Vitamín F

Kyselina linolová

Vitamín F není klasický vitamín, ale ve skutečnosti tuk, dokonce esenciální tuk nezbytný pro lidský organismus, který si jej ale sám neumí utvářet. Vitamín F čili kyselina linolová je omega-6 mastná kyselina, která hraje společně s omega-3 mastnými kyselinami klíčovou roli ve fungování mozku, růstu, zdraví kostí, kůže a vlasů a metabolismu. Co se týče péče o pleť, kyselinu linovou většinou obsahují produkty určené pro výživu, podporu regenerace a hydrataci.  

Esenciální mastné kyseliny

Existují tedy dva hlavní typy esenciálních mastnýnch kyselin: kyselina alfa-linolenová (ALA), omega-3 mastná kyselina, a kyselina linolová, omega-6 mastná kyselina. Označení kyselina linolová pramení z řeckých slov „linon“ vyjadřující len a „oleic“ značící olej. Utváří lipidovou složku tělesných buněčných membrán.

Esenciální mastné kyseliny jsou nezbytné pro růst i správné fungování tělesných buněk. Nutné jsou pro syntézu tkáňových lipidů a pro životní cyklus srdečních buněk. Důležité jsou pro i pro vlasy a pleť, pro jejich zdravý vzhled a sílu. Co se týče kůže, působí proti zánětům, hydratuje a stimuluje regeneraci a hojení.

Proti kožním komplikacím

Působí proti akné, pleť zjemňuje a dodává jí objem. Usnadňuje také penetraci dalších aktivních látek skrze kožní plášť, jako například antioxidantů, do hlubších vrstev kůže. Vhodná je též pro péči o pleť po kosmetických ošetřeních, jako je chemický peeling, protože redukuje zánět a minimalizuje vznik jizev. Podporuje též regeneraci poškozené pleti, popálenin nebo drobných poškození pleti.

Vitamín F se vyskytuje především v rostlinných olejích, jako je světlicový, vinný, makový, slunečnicový či konopný. Nachází se též v mandlích, žloutcích a kakaovém máslu.

S článkem souvisí tyto výrobky:

LIPID-BALANCE CLEANSING OIL
Pokud vždy po čištění vnímáte nepříjemné pocity pnutí, štípání či svědění a vaše pleť je začervenalá
100% vegan
V těhotenství a při kojení
900 Kč
Skladem - ihned posíláme