Krásné nohy během chvíle

Krásné nohy během chvíle

Jaro je tady a je tedy čas na to ukázat svoje nohy. Vždyť právě na jaře vytáhneme ze skříní šaty a sukně. V zimě máme trochu tendence přestat o svoje nohy pečovat, protože je v podstatě nikomu neukazujeme.

To je ale zásadní chyba, protože pak přijde právě jarní období a my jsme najednou zoufalé, protože jak dostat nohy do kondice rychle, abychom to stihly, než je ukážeme světu? Ale nebojte se, my vám poradíme, jak rychle nohy zbavit alespoň těch nejhorších vad na kráse.

První naší častou chybou jsou zatvrdlá chodidla. Je třeba odstranit z nich všechnu ztvrdlou kůži, protože nic nehyzdí naše nohy v letních botičkách víc, než ošklivá, suchá a tvrdá kůže. Nejlepší je samozřejmě chodit k profesionální pedikérce, ale je pochopitelné, že většina z nás na to nemá čas ani peníze. Proto se do pedikúry pusťte alespoň jednou týdně sama doma. Není to zase nic moc náročného a uvidíte, že budete mít potom skvělý pocit.
 

Jak si tedy udělat pedikúru doma a nic přitom nezkazit?

Základem je mít nohy pořádně „změklé“. Proto si nohy nejprve alespoň na čtvrt hodinky namočte v horké vodě, do které nasypete sůl. Poté nohy obruste pemzou nebo speciálním pilníkem na paty. Nohy můžete dohladit peelingem. Poté už stačí jenom namazat krémem a je hotovo.
 
Na nohách se ale musíte starat i o nehty. Pedikúra je i tady velmi důležitá. O nehty se tedy starejte pravidelně. Nejlépe také jednou za týden. Pokud chcete, aby nehty na nohou byly vaše ozdoba, nechávejte si je trochu delší a pouze je upilovávejte. Nikdy je nestříhejte nůžtičkami na nehty. Potom si na nehty naneste nějaký pěkný lak, který vám nohy krásně rozjasní.
 
Nic nevypadá hůře, než neoholené nohy. Proto na nic nečekejte a okamžitě si udělejte na nohách krásně hladkou kůži. Způsobů existuje opravdu spousta. Depilace, epilace, žiletky a tak dále. Každá z nás už má určitě svůj oblíbený způsob odstraňování chloupků, takže neváhejte a udělejte to co nejdřív. Mnohé ženy preferují žiletku, ale je u ní ten problém, že musíte holit nejméně obden. Zatímco když používáte depilační strojky nebo epilační krémy, je to přece jenom na déle a máte pokoj minimálně na tři týdny a to je opravdová pohoda.
 
Krásných nohou docílíte tím, že je budete mít pevné. Začíná jaro, takže je ideální čas na procházky. Vynechávejte jízdu autobusem a choďte raději pěšky. Stejně tak můžete ignorovat výtah. Sportem dosáhnete opravdu krásných nohou, a proto neváhejte a začněte dělat něco, co vás bude bavit a ještě vás to zkrásní.
 
I suché nohy vypadají ošklivě, proto je nutné je každodenně mazat a snažit se nevynechávat. Jednou za čas je také dobré si udělat peeling a odstranit tak suchou a mrtvou kůži. Krému si dávejte opravdovou vrstvu a nechte se hýčkat. Koneckonců, mazání není žádná nepříjemná povinnost, ale naopak příjemná věc.
 
Možná jste to nevěděla, ale opálené nohy vypadají štíhlejší. Jak toho ale docílit? Je samozřejmě nesmysl, chodit neustále do solária, protože dnes už jsou známé jeho škodlivé účinky. Opalovat se na slunci, také není nic zdravého a navíc na jaře nemáme zrovna jistotu, že vysvitne. Proto zkuste samoopalovací a tónovací krémy, které vám na nohách udělají opravdu krásnou barvu, a to bez rizika rakoviny kůže.
 
Je jasné, že nohy po celodenním chození vypadají unaveně a jsou nateklé. Na to existuje jednoduchý trik. Stačí je střídavě sprchovat studenou a teplou vodou. Tím se krásně prokrví a budou vypadat lépe. Stejně tak zkuste nohy dát nahoru. Například při koukání na televizi si je podložte polštářem. Rozdíl uvidíte téměř ihned.
 

Více než jen vzhled

Nohy se potí stejně jako ostatní části těla, to asi všichni víme. Ale potní žlázy na nohou jsou přeci jen trochu jiné. Zatím co ostatní části těla můžete mazat krémy na pokožku a na pleť, na nohy je třeba používat speciálních přípravků. O tom by mohli vyprávět především lidé s cukrovkou, kterým se často vytváří takzvaný syndrom diabetické nohy. V takovém případě dochází k poruše nervů a potních žláz na nohou a dochází k vysychání pokožky a k vážnému popraskání kůže. 
Začněte o svoje nohy pečovat co nejdříve, protože až je ukážete světu, chcete se přece líbit.
Starší články:
Jak naložit s bolestí kloubů
Zdravý život30.11.1999

Jak naložit s bolestí kloubů

Bolest kloubů už dnes není jenom problémem profesionálních sportovců a starých lidí. Často totiž bolest kloubů postihuje i mladé lidi a lidi ve středním věku, kteří rozhodně profesionálně po fotbalovém hřišti či na tenisovém kurtu neběhali.

Opalujte se tak zdravě, jak to jenom jde
Zdravý život30.11.1999

Opalujte se tak zdravě, jak to jenom jde

Existuje pojem zdravé opalování nebo je to jenom nesmysl, který si vymysleli obhájci tmavého opálení? Na tuto otázku jsou velice rozdílné odpovědi. Každopádně, člověk se kontaktu se sluncem rozhodně vyhnout nemůže, a proto je potřeba vědět, jak se co nejzdravěji opalovat, aby nám to příliš neuškodilo. Nicméně to, že opalování je škodlivé, je bohužel nevyvratitelný fakt.