11 potravin, které podpoří vaši imunitu

11 potravin, které podpoří vaši imunitu

Paní doktorka, Anna Brandejs, si ráda čte a inspiruje se v různých knihách o zdravé výživě, bylinkách, vitaminech a minerálech. Dnes se podívala, co tyto moudré knížky doporučují jíst, aby náš imunitní systém byl lepší a silnější.

ČESNEK 

Česnek je pro svou léčivou sílu oceňován již po tisíciletí. Většina příznivých účinků česneku pochází z více než stovky jeho složek, obsahujících síru. Používali ho již stavitelé egyptských pyramid a vojenští lékaři jím léčili válečná poranění. Česnek přispívá ke zvyšování imunity, může mírně snižovat krevní tlak, potlačuje plísňové infekce. Moderní výzkum se soustředil na využití jeho schopností snižovat riziko srdečních onemocnění a rakoviny.

BROKOLICE

Brokolice obsahuje velké množství vitaminů, minerálů a dalších látek jako je sulforafan, které pomáhají bojovat proti různým chorobám a které přispívají k ochraně organismu před mnoha běžnými typy rakoviny. Brokolice pomáhá v boji proti onemocnění plic a srdce. Sulforafan v brokolici může tělu pomáhat proti infekcím způsobujícím záněty v plících a tepnách.

skoje

ČAJ

Nebojte se vybrat bílý, zelený nebo černý čaj. Každý obsahuje polyfenoly a flavonoidy. Tyto antioxidanty hledají v buňkách škodlivé volné radikály a ničí je. Čaj přispívá k prevenci srdečních onemocnění a mozkové mrtvici a pomáhá tělu bránit se infekci. 

ŠPENÁT

Ve špenátu najdete spoustu skvělých živin, jako je vitamin A, draslík, vitamin C, vitamin B2, vitamin B6 atd. Špenát pomůže vaší imunitě, ale blahodárně působí i na zrak, posiluje kosti a předpokládá se, že antioxidanty a bioflavonoidy ve špenátu pomáhají blokovat rakovinotvorné látky a brání nádorovému bujení. Jezte špenát v syrové nebo jen lehce vařené formě, abyste z něho měli co největší užitek.

skoje

JOGURT

Probiotika v jogurtu a v dalších fermentovaných produktech mohou zmírnit závažnost nachlazení. Jogurt navíc upravuje zažívání a zpevňuje kosti. Obsahuje-li živé jogurtové kultury, může pomáhat hubit patogeny v zažívacím traktu. Kupujte si proto jen kvalitní jogurty se živými bakteriálními kulturami. 

ŽAMPIONY

Obsahují minerál selen a vitaminy skupiny B, riboflavin a niacin. To vám pomůže v několika ohledech. Pokud máte málo selenu, může být více pravděpodobné, že onemocníte chřipkou. Riboflavin a niacin hrají také důležitou roli ve zdravém imunitním systému.

skoje

BEZ ČERNÝ

Je to starý lidový lék. Toto ovoce je nadupané živinami – antioxidanty, a ty můžou pomoci v boji proti zánětům. Je vhodný při nachlazení, je potopudný, močopudný, čistí krev a je dobrý jako prevence proti chřipce, rýmě, kašli, snižuje dokonce teplotu. Čerstvé plody se dle některých pramenů nedoporučuje konzumovat, protože mají projímavé účinky; tepelná úprava či sušení škodlivé látky neutralizuje. Květy a plody se vnitřně používají s úspěchem celá staletí k léčebným účelům, k přípravě čajů, vín a likérů.

ÚSTŘICE

Obsahují zinek, který potřebuje každá buňka v těle a který pomáhá k prevenci nachlazení, chřipky i jiných infekcí. Pomáhá i u mnoha chronických onemocnění. Zinek pomáhá imunitnímu systému v mnoha jeho úkolech, dokonce i při hojení ran. Každý, kdo užívá nějaké vitaminové doplňky, by se měl ujistit, že užívá i zinek.

skoje

MELOUN

Není jen osvěžující. Když je zralý, obsahuje taky spoustu antioxidantu s názvem glutathion. Ten posiluje imunitní systém, takže mu může pomoci bojovat s infekcí. Chcete-li získat co nejvíce glutathionu z melounu, jezte červenou dužinu, která se nachází v blízkosti kúry.

GRANÁTOVÉ JABLKO

Šťávu z granátového jablka používali již staří Egypťané k léčbě infekcí. Mnoho moderních výzkumů se zaměřuje na výzkum extraktu z granátového jablka, u kterého se předpokládá, že může pomoci vašemu tělu bojovat proti bakteriím a několika druhům virů, včetně chřipky. Extrakt z granátového jablka najdete i v našem doplňku stravy Collagen +11 ANNA BRANDEJS.

KURKUMA

Kurkuma má stejné antioxidační účinky jako vitaminy C a E, což znamená, že poskytuje ochranu buněk proti poškození tělesných buněk volnými radikály, nestabilními molekulami kyslíku. Kurkuma, a zvláště její složka kurkumin, působí protizánětlivě, pomáhá zmírňovat záněty kloubů a zdá se, že umožňuje i chránit svým protizánětlivým účinkem játra. 95% extrakt kurkuminoidů obsahuje náš doplněk stravy Immunity ANNA BRANDEJS.

skoje

Jezte zdravě, dávejte přednost pestré stravě s větším množstvím zeleniny a ovoce a popřípadě, můžete zvážit i užívání některého z doplňků stravy ANNA BRANDEJS. Naše doplňky obsahují mnoho skvělých koncentrovaných výtažků – například z granátového jablka, kurkumy, hroznových jadérek, extrakty z bylin, vitaminy a minerály.

S článkem souvisí tyto výrobky:

Immunity ANNA BRANDEJS
Doplněk stravy Immunity ANNA BRANDEJS obsahuje vysokou dávku extraktu z kurkumy, lipozomální vitamin
100% vegan
1 240 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
Podpora imunity – jak na ni přírodní cestou a proč ji musíme s přibývajícím věkem věnovat zvýšenou pozornost?
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS8.1.2021

Podpora imunity – jak na ni přírodní cestou a proč ji musíme s přibývajícím věkem věnovat zvýšenou pozornost?

S postupujícím věkem klesá přirozená obranyschopnost našeho organismu. Zatímco „dvacítkami“ jsme mohli projít bez vážnějšího onemocnění či příznaků oslabené imunity, po cca čtyřicátém věku života je vhodné začít tělu pomáhat. 

13 tipů jak posílit imunitní systém
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS21.12.2020

13 tipů jak posílit imunitní systém

Váš dobře fungující imunitní systém je to, co vás chrání před patogeny, jako jsou různé viry, či bakterie a chrání vás před závažnými onemocněními. Přinášíme vám 13 tipů, jak svou imunitu posílíte.

Mladistvá a vyhlazená pleť díky patentovaným Ceramosidům.
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS25.11.2020

Mladistvá a vyhlazená pleť díky patentovaným Ceramosidům.

Ceramidy tvoří 50 % lidské kůže, jsou zodpovědné za správné fungování ochranné kožní bariéry, napomáhají udržovat kůži hydratovanou a sjednocenou. Ceramidy najdete běžně v kosmetice, společnost Medaprex vám je přináší i ve formě tablet, a to v rámci složení doplňků stravy Collagen+11 ANNA BRANDEJS. 

12 důvodů proč milovat středomořskou kuchyni
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS16.11.2020

12 důvodů proč milovat středomořskou kuchyni

Lékaři a vědci už desítky let studují středomořskou dietu a snaží se určit potraviny a látky v nich, které přispívají k tomu, že obyvatelé kolem středozemního moře se těší dlouhověkosti a lepšímu zdravotnímu stavu než lidé v jiných oblastech Evropy.  

Jak na suchou pleť. Praktické rady od Anny Brandejs.
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS11.11.2020

Jak na suchou pleť. Praktické rady od Anny Brandejs.

Anna Brandejs radí, jak nejlépe v zimě pečovat o suchou pleť a pokožku celého těla.