Kyselina alfa-lipoová

Silný antioxidant

Při topické aplikaci se jeví kyselina alfa-lipoová jako velmi účinný antioxidant. Při vnitřním užití navíc regeneruje další antioxidanty (například vitamín C a E).

Kyselina alfa-lipoová je v kosmetických produktech využívána primárně jako antioxidant působící proti stárnutí pleti a zánětům. Ovlivňuje i produkci energie v buňkách, regeneraci dalších antioxidantů (vitamín C, vitamín E), produkci kolagenu a chrání před poškozením volnými radikály, například z ultrafialového záření.

Ideální zdroj energie pro buňky a ochrana před radikály

Přezdívá se jí univerzální antioxidant, protože je rozpustná jak ve vodě, tak v tucích, přičemž je až 400x účinnější než kombinace vitamínu C a vitamínu E. Vysoká je její penetrace do kůže i do buněčných membrán. Benefity přináší kožním buňkám zvenčí i zevnitř. Kyselina alfa-lipoová napomáhá buněčnému metabolismu tím, že pozitivně ovlivňuje produkci energie. Čím vyšší je energetická hladina buněk, tím mladistvěji pleť vypadá. Vedle toho chrání polynenasycené tuky, které pleť potřebuje pro svou vyplněný a pevný vzhled, před poškozením volnými radikály.

Ovlivňuje nicméně i aktivitu mazových žláz, přičemž jejich nadprodukce může mít za následek vznik komedonů a akné.

S článkem souvisí tyto výrobky:

PORE MINIMISING TONIC
Dotáhněte své čištění pleti do zářného konce s PORE MINIMISING TONIC, osvěžujícím roztokem, který vaší
100% vegan
V těhotenství a při kojení
1 320 Kč
Skladem - ihned posíláme