Kyselina laktobionická

Poly-hydroxykyselina využívající se v péči o pleť

Kyselina laktobionická patří mezi poly-hydroxykyseliny (PHA), sourozence známějších alfa-hydroxykyselin (AHA), jako je kyselina mléčná, L-mandlová či glykolová. Největší rozdílem mezi těmito dvěma skupinami podobných kyselin je, že poly-hydroxykyseliny mají větší molekulární strukturu. Ta značí, že neprostupují tak hluboko do kůže, ale pleti poskytují účinnou exfoliaci pouze na povrchu. Jsou proto vhodné pro péči o citlivou pleť a pleť se zkušenostmi s podrážděním po aplikaci AHA.

Přírodní exfoliace

Kyselina laktobionická se získává z rostlinných výtažků. Pleti poskytuje pouze jemnou exfoliaci a resurfaci, aniž by zapříčinila podráždění či zarudnutí. Oproti AHA nemá za následek vyšší citlivost ošetřené pleti na ultrafialové záření.

Podobně jako retinol stimuluje i kyselina laktobionická životní cyklus buněk v kůži – omezuje jejich hromadění na povrchu pleti, zatímco podporuje novotvorbu buněk hlouběji v kůži. Zlepšuje též hydrataci pleti, schopnost kůže k sobě připoutat a v sobě zadržet vláhu. Díky tomu podporuje mladistvý vzhled pleti bez vrásek a povolení.

Kyselina laktobionická...