Péče o pleť a tělo pro muže

Péče o pleť a tělo pro muže

Již dávno neplatí tvrzení, že správný chlap musí smrdět. Dnešní muž by se o svou hygienu, péči o pleť a tělo měl starat bez ostychu. Drogerie nabízejí pestrý sortiment kosmetických přípravků pro muže, a proto doufejme, že již většina mužů má při nejmenším svůj pánský sprchový gel, antiperspirant a pleťový krém. Avšak u mytí, prevence pocení a základní péče o pleť to nekončí.

Muži nemají celulitidu, jsou svalnatější, jejich pokožka je silnější a pružnější. Mužská pleť je díky hormonům mastnější a má větší póry. Zatímco ženská pleť začíná stárnout již po 25 roku života, mužům výrazně přibývají vrásky až okolo 45 let. To však není důvod k tomu, aby se o sebe muž nestaral. Měl by pečovat o svůj vzhled pravidelně. 
 

Holení

Mužská pokožka se kvůli častému holení velmi rychle poškozuju. Muži ve spojení s holením nejčastěji trpí na pupínky, suchou  a loupající se pokožku. K nepříjemnému podráždění totiž během holení dojde velmi snadno. Těmto problémům lze předejít používáním kvalitní kosmetiky určené pro péči o pleť při a po holení. Nutné je používat vodu po holení bez alkoholu. Pleť díky účinným látkám desinfikuje a póry se uzavřou. 
 

Péče o pleť 

Akné není mužské téma pouze v období puberty. Muži by stejně jako ženy měli o svou pleť pečovat ráno i večer v podobě čistění. Akné často vzniká z důvodu nečistot, mazu a potu na obličeji. Tyto původci by měli z obličeje každý večer zmizet. Vhodné jsou čistící pěny a gely či pleťová voda. Například čistící pěna Dermaheal minimalizuje rozšířené póry  a zahlazuje drobné nedokonalosti. Působí jako prevence proti vzniku akné a již stávající pupínky redukuje. Čištění pleti se může stát automatickou součástí večerního a ranního sprchování. Stačí pěnu umístit mezi sprchový gel a šampon a prostě použít :-) Poté je potřeba čistou pleť hydratovat. K tomu pomůže aplikace pleťového krému ráno i večer. 
 
péče o pleť u mužů

Péče o vlasy

Nejčastější příčinou ztráty vlasů u mužů je androgenetická alopecie, tedy citlivost vlasů na pohlavní hormon testosteron, která se dědí generačně. Pokud je hladina testosteronu v krvi vyšší, obvykle se ničí vlasové kořínky a vlasy začnou vypadávat. Proto muži plešatí mezi dvacátým a třicátým rokem, kdy mají hladinu testosteronu nejvyšší. S léčbou vypadávání vlasů je třeba začít dřív, než dojde ke zničení vlasových kořínků, ale velmi důležitá je i prevence. K tomu pomůžou kvalitní vlasové šampony proti padávání vlasů a výživa vlasové pokožky. Muži mohou používat klinicky prověřenou vlasovou kosmetiku Renokin. Šampon, růstové sérum na vlasy a popř. i kondicionér obsahují kombinaci 4 peptidů, keratin, panthenol, lecithin a další látky, které zabraňují vypadávání vlasů a napomáhají růstu nových. Po pravidelném používání budou vlasy navíc lesklejší, zdravější, pevnější a vizuálně bohatší.
 

S článkem souvisí tyto výrobky:

Pelo Baum šampon
Bojujte proti vypadávání vlasů již během jejich mytí! Revitalizační šampon Pelo Baum posílí vaše vlasy
530 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
Proč mužům padají vlasy?
Zaměřeno na muže3.11.2011

Proč mužům padají vlasy?

Padání vlasů nebo jejich úplná ztráta jsou označovány lékařským termínem alopecia. Tu může způsobit hned několik faktorů. Pro muže jsou nejčastější dědičnost, hormonální činnost a stárnutí. Ubývání vlasů se projevuje většinou plíživě a časem se zhoršuje. U mužů se nejčastěji vyskytují kouty, lysinky, řídnutí a také slábnutí vlasů. Co dělat, když takový problém nastane?