Chcete husté a výrazné obočí? Víme, jak na to!

Chcete husté a výrazné obočí? Víme, jak na to!

Poslední doba by se dala nazvat dobou výrazného a hustého obočí. Jenže jak ho docílit, když vám příroda v tomto ohledu zrovna dvakrát nepřála? Zjistili jsme to pro vás.

Na výběr toho máte několik. Poohlíželi jsme se jak po přírodních možnostech, tak po nejnovějších výdobytcích vědy. Po čem tedy sáhnout?

Vitamíny

Vitamíny, jak známo, dokáží pomoci s lecčíms, včetně nevýrazného obočí. Zejména vitamíny A, C a E v tomhle ohledu pomohou nejvíc. Co tedy zařadit do stravy?

Pro vitamín A si dejte čas od času játra, červenou papriku, mrkev a hlávkový salát. Vitamín C doplníte konzumací paprik, petržele, brokolice, kiwi, citrusů a jahod. A pro vitamín D jsou ideální různé druhy oříšků, bazalka, sušené meruňky a zelené olivy.

Kokosový olej

Kokosový olej je známý tím, že podporuje růst vlasů a celkově ochlupení. Takže i obočí, hurá! Pomůže urychlit růst obočí, jednotlivé brvy budou navíc silnější a tlustší, takže se vám budou lépe tvarovat. Jak na to? Kokosový olej aplikujte přímo na obočí a pro nejlepší výsledek jej nechte působit přes noc.

Cibule

Věřte tomu, nebo ne, cibule opravdu turbobooster pro růst obočí. Ideálně ve formě šťávy, která se aplikuje přímo na obočí, a tím stimuluje jeho nový růst. Cibule v sobě mají hodně síry a zvyšují cirkulaci krve v místě aplikace, čímž dochází k výraznějšímu růstu obočí.

Přírodní oleje

Pro růst vlasů jsou přírodní oleje super. Třeba takový ricinový olej. Aplikujte ho přímo na obočí, nechte přes noc působit a ráno smyjte. A vězte, že změny budou viditelné už během tří, čtyř týdnů. Vedle ricinového oleje (nevyhovuje totiž každému, pro někoho může být dráždivý, přečtěte si článek o nebezpečích ricinového oleje) můžete vyzkoušet ještě esenciální oleje z růže, levandule či citrusů, případně vaječný žloutek.

Aloe vera

Šťáva z aloe vera nejen, že podpoří růst obočí, ale navíc je po její aplikaci krásně lesklé. Aloe vera pečuje o vlasové folikuly, v nichž posiluje růst jednotlivých brv. Kromě toho obnovuje a opravuje obočí poškozené nadměrným vytrháváním či voskováním. Použít můžete jak koncentrát z aloe vera, tak šťávu přímo z rostliny. Efekt je srovnatelný.

A kromě toho můžete zkusit taky:

Exfoliace

Exfoliace pleti je základ, který napomůže obočí k rychlejšímu růstu. Díky kruhovým pohybům dochází k odstranění mrtvých  buněk a zlepšení cirkulace krve. Jen pozor, „nedřete“ pleť v oblasti obočí příliš drsně. Jako exfoliační nástroj vám můžeme doporučit kartáček na zuby.

Sérum

Séra na obočí mají u hodně lidí skvělé výsledky. Stimulují růst vlasového folikulu, což způsobí, že obočí vypadá zdravě a hustě. Sérum Renokin obsahuje biometitcké peptidy a nanokapsle, tedy vysoce  technologické záležitosti, co vám pomohou ke rásnému obočí. Díky peptidům budou vaše brvy méně lámavé, a ještě naopak zesílí.

Masáž

Masáží obočí a oblasti kolem nich zlepšíte cirkulacikrve, což, jak už víte z předchozích bodů, napomáhá jeho růstu. Využijte i síly olivového oleje a zkuste si jím denně 5 minut masírovat obočí. Výsledky se dostaví hned!

foto: www.freedigitalphotos.net, jeshots.com

S článkem souvisí tyto výrobky:

Pelo Baum Lash Lash
Získejte husté a dlouhé řasy již za čtyři týdny, postará se o to sérum nabité komplexem peptidů, vitamíny
1 270 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
4 prohřešky, co vám způsobují vrásky kolem očí
Omlazení pleti1.6.2015

4 prohřešky, co vám způsobují vrásky kolem očí

S očními vráskami je kříž. Dělají nás starší, dokážou nás potrápit i zhoršením zraku, a navíc v boji proti nim utrácíme nemalé částky za séra a krémy proti vráskám. Zkrátka a jednoduše, kdo vrásky kolem očí potřebuje?

VELKÝ PRŮZKUM: Jak to mají české ženy s vráskami? V dekoltu je moc netrápí
Omlazení pleti29.5.2015

VELKÝ PRŮZKUM: Jak to mají české ženy s vráskami? V dekoltu je moc netrápí

Zajímalo nás, jestli české ženy trápí vrásky, jaké přípravky používají, kolik do nich investují a jestli to vlastně všechno pomáhá. A některé z výsledků nás tedy samotné dost překvapily!

Ricinový olej pro krásné obočí se může zdát jako super volba. Ale má svá rizika
Omlazení pleti6.5.2015

Ricinový olej pro krásné obočí se může zdát jako super volba. Ale má svá rizika

Husté obočí patří v současnosti k trendům z největších. A pokud nepatříte k jeho hrdým majitelkám takříkajíc „od přírody“, dost možná jste už zajímali o možnosti, jak jej vylepšit. Jednou z nich je ricinový olej.

Velmi citlivá kůže se na peeling nehodí. Enzymatický peeling je ale vhodný i pro ni
Omlazení pleti29.4.2015

Velmi citlivá kůže se na peeling nehodí. Enzymatický peeling je ale vhodný i pro ni

Chtěli byste někdy vyzkoušet ten zázračný peeling, ale protože víte sami moc dobře, že máte pleť velmi citlivou, radši se mu vyhýbáte? Už nemusíte. Enzymatický peeling je tu pro vás!

Není chemický peeling jako chemický peeling. Víte, co obsahují?
Omlazení pleti6.4.2015

Není chemický peeling jako chemický peeling. Víte, co obsahují?

Možná jste to netušili, ale výhod chemických peelingů využívá lékařská kosmetická péče již více než století! Jenže jak se v množství chemických peelingů zorientovat?