vážný, jen jste si všimla zvýšené ztráty chloupků z obočí, zkuste se zamyslet nad příčinou sama. První myšlenky mohou napovědět, co je špatně. Možná se zbytečně stresujete, nebo jste nasadila nové léky. Pokud obočí řídne rychle, navštivte se svým problémem dermatologa. Mohou vás čekat hormonální testy, rozbor chloupků z obočí a další metody, jak problém definovat.
 
Péče o obočí

Jak obočí zahustit?

Pokud problém nepřichází zevnitř organizmu, vyzkoušejte pečlivou a pravidelnou péči, která může s hustotou obočí udělat divy. V několika tipech vám poradíme jak obočí zahustit růstem nových chloupků či opticky líčidly. 
 
1. Ricinový olej
Vyživovat své obočí můžete pomocí ricinového oleje, který vetřete každý večer do jeho oblasti po odlíčení. Ricinový olej je známý svými účinky na růst řas a obočí a můžete jej pořídit za pár korun v lékárně či drogerii. Aplikovat můžete pomocí vymytého kartářku ze staré řasenky. Pro růst řas aplikujte přímo na odlíčené řasy, dejte si však pozor, aby přípravek nevnikl do oka. Tento způsob zhuštění obočí je vhodný pro ženy, které nemají výrazný problém s řídnutím a chtějí jej zahustit přírodní cestou.
 
2. Růstové sérum na obočí
Když dojde k poškození, špatnému vytrhání nebo ztrátě obočí je možné použít speciální séra pro růst a zhuštění řas a obočí. Například Pelo Baum lash lash je přírodní sérum bez konzervantů (parabenů), jehož účinek je prokázán klinickými studiemi. Na účinek sér musíte být pečlivá a trpělivá. Při každodenní aplikaci na oblast růstu chloupků obočí se výsledek  dostaví během jednoho měsíce.
 
3. Permanentní make-up 
Tento způsob zvýraznění obočí není žádná novinky. Jedná se o tetování obočí, kterou můžete upravit tvar, barvu, intenzitu, hustotu a délku obočí. Tetování by se mělo vždy přesně předkreslit. Barva musí působit naprosto přirozeně a je vybírána na základě celkového vzhledu obličeje klientky (barva očí, pleti i vlasů).  Po aplikaci vzniká mírný otok kolem tetovaného místa. 4 dny po zákroku je barva obočí o 60 % tmavší než vybraný odstín. V tuto dobu se začínají odlupovat stroupky, které aplikací vznikly a objevuje se zvolený odstín barvy. Cena permanentního make-upu se pohybuje od 3 500 Kč. Svěřte však své obočí do rukou jen zkušené kosmetičce či renomovanému kosmetickému salonu, aby vše dopadlo podle vašich představ.
 
4. Líčení a péče
 
Tvar - k obličeji se nejvíce hodí tvar obočí, který narostl přirozeně. Nijak zásadně  tedy svůj tvar neměňte. Vytrhejte pouze chloupky, které rostou mimo hlavní oblouk obočí. Pokud chcete obočí vytrhat důrazněji, nechte to na kosmetičce. Vytrhání v kosmetických salónech stojí od 30 Kč.

Dobarvení obočí tužkou

Vytrhání - pořiďte si kvalitní pinzetu s ostrými hroty, aby chloupky neprokluzovaly. Vypněte palcem a ukazováčkem pokožku a chloupky vytrhávejte po směru jejich růstu. 
 
Dobarvení - každodenní líčení byste měli dokončit úpravou obočí. Pokud je málo  výrazné můžete jej lehce dokreslit či zvýraznit tužkou nebo matnými stíny. Volte odstín podle barvy vašich očí, vlasů, pleti a přihlédněte i k aktuálnímu nalíčení. Tužku i stíny rozmažte do ztracena.
 
Fixace - Nakonec obočí učešte kartáčkem na řasy nebo kartáčkem z prázdné řasenky. Na štětečku už sice není dost barvy na řasy, ale na obočí je množství ideální. Aby vše zůstalo, jak si přejete můžete použít trochu laku na vlasy. 

S článkem souvisí tyto výrobky:

Pelo Baum Lash Lash
Získejte husté a dlouhé řasy již za čtyři týdny, postará se o to sérum nabité komplexem peptidů, vitamíny
1 270 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
Proč ženám vypadávají vlasy
Péče o vlasy23.8.2011

Proč ženám vypadávají vlasy

Padání vlasů se liší u žen a u mužů. Ženám většinou nepadají vlasy na jednom místě, takže se nevytvářejí lysá místa jako u mužů. Pro muže je tento fakt mnohem přirozenější, u žen bývá tato problematika velmi nepříjemná, i když není tak častá.

Alopecie - problém, který se nás týká
Péče o vlasy22.8.2011

Alopecie - problém, který se nás týká

Alopecie je v současné době velmi rozšířeným problémem. Trpí jí mnoho mužů, hlavně starších, ale také žen. Pod tímto názvem tento problém mnoho lidí nezná, ale jako vypadávání vlasů si pod ním už každý dokáže mnoho představit. Pokud budeme přesní, alopecie je ohraničená ztráta vlasů, tedy lysiny.

Padání vlasů, strašák dnešní společnosti
Péče o vlasy30.11.1999

Padání vlasů, strašák dnešní společnosti

Padání vlasů, to je termín, kterého se dnes bojí nejenom muži, ale i ženy. Postihuje totiž stále větší procento obyvatel na celé planetě. Navíc už padání vlasů není jenom záležitostí starších, ale týká se to i malých dětí. U nich se to samozřejmě děje z jiných příčin, ale psychické následky to může mít stejné, ne-li horší.

Mějte zdravé a krásné vlasy se správnou péčí
Péče o vlasy30.11.1999

Mějte zdravé a krásné vlasy se správnou péčí

Příroda každému nadělila jiné vlasy a ne každý je má takové, jaké by chtěl mít. Ale díky správné péči se dá s vlasy mnoho udělat a vylepšit je. Někdy stačí se jenom vyvarovat něčemu, co vám připadá jako maličkost a po přečtení našeho článku se dozvíte, právě jaké maličkosti vašim vlasům škodí.