Arnika

Prha arnika čili arnika horská, vytrvalá bylina s mnoha zdravotními benefity

Produkty s obsahem arniky se dnes využívají především topicky, tedy aplikují se přímo na kůži. Pozitivní vliv vykazují při aplikaci na krevní výrony, modřiny, otoky či pohmožděniny, pozitivní účinek mají také v případě bolestí kloubů a revmatických bolestech. Uvolňují totiž krevní sraženiny, a tím urychlují hojení případných poranění a ulevují od bolestí.

Hojení a regenerace pokožky

Vedle toho podporují hojení a regeneraci kůže, působí antisepticky, protizánětlivě, jsou proto vhodné i v případě akné a dalších kožních problémů. Arnika je také oblíbenou složkou produktů určených pro péči o pleť po dermokosmetických ošetřeních, protože zkracuje dobu rekonvalescence a minimalizuje riziko negativních nežádoucích projevů, jako jsou jizvičky či problémy s pigmentací,

Přesný mechanismus účinku extraktu z arniky není zcela objasněn, roli nicméně pravděpodobně hrají dvě chemické sloučeniny, a to helenalin a dihydrohelenalin. Ty stimulují buňky imunitní systému, zároveň inhibují aktivitu potenciálně škodlivých patogenů a redukují zánětlivé procesy.

Homeopatikum

Extrakt z arniky v poslední době získává na oblibě také coby homeopatikum, kdy se využívá proti bolestem svalů, zánětům a pro podporu fungování gastrointestinálního traktu. Stimulovat má také mozkovou aktivitu a kardiovaskulární soustavu, protože má pozitivní vliv na činnost cév. Díky svému antiseptickému působení zvýrazňuje účinek antibiotik.

S článkem souvisí tyto výrobky:

Ultimate Recovery
Intenzivní regenerační a hydratační krém uleví suché a poškozené pokožce od podráždění i pnutí. Ať jste
V těhotenství a při kojení
100% vegan
1 220 Kč
Skladem - ihned posíláme