Co je imunita a jak jí posílit?

Co je imunita a jak jí posílit?

Naše tělo je vybavené fenomenálním obranným systémem, který se nazývá imunita. Imunita nás chrání před viry, bakteriemi, houbami, hlísty a jinými patogeny, které jsou příčinou různých nemocí.

Armáda, která nás chrání před zákeřnými viry

Velkou roli v naší obranyschopnosti mají bílé krvinky. Bílá krvinka je neuvěřitelně inteligentní buňka, která když se setká s virem, tak si ho „nascanuje“ a vytvoří si proti němu zbraň, tzv. protilátku a vir touto protilátkou zničí. Po boji s virem se bíla krvinka zaktivuje a rozmnoží. Nově vzniklé bílé krvinky už mají v paměti od mateřské buňky „návod“, jak si tyto protilátky proti danému viru vyrobit ještě rychleji a ve větším množství. Některé bílé krvinky dokáží zneškodnit přímo i nádorové buňky. Naše bojovnice, bíle krvinky, vznikají v kostní dřeni, pak putují do krve, krví do tkání a vyhledávají patogeny, které ničí.

Jednou z obranných linií proti patogenům je například i kůže, která má baktericidní účinky – ničí část baktérii, které na ní ulpívají. I žaludek nás chrání před patogeny z potravy, a to tím, že produkuje kyselinu chlorovodíkovou, která bakterie zabíjí.

V těle máme i další různé buňky (fagocyty), které dokáží patogeny pohlcovat do sebe, a tak je zničit. Některé buňky napadané viry dokáží zase uvolňovat látky zvané interferony. Tyto látky brání množení virů.

Jak posílit imunitu?

1. Vyvážená a pestrá strava

Když je tělo napadané viry, nebo baktériemi, potřebuje co nejrychleji zmobilizovat svou armádu obranných buněk. Když je tato armáda dostatečně velká a zdravá, zničí baktérie a viry dostatečně rychle a účinně. Adekvátní strava, která má dostatek vitamínů, minerálu, kvalitních bílkovin apod. je právě to, co přispívá k tomu, že naše obranná armáda se zmobilizuje rychle a je dostatečně silná. Je proto zapotřebí jíst zdravě: zeleninu, ovoce, ryby, ořechy, klíčky, apod. Spoléhat se na vyhladovělou armádu, kterou živíte prázdnými kaloriemi, potravou na bázi bílé mouky, přemíry rafinovaného cukru a nezdravých tuků vás může zklamat. Onemocníte a průběh vašeho onemocnění bude mít těžkou formu. I kouřením a pitím alkoholu svoji imunitu oslabujete.

2. Doplňky stravy

Většina lidí nemá perfektní stravu, a i když jí dostatečné množství zeleniny a ovoce, tak se většinou nejedná o bio ovoce a zeleninu. Bio potraviny obsahují až několikanásobně vyšší dávky vitamínů a minerálů. Zelenina a ovoce, která je pěstovaná na vyčerpané půdě a chemicky hnojená, má jen málo důležitých živin. Proto není na škodu si obohatit stravu o doplňky stravy, které obsahují vitamíny, minerály a extrakty z bylin.

Doplněk stravy, který obsahuje až 1000 mg liposomálního vitamínu C na den. Liposomální vitamín C se od obyčejného vitamínu C liší tím, že je obalený tukem, a má mnohem vyšší využitelnost organismem.

Tento doplněk stravy kromě liposomálního vitamínu C obsahuje velkou dávku kurkuminoidů, to jsou látky z kurkumy, díky kterým je kurkuma tak ceněná. Obsahuje i piperin, extrakt z černého koření, který účinek kurkumy zvyšuje až 2000 krát.

Tento doplněk obsahuje až 12 aktivních látek. Některé z nich mají potvrzené účinky na zkrášlení pleti – například kolagen, ceramosidy a kyselina hyaluronová. Další z nich například vitamín D, C, nebo minerály Zn a Cu, přispívají nejen ke zkrášlení pleti, ale i k normálnímu fungování imunity. V tomto doplňku najdete i vitamíny E, B5, B7, velkou dávku extraktu z granátového jablka a lykopen, který je prekurzorem vitamínu A. Collagen +11 představuje skutečně velkou nálož aktivních látek.

3. Detoxikace organismu

Obrovské množství bílých krvinek obydluje právě tenké střevo. Tady se bílé krvinky setkávají s patogeny a pomnožují se – pak většina z nich putuje do krve a krví všude, kde je zapotřebí bojovat s patogeny. Doplněk stravy Detox ANNA BRANDEJS obsahuje 9 bylinných extraktů, které pomáhají celému trávicímu systému k očistě a k normální funkci. Najdete zde staletími ověřené bylinky, jako jsou například: zázvor, máta, pampeliška, fenykl, lopuch, unkárie apod.

4. Snažte se být v pohodě

Dobré psychické rozpoložení je nevyhnutné pro dobrý imunitní systém. Ve stresu a strachu tělo vyrábí stovky různých látek, které škodí celému organismu, včetně imunitního systému. Je třeba relaxovat, věnovat se aerobnímu cvičení, chůzi, pobývat na čerstvém vzduchu a omezit sledování negativních zpráv na sociálních sítích a v televizi.

S článkem souvisí tyto výrobky:

Immunity ANNA BRANDEJS
Doplněk stravy Immunity ANNA BRANDEJS obsahuje vysokou dávku extraktu z kurkumy, lipozomální vitamin
100% vegan
1 240 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
Proč se tvoří vrásky a jak tento proces minimalizovat?
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS23.3.2020

Proč se tvoří vrásky a jak tento proces minimalizovat?

Základními složkami kůže jsou kolagen, elastin a kyselina hyaluronová. Právě změny, kterými tyto tři složky prochází, se pak projevují viditelnými známkami stárnutí pleti.

Znečištěné životní prostředí způsobuje stárnutí pleti a celého organismu
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS23.3.2020

Znečištěné životní prostředí způsobuje stárnutí pleti a celého organismu

Stárnutí je přirozenou součástí života, ale poškození kůže zvyšujícím se znečištěním životního prostředí, přirozené NENÍ. Bohužel přirozený proces stárnutí drasticky zrychlují škodlivé látky z vnějšího prostředí. Například znečištění ovzduší podle nových výzkumů přispívá nejen ke vzniku pigmentových skvrn, tvorbě vrásek a tmavých kruhů pod očima, ale i ke snížení elasticity kůže.

Detoxikace pro krásu, zdraví, ale i dobrou náladu!
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS23.3.2020

Detoxikace pro krásu, zdraví, ale i dobrou náladu!

Trávicí soustava, zejména pak tenké a tlusté střevo, je alfou a omegou pro to, aby byl člověk nejen zdravý, ale aby měl i dobrou náladu. V dobře fungujícím střevu se vyrábí až 80 % hormonu serotoninu, jehož nedostatek vede ke vzniku úzkostí a depresí.

Pozor na umělá nízkokalorická sladidla!
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS10.3.2020

Pozor na umělá nízkokalorická sladidla!

Nezhubnete po nich, naopak pravděpodobně ztloustnete...

Jaké nebezpečí číhá ve vzduchu? Poradíme vám, jak se účinně chránit
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS8.3.2020

Jaké nebezpečí číhá ve vzduchu? Poradíme vám, jak se účinně chránit

V posledních dekádách dochází k výraznému znečišťování půdy, vody a vzduchu. To vše má silný vliv nejen na lidské zdraví a kvalitu života, ale i na kůži, její zdraví a vzhled.