Bára: S péčí to nepřeháním, nechci svoji pleť zbytečně přesušovat

Bára: S péčí to nepřeháním, nechci svoji pleť zbytečně přesušovat

Bára (27), momentálně na brigádě v kavárně, přes léto jezdí po festivalech s vegetariánským občerstvením, nicméně má v plánu si dodělat pedagogické minimum. Nejvíce ji ale zaměstnává krásný modrooký pejsek

"Po návštěvě Asie používám jen obyčejné mýdlo. Když už mám pleť hodně vysušenou, namažu si ji krémem, který mám zrovna po ruce. Zrovna teď mám třeba heřmánkový na ruce, a tak ho používám i na obličej. Celé tělo si myju jednou týdně, protože nechci svou pleť zbytečně vysušovat (samozřejmě teď nemluvím o jistých partiích, tam hygienu provádím výrazně častěji). Vím, že má pokožka se umí hydratovat a chránit sama, jen jí musím dát prostor. Jednou za čas, když vidím, už je moje pleť skutečně zanesená (jako například teď s příchodem jara), zajdu si ke kosmetičce, ať mou pleť zbaví nečistot. Dávám si pozor i na slunce, používám proto krémy s ochranným faktorem. A když už potřebuji vypadat „fresh“ po nějakém tom flámu, používám tónovací krém. Jediné, co mě zatím trápí, jsou kruhy pod očima, jinak problémy s pletí příliš neřeším. Ale jasné je, že se vždy snažím vypadat tak, abych byla sama se sebou spokojená."

Rady odborníka:

Čištění:

Báře bychom doporučili na čištění pleti Cream Cleanse. Cream Cleanse totiž od klasického mýdla pleť nevysuší.

Denní péče:

Protože Báru trápí kruhy pod očima, doporučili bychom jí jako součást péče o pleť používání přípravku Dark Circles Tinted Primer. Nejen, že redukuje vznik kruhů pod očima, ale díky přirozeným minerálním složkám zmenšuje viditelnost již existujících kruhů. Navíc působí preventivně proti vzniku vrásek. Stejně jako přípravek Eyelift na vrásky kolem očí.  Oba tyto produkty napomohou zachovat Báře mladistvý vzhled. Sama Bára zmiňuje, že se snaží chránit si pleť před škodlivými UVA a UVB paprsky. My bychom jí doporučili CC krém, který slouží zároveň jako hydratační krém a zároveň obsahuje ochranu proti sluníčku SPF 25.

Starší články:
Viktoria: Mám doma "mlaďase", proto se o sebe starám hodně
Zachyceno v ulicích23.2.2015

Viktoria: Mám doma "mlaďase", proto se o sebe starám hodně

Viktoria (48), prodejkyně kosmetiky z Mrtvého moře a pomůcek pro selfie fotky

Lucie: Na péči o pleť nemám čas ani sílu
Zachyceno v ulicích10.2.2015

Lucie: Na péči o pleť nemám čas ani sílu

Lucie (23), prodavačka v obchodě s potravinami

Helena: I po letech mám jizvy po akné
Zachyceno v ulicích14.1.2015

Helena: I po letech mám jizvy po akné

Helena (60), asistentka ředitele v soukromé firmě, která se už ale těší na důchod