4 prohřešky, co vám způsobují vrásky kolem očí

4 prohřešky, co vám způsobují vrásky kolem očí

S očními vráskami je kříž. Dělají nás starší, dokážou nás potrápit i zhoršením zraku, a navíc v boji proti nim utrácíme nemalé částky za séra a krémy proti vráskám. Zkrátka a jednoduše, kdo vrásky kolem očí potřebuje?

Nikdo, ideální se je jich zbavit, a hlavně nepodporovat jejich další vznik. A u těch stávajících zabránit jejich dalšímu prohlubování. Přečtěte si, jaké jsou čtyři nejčastější prohřešky, kterých se dopouštíte na očním okolí a vlastně tak „podporujete“ své vrásky!

1. Nenosíte sluneční brýle

Kromě toho, že sluneční brýle dokážou být až ďábelsky sexy, pomohou vám také ochránit zrak a dokonce působí i proti vráskám. Jestliže sluneční brýle ve výrazně světlém prostředí, ať už kvůli slunci nebo na sněhu (a slunci), nenosíte, koledujete si nejen o zánět spojivek, ale i zmnožení vrásek okolí očí. Jejich častým původcem je totiž „mžourání“. Obzvlášť, když tento pohyb malých svalů okolo očí neustále opakujete. Ale kdo by ho neopakoval bez slunečních brýlí na přímém slunci, že? Takže šup do optiky pro nějaké pěkné sluneční brýle. Jejich sezóna je tady!

Kromě toho, pokud jsou sluneční brýle vybaveny SPF ochranným faktorem, fungují i jako lehká bariéra proti škodlivým UVA a UVB paprskům. Nicméně, nemyslete si, že když používáte sluneční brýle, nemusíte už používat ochranný krém s SPF faktorem. Ten doporučujeme nanášet každý den, ať je zima nebo mráz! Zkuste třeba Physical Sunscreen od britské značky Medik8. Neobsahuje ani parabeny, ani parfemační složky, takže je vhodný také na citlivou pleť.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Mnete si často oči

Co děláte, když jste unavení? Dost možná si promnete oči. Ostatně, přesně podle toho, a samozřejmě podle breku, poznáte ospalost i u malých miminek. Je to zkrátka instinktivní záležitost. Možná se vám to zdá příjemné a máte pocit, že to znavená oční víčka pozvedne, jenže… Tohle je přesně jeden ze zlozvyků, kvůli kterému budete jednoho dne vypadat mnohem starší, než jste.

Pravidla jsou stejná jako u mžourání. Kůže v oblasti kolem očí je velmi jemná, a pokud s ní pohybujete „tam a zpět“, způsobujete její svrašťování a natahování. Neboli vrásky. Zejména, jestli si oči promnete několikrát za den. Výhodu v tom ohledu mají dámy, které si oči líčí. Přece jen, lze předpokládat, že se do očí alespoň během dne snaží nijak nezasahovat.

Obdobné je to i odličováním make-upu. Pohyby je třeba provádět jemně, na pleť netlačit a používat dostatek odličovacího přípravku. Když nanášíte oční krém, snažte se jej také do pokožky vpracovat nikoliv silou, ale spíše lehkou masáží.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Spíte na břiše

Když spíte na břiše, váš obličej se „mačká“ po několik hodin do polštáře. Tím, že tohle mačkání opakuje každou noc, nemá vazivo v pokožce dostatek času zregenerovat zpět do původní polohy, a vy si zaděláváte na vrásky. Všimli už jste si někdy po ránu, že máte otlačený polštář na tváři? To je jenom začátek!

Co udělat proti? Jednoduchá odpověď se nabízí – zkuste usínat na zádech. Jak toho dosáhnout? Osvědčilo se, když si podložíte kolena větším polštářem. Ten vám alespoň částečně pomůže zůstat ležet ve stejné pozici. Pokud je ale pro vás představa spaní na zádech nepředstavitelná, některé zahraniční e-shopy nabízí speciální polštář, díky němuž můžete spát na břiše a zároveň si nemačkáte obličej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Nepoužíváte ochranný SPF faktor

Každodenní pravidelné používání přípravků s ochranou proti slunečnímu záření je prostě základ. Slunce způsobuje stárnutí pleti, a stárnutí pleti rovná se vrásky. A protože je kůže okolo očí jemná a tenká, sluneční záření ji samozřejmě poškozuje ještě rychleji než ostatní části těla. Ideální je proto používat krém proti vráskám s obsaženou SPF ochranou.

S článkem souvisí tyto výrobky:

Ušetříte 356 Kč
ADVANCED DAY TOTAL PROTECT
ADVANCED DAY TOTAL PROTECT zvládne všechno – maximální ochranu pleti, hydrataci i omlazení. Nic víc nepotřebujete,
100% vegan
V těhotenství a při kojení
1 424 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
VELKÝ PRŮZKUM: Jak to mají české ženy s vráskami? V dekoltu je moc netrápí
Omlazení pleti29.5.2015

VELKÝ PRŮZKUM: Jak to mají české ženy s vráskami? V dekoltu je moc netrápí

Zajímalo nás, jestli české ženy trápí vrásky, jaké přípravky používají, kolik do nich investují a jestli to vlastně všechno pomáhá. A některé z výsledků nás tedy samotné dost překvapily!

Ricinový olej pro krásné obočí se může zdát jako super volba. Ale má svá rizika
Omlazení pleti6.5.2015

Ricinový olej pro krásné obočí se může zdát jako super volba. Ale má svá rizika

Husté obočí patří v současnosti k trendům z největších. A pokud nepatříte k jeho hrdým majitelkám takříkajíc „od přírody“, dost možná jste už zajímali o možnosti, jak jej vylepšit. Jednou z nich je ricinový olej.

Velmi citlivá kůže se na peeling nehodí. Enzymatický peeling je ale vhodný i pro ni
Omlazení pleti29.4.2015

Velmi citlivá kůže se na peeling nehodí. Enzymatický peeling je ale vhodný i pro ni

Chtěli byste někdy vyzkoušet ten zázračný peeling, ale protože víte sami moc dobře, že máte pleť velmi citlivou, radši se mu vyhýbáte? Už nemusíte. Enzymatický peeling je tu pro vás!

Není chemický peeling jako chemický peeling. Víte, co obsahují?
Omlazení pleti6.4.2015

Není chemický peeling jako chemický peeling. Víte, co obsahují?

Možná jste to netušili, ale výhod chemických peelingů využívá lékařská kosmetická péče již více než století! Jenže jak se v množství chemických peelingů zorientovat?

8 tipů, aby vaše oči vypadaly mladší: navykněte si na rutiny
Omlazení pleti20.3.2015

8 tipů, aby vaše oči vypadaly mladší: navykněte si na rutiny

Oko do duše okno, říká se často. Ať je to jak chce, každopádně jsou oči jedním z nejvýraznějších prvků naší tváře. Takže pokud toužíte po omlazení, bude nejlepší s ním začít právě u nich. A jako každá péče, i péče o oči vyžaduje pravidelnost.