Grepový olej

Olej získávaný ze slupek grepu

Esenciální grepový olej se získává mechanickou extrakcí slupek grepu, má bledě žlutou či načervenalou barvu v závislosti na odrůdě konkrétního ovoce a výrazně citrusové aroma. Domovem tohoto citrusového plodu je Asie. Grepový olej stimuluje při použití v aromaterapii aktivitu lymfatického systému, mentálně pozvedává a má řadu pozitivních účinků na pleť a vlasy.

Stahuje a čistí pleť

Podobně jako například pelargoniový olej působí i grepový adstringentně, což znamená že stahuje. To může být prospěšné stárnoucí pleti, kterou zpevní, nebo pleti mastící se, aknózní, jež zbaví nadbytečného kožního mazu v pórech i na povrchu kůže. Proti akné přináší grepový olej dvojitý zásah, díky svým antiseptickým vlastnostem pročišťuje pleť.

Proti celulitidě a otokům

Má také slabě diuretický účinek, a díky tomu působí proti otokům a zadržování vody. Především v oblasti očního okolí vás tak zbaví nehezkých otoků a opuchlin.

Tím, že aktivuje lymfatický systém, může topická aplikace grepového oleje zlepšovat vzhled celulitidy. Podporuje vyplavování toxinů a odumřelých kožních buněk z organismu. Jeho aplikace je proto skvělým doplňkem po lipolýze nebo jiných ošetřeních stimulujících hubnutí a tvarování postavy, které fungují na principu apoptózy, programované smrti tukových buněk.

Olej na vlasy

Také vlasům a vlasovému skalpu je grepový olej prospěšný. Vlasům jako takovým propůjčuje lesk a zdravý vzhled, při aplikaci na kůži hlavy vyživuje vlasové kořínky a podporuje růst vlasových vláken. Ulevit může i v případě nadměrně se mastící hlavy, kterou ozdravuje podobně jako mastnou pleť.

Grepový olej není toxický ani dráždivý. Není však fotostabilní, je proto vhodné aplikovat jej na pleť večer, aby nebyl vystaven slunečnímu záření, a nesnížila se tak jeho účinnost.

S článkem souvisí tyto výrobky:

C-TETRA EYE
Antioxidační sérum s obsahem lipidního vitamínu C a vitamínu E pro dokonalou péči a redukci vrásek okolo
100% vegan
V těhotenství a při kojení
720 Kč
Skladem - ihned posíláme