Co dělat s vrásky okolo očí

Co dělat s vrásky okolo očí

Vrásky okolo očí vznikají hlavně mimicky, nejsou tedy znakem stáří, ale spíše znakem toho, jak moc se usmíváte a mračíte. Někomu připadají vrásky okolo očí roztomilé, ale někdo je naopak nenávidí a chce se jich zbavit. To není úplně jednoduchá záležitost, ostatně jako zbavení jakýchkoliv jiných vrásek.

S vrásky okolo očí většinou souvisejí také váčky pod očima. Může to být tím, že i když se o svoji pleť celkově staráte, trochu méně péče už věnujete kůži okolo očí. Ta je totiž velmi náchylná k poškození, protože je velmi jemná a snadno se dehydratuje. Je také první „na ráně“ pokud se jedná o vnější vlivy. Celý obličej dostává velmi zabrat od slunečních paprsků, větru či prachu, ale díky jemnosti pokožky v oblasti očí, je to nejvíce vidět právě tam.

Tyto vrásky mohou vnikat i jinak a to například díky kouření, nespavosti nebo špatné životosprávě. Je třeba se zamyslet, zda přijímáte dostatek tekutin, zda nejíte mnoho tučného jídla či zda naopak jíte dostatek zeleniny a ovoce.
 
Pokud si myslíte, že pleti kolem očí věnujete dostatek péče, protože jí mažete pravidelně krémem na obličej, věřte, že neděláte všechno. Pokožka okolo očí má totiž jinou strukturu než zbytek pleti v obličeji. Z klasického krému má totiž pokožka okolo očí problém přijmout dostatek živin, a proto je třeba používat speciální přípravky.
 
Na oční víčka a jejich okolí se častěji než krémy používají různé séra proti vráskám, gely nebo oční masky. Říká se, že tyto přípravky by se měli skladovat v lednici, ale není tomu tak. Samozřejmě pokud jste zvyklá je tam skladovat, žádný problém to není.
 
S bojem proti těmto vráskám není nikdy příliš brzo začínat. A čím dříve začnete, tím lépe pro vás. Proto si hned nakupte přípravky na vrásky okolo očí a začněte je používat. Ať už je vám dvacet nebo padesát.

S článkem souvisí tyto výrobky:

Oční krém Dermaheal Cosmeceutical
Trápí Vás vrásky okolo očí? Již nemusí! Oční krém Dermaheal vás zbaví vrásek okolo očí, revitalizuje
V těhotenství a při kojení
1 730 Kč
Skladem - ihned posíláme