VIDEO: Nepřesušujte mastnou pleť. Budete se lesknout ještě víc!

VIDEO: Nepřesušujte mastnou pleť. Budete se lesknout ještě víc!

Určit si sama druh pleti, to je až zapeklitý úkol. Přitom všechny kosmetické a zkrášlující přípravky, respektive jejich výběr, by se měly řídit právě konkrétním typem pleti. Proto jsme se rozhodly věnovat tomuto tématu čas.

Navzdory tomu, co si kdo myslí, skutečně existují pouze čtyři základní typy pleti, a to mastná, suchá, normální a smíšená. I když se často mylně za typ pleti považuje i citlivá, pozor na to – citlivost je vlastnost, nikoliv typ pleti. Klidně můžete mít pleť mastnou citlivou nebo suchou citlivou!

Mastnou pleť charakterizuje to, že je lesklá (proti nechtěnému lesku zkuste Clarifying Foam), suchou zase šupinky kůže, pleti normální se přezdívá i ideální, což vysvětluje v podstatě vše ohledně tohoto typu pleti. A pak máme pleť smíšenou, která kombinuje pleť mastnou a suchou, většinou v podobě mastné T-zóny (čelo, nos, brada) a suchých tváří.

Co se týče péče o smíšenou pleť, je třeba používat na dané části obličeje jak produkty pro mastnou pleť, tak pro suchou pleť. Produkty určené vyloženě na péči pro smíšenou pleť odborníci příliš nedoporučují, protože už z logiky věci nemohou mít správný účinek na kompletní obličej.

Podívejte se na naše video, kde vše krásně vysvětlíme:


Teď se zaměříme na mastnou pleť

Mastný typ pleti charakterizuje nadměrná činnost mazových žláz (kvůli níž se pak pokožka nepříjemně leskne a my musíme často sahat po pudru, abychom „zahladily“ její stopy). S určitým počtem mazových žláz se už rodíme, takže s ním nic moc nenaděláme. Jedině se můžeme pokusit jejich činnost omezit na minimum pomocí vhodných přípravků.

Ty by určitě neměly obsahovat alkohol, který má tendenci kůži nadměrně vysušovat. K velkým mýtům ohledně péče o mastnou pleť se řadí to, že je žádoucí ji v podstatě přesušovat. Když tak totiž učiníme, naopak tím vybudíme mazové žlázy k větší činnosti a my se pak budeme lesknout ještě více. K péči o mastnou pleť odborníci nedoporučují ani silné peelingy, které ji mohou také zbavit hydratace. Jediné, při čem lze malý obsah alkoholu v produktu tolerovat, je jeho nízká koncentrace v odličovačích, kde má svoji čistící funkci.

Snížit mastnotu pleti lze i vhodnou stravou, kdy dojde k omezení konzumace mastných a kořeněných jídel. Mastná pleť je často charakterizovaná také výskytem akné, který lze ovšem eliminovat vynecháním konzumace čokolády a mléka a mléčných výrobků. Například hollywoodský herec Woody Harrelson trpěl těžkou formou akné, přičemž na něj nezabíraly ty nejlepší kosmetické a ani lékařské preparáty. Když se rozhodl nadobro vyloučit ze své stravy mléčné výrobky, akné samo ustoupilo.

Jak o mastnou pleť pečovat?

Ráno pleť očistíme tonikem bez obsahu alkoholu (nechceme přeci přesušovat…), naneseme matující hydratační krém, který pleť nezatíží a nezanechá na ní mastný film, nicméně jí dodá dostatečnou porci hydratace a pečujících látek, například Balance Moisturiser & Glycolic Acid Activator od britské značky Medik8. Tento denní hydratační matující krém obsahuje kombinaci antibakteriálních a protizánětlivých látek, které redukují přítomnost mazu v pleti a snižují riziko vzniku akné.

Poté aplikujeme podle potřeby make-up. Pokud máte mastnou pleť, asi už sama víte, že potřebuje trochu častěji přepudrovat, aby se neleskla. Ideální jsou k tomu transparentní pudry, které zajistí matnou pleť, ale nijak neovlivňují její barevný tón.

Večer je třeba pleť odlíčit micelární vodou či odličovacím mlékem, poté použít tonikum, případně jednou týdně lehký peeling. Posléze je pleť připravená na aplikaci hydratačního krému. Opět si dáváme pozor, aby nebyl zbytečně hutný a pleť nezatěžoval.

Abychom ovšem nebyli ve vztahu k mastné pleti pouze kritičtí, musíme zdůraznit jednu věc, která majitelky tohoto typu pleti určitě potěší – mastná pleť totiž pomaleji stárne a navíc snáší lépe vliv slunečního záření. Takže nezoufejte!

S článkem souvisí tyto výrobky:

Balance Moisturiser & Glycolic Acid Activator
Denní hydratační krém, který zmatní vaši pleť a zároveň zničí bakterie způsobující akné? To je Balance
100% vegan
V těhotenství a při kojení
1 480 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
VIDEO: Pleťová voda nebo pleťové tonikum? Vyberte si, co je pro vás lepší
Video návody29.6.2015

VIDEO: Pleťová voda nebo pleťové tonikum? Vyberte si, co je pro vás lepší

Pleťové mléko, pleťová voda, pleťové tonikum, to jsou jen některé z přípravků, které využíváme k čištění naší pleti. Jaký je ale mezi nimi rozdíl a k čemu jsou vhodné? A jaké benefity pleti přináší různá séra pleťové vitamíny? Právě tohle téma nás dnes bude zajímat.

VIDEO: Rozdíl mezi denním a nočním krémem je zásadní!
Video návody26.5.2015

VIDEO: Rozdíl mezi denním a nočním krémem je zásadní!

Používáte na pleť pouze jeden krém, bez ohledu na den či noc a máte pocit, že alespoň pro svoji pleť něco děláte? V tom případě zpozorněte!

Video návod pro retro líčení
Video návody28.6.2013

Video návod pro retro líčení

Jednoduchý video návod pro líčení ve stylu třicátých let. Vizážistka Marika Janečková ukazuje, jak lze modelku proměnit, pomocí několika rychlých technik.