Kurkuma je jednou z nejoceňovanějších rostlin na světě.

Kurkuma je jednou z nejoceňovanějších rostlin na světě.

A to proto, že obsahuje 4 % látek zvaných kurkuminy, které mají silný antioxidační a protizánětlivý účinek.

Podporuje zdravé klouby

Antioxidanty hrají při udržování zdravých kloubů významnou roli. Vaše tělo používá antioxidanty k boji proti volným radikálům, nestabilním částicím, které vznikají v důsledku milionů chemických reakcí ve vašem těle. Mohou způsobit oxidační stres a poškození na buněčné úrovni. Když vědci zkoumají krev a kloubní tekutinu pacientů trpících bolestmi v kloubech, často nacházejí právě zvýšenou aktivitu volných radikálů a nižší hladiny antioxidantů. Kurkumin má silnou antioxidační a protizánětlivou aktivitu a může vám pomoci zmírnit záněty kloubů, obzvlášť v ramenou, kolenou a loktech.

skoje

Pokožka, vlasy a tělo 

Kurkumin je velmi silný přírodní antioxidant pomáhající redukovat a neutralizovat volné radikály, které poškozují a ničí vaše buňky a DNA a způsobují tak předčasné stárnutí. Protože většina problémů spojených se stárnutím je způsobena oxidačním stresem, je kurkumin velmi důležitým denním doplňkem pro zpomalení předčasného stárnutí.

Zdravá imunitní rovnováha 

Váš imunitní systém je síť různých orgánů, tkání a buněk, které společně chrání vaše tělo. Odpovědí imunitního systému na podráždění těla patogeny je zánět. Kurkuma přispívá k zdravé imunitní odpovědi těla.

Podporuje kardio zdraví 

Zdravé srdce podporuje mnoho faktorů, zejména zdravé stravování a pravidelné přiměřené cvičení. Přidání kurkuminu ke zdravé výživě může mít mnoho výhod pro ochranu vašeho srdce. Oxidované částice LDL (lipoproteiny s nízkou hustotou), které byly narušeny volnými radikály, mohou způsobit zánět kardiovaskulárního systému. Studie naznačují, že antioxidační účinky kurkuminu mohou pomoci v boji proti těmto volným radikálům.

skoje

Zlepšuje trávení 

Bylo prokázáno, že kurkumin zklidňuje trávicí systém a pomáhá zmírnit plynatost ve střevech, nadýmání a další problémy se žaludkem a střevem. Funguje ale jinak než probiotika nebo enzymy - přirozeně zklidňuje střevo a snižuje nadprodukci kyseliny.

Podporuje zdraví jater 

Vaše játra hrají důležitou roli při udržení dobré rovnováhy látkové výměny v těle. Zdraví vašich jater může přímo souviset s oxidačním stresem a prozánětlivými látkami. Kurkumin může pomoci zvýšit antioxidační obranyschopnost jater a detoxikovat je a obnovit rovnováhu vašeho organismu.

S článkem souvisí tyto výrobky:

Immunity ANNA BRANDEJS
Doplněk stravy Immunity ANNA BRANDEJS obsahuje vysokou dávku extraktu z kurkumy, lipozomální vitamin
100% vegan
1 240 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
Konečně! Produkt s kolagenem na omlazení pleti s rychlým viditelným účinkem
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS20.2.2021

Konečně! Produkt s kolagenem na omlazení pleti s rychlým viditelným účinkem

Očekáváte od doplňku stravy na omlazení pleti rychlé a dlouhodobé výsledky? Jeden takový pro vás máme, jeho účinky potvrzuje 96,15 % uživatelek hodnotících výsledky maximálním počtem bodů. 

Kolagen na pleť, který opravdu funguje
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS8.2.2021

Kolagen na pleť, který opravdu funguje

Hledáte doplněk stravy s kolagenem, který je vytvořen tak, aby vám přinesl viditelné výsledky již po 2 týdnech užívání s tím, že v jeho složení najdete pouze látky, které vaše tělo skutečně využije? Jeden takový tu je - Collagen+11 ANNA BRANDEJS.

11 potravin, které podpoří vaši imunitu
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS18.1.2021

11 potravin, které podpoří vaši imunitu

Paní doktorka, Anna Brandejs, si ráda čte a inspiruje se v různých knihách o zdravé výživě, bylinkách, vitaminech a minerálech. Dnes se podívala, co tyto moudré knížky doporučují jíst, aby náš imunitní systém byl lepší a silnější.

Podpora imunity – jak na ni přírodní cestou a proč ji musíme s přibývajícím věkem věnovat zvýšenou pozornost?
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS8.1.2021

Podpora imunity – jak na ni přírodní cestou a proč ji musíme s přibývajícím věkem věnovat zvýšenou pozornost?

S postupujícím věkem klesá přirozená obranyschopnost našeho organismu. Zatímco „dvacítkami“ jsme mohli projít bez vážnějšího onemocnění či příznaků oslabené imunity, po cca čtyřicátém věku života je vhodné začít tělu pomáhat. 

13 tipů jak posílit imunitní systém
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS21.12.2020

13 tipů jak posílit imunitní systém

Váš dobře fungující imunitní systém je to, co vás chrání před patogeny, jako jsou různé viry, či bakterie a chrání vás před závažnými onemocněními. Přinášíme vám 13 tipů, jak svou imunitu posílíte.