Urea

Zvlhčující látka (Hydroxyethyl Urea)

Urea - močovina

Močovina či urea je zvlhčovací látka. Je přírodní složkou naší kožní tkáně a až ze sedmi procent podporuje její přírodní hydrataci. Její role ve stratum corneum (svrchní vrstva kůže) je zachování vlhkosti pleti, kterou tak udržuje měkkou a vypnutou. Suché pleti dokáže skutečně ulevit.

Urea v kosmetice

Urea má vysoký obsah vody, což napomáhá redukovat její ztráty způsobené průchodem pletí. Na molekulární úrovni mění urea strukturu řetězců aminokyselin a polypeptidů v pokožce, což je důležité pro zachování hydratace jemné tkáně. Výzkum prokázal přímé spojení mezi obsahem vody v kůži a obsahem aminokyselin. Čím více dehydrovaná a suchá pleť je, tím nižší je v ní obsah rozpuštěných aminokyselin.

Urea na pleť

Další z benefitů urey je, že urychluje obnovu kožních buněk. Posiluje také ochrannou funkci kůže a napomáhá pleť udržovat zdravou.

Urea funguje v synergii s dalšími látkami, které vytváří molekulární strukturu pleti, jako například kyselina mléčná. Tyto dvě látky společně aktivně odstraňují odumřelé kožní buňky a nežádoucí substance z povrchu pleti a zlepšují obnovu buněk v epidermis. Tyto procesy také napomáhají kapacitě pleti vázat na sebe vodu.

Urea účinky

Další zajímavou vlastností urey je, že dokáže v kůži působit jako mírné lokální anestetikum. Protože stimuluje buněčnou obnovu, napomáhá urea rychlejšímu hojení. Urea také zvyšuje propustnost pleti pro jisté druhy ingrediencí v kosmetických přípravcích, které díky ní prostoupí snáze do epidermis.

Suchá pleť často vzniká v důsledku nedostatku urey v jemných tkáních kůže, což může vést až ke vzniku šupinek a pocitu nepříjemného táhnutí pleti. Úlevu však urea v krému při topické aplikaci poskytne suché pleti okamžitě.

Nejčastěji hledáte: urea v krvi, urea krém, urea v kosmetice, urea močovina, urea kosmetika, urea co to je, urea v kremu, urea účinky, urea na plet, urea gel, urea exfoliant, urea ekzem, urea diabetes