Není retinol jako retinyl retinoate. V čem je druhý zmíněný lepší? Na omlazení skoro ve všem!

Není retinol jako retinyl retinoate. V čem je druhý zmíněný lepší? Na omlazení skoro ve všem!

Hledáte účinnou látku na omlazení pleti? Pokud jste si dosud myslely, že nejlepší efekt má retinol, máme pro vás překvapení – všechno je jinak. „Bratranec“ či „nová generace retinolu“, jak retinyl retinoate nazývají média, to totiž zvládne mnohem lépe.

Retinoidy, mezi něž řadíme například kyselinu retinovou, jsou skupina biochemických látek, o nichž dermatologové, ale i široká veřejnost ví, že dokáží omladit pleť – vyhlazují vrásky, dodávají chybějící objem a postarají se i o další známky stárnutí pleti.

Omlazení, které má svůj háček

Zní to jako pohádka, že? Naneštěstí to má vše jeden „ale“: pleť mohou podráždit a v případě špatného používání mohou způsobit více špatného, než dobrého. Jednou z možností, jak se těmto komplikacím vyhnout, je nepoužívat přímo retinoidy, ale jejich méně dráždivé prekurzory, tedy látky, které jsou samy o sobě neaktivní, nicméně v organismu se mohou přeměnit na již aktivní retinoidy.

Mezi nejběžnější prekurzory v péči o pleť jsou formy vitamínu A, a to retinol a retinyl palmitát. Jsou sice méně dráždivé než kyselina retinová, bohužel však mají také méně výrazný účinek, který se projevuje až za delší dobu. V organismu totiž musí projít minimálně dvěma metabolickými procesy, které je na kyselinu retinovou přemění.

Doba této přeměny se liší člověk od člověka, nějaký čas nicméně vždy zabere. V důsledku toho je anti-aging účinek retinolu či retinyl palmitátu mírnější než případě vlastní kyseliny retinové. Oba prekurzory mají navíc tendenci podléhat na denním světle degradaci.

Anti-aging bez kompromisů

Existuje nicméně ještě další varianta, jak si užít dokonalých omlazujících účinků samotné kyseliny retinové, ovšem bez nepříjemných vedlejších účinků a podráždění. Jmenuje se retinyl retinoate!

Tento nový prekurzor a derivát vitamínu A v sobě kombinuje vysokou účinnost, téměř žádné riziko podráždění pleti a navíc je ve srovnání s ostatními deriváty vysoce stabilní, čímž je zachována jeho dlouhodobá vysoká efektivita.

Molekula retinyl retinoate vzniká chemicky spojením kyseliny retinové a retinolu. Když vstoupí při topické aplikaci do organismu, stačí již pouze jeden metabolický krok k rozložení látky zpět na kyselinu retinovou a retinol. Kyselina retinová je aktivní a účinná okamžitě, zatímco retinol zůstává v pleti, přičemž se může na kyselinu retinovou transformovat později. Výsledkem je, že je biologická aktivita retinyl retinoate v pleti výrazně vyšší než samotného retinolu či retinaldehydu a dokonce obdobná jako u samotné kyseliny retinové.

Stabilní a účinný

Retinyl retinoate je v kůži neaktivní až do momentu, když dojde k jeho přeměně. I tato přeměna ale probíhá postupně, přičemž množství kyseliny retinové v pleti narůstá také postupně, zejména ve srovnání s její přímou topickou aplikací. Efekt je sice srovnatelný, nicméně díky postupnému nárůstu její koncentrace v kůži nehrozí tolik podráždění.

Co bývá největším problémem u prekurzorů, jako je retinol a retinaldehyd? Jejich stabilita. I když jsou skladovány správně a v adekvátním balení (ideálně tmavý či neprůhledný obal, který brání průniku slunečních paprsků), může snadno dojít k jejich degradaci hned po aplikaci na kůži. Proto je zásadní, aby byly na pleť aplikovány výhradně večer, jinak může dojít ke snížení jejich účinnosti.

To u retinyl retinoate v žádném případě neplatí! Díky svému unikátnímu složení je vůči slunečnímu záření mnohem odolnější než retinol a většina ostatních forem vitamínu A.

Vědecky potvrzeno!

Účinek retinol retinoate potvrzují i vědecké studie! Ta z roku 2010 z korejské Yonsei Univerzity v Soulu prováděná na 46 ženách starších třiceti let přinesla nečekaný výsledek. Polovina z žen aplikovala po dobu 12 týdnů na polovinu obličeje retinyl retinoate a na druhou polovinu placebo. Druhá kontrolní skupina pak po dobu 8 týdnů nanášela na polovinu obličeje retinyl retionate a na druhou samotný retinol.

Účinek topicky aplikovaných látek nebyl hodnocen jen subjektivně dle pocitu žen, ale také přístrojovým měřením a porovnáváním fotografií. A s jakým výsledkem?  Retinyl retionate nejen, že byl lepší než placebo, ale jeho účinek byl také výraznější než v případě klasického retinolu. K největšímu zlepšení došlo v oblasti redukce vrásek a hrubosti pleti, ale i dalších parametrech. Navíc nebyly po aplikaci pozorovány žádné vedlejší účinky.

Máte už zkušenost s používáním retinolu, nebo jste ohledně topické aplikace derivátů vitamínu A úplný nováček? Ať tak či tak, šanci dejte retinyl retinoate. Vyzkoušet ho můžete třeba v luxusním superkrému aktivujícím mládí  Medik8 r-Retinoate®. Ten můžete na rozdíl od retinolu používat i ráno, pleť nedráždí a prvních výsledků si na pleti všimnete již po čtyřech týdnech používání.

R-RETINOATE DAY & NIGHT R-RETINOATE DAY & NIGHT Super jemné sérum R-RETINOATE DAY & NIGHT představuje průlom v anti-ageing péči o pleť. Redukuje všechny známky stárnutí pleti - vrásky, povolení pleti, pigmentace a stařecké skvrny. První výsledky jsou viditelné již po 6 týdnech. Užijte si sílu unikátní molekuly retinyl retinoate v tomto denním séru s vitamínem A.  4 470 Kč

Skvělá síla antioxidantů

Kromě patentované aktivní molekuly vitamínu A retinyl retinoate obsahuje další dva silné antioxidantym, vitamíny C a E. Ty neutralizují volné radikály, které jsou jednou z hlavních příčin stárnutí pleti, podporují její hydrataci a navíc sjednocují barevný tón. Věděli jste, že tmavší skvrny dokáží opticky „zestaršit“ až o dvacet let?

Složení tohoto luxusního „mazlíka“ doplňuje 100% kyselina hyaluronová, která stimuluje hydrataci pleti a zlepšuje její vzhled, protože v sobě dokáže zadržet 1000x větší objem vody, než je její váha. Posledním prvkem, který je další „win-win“ pro vaši pleť, je glycerol, který se postará o obnovu kožních lipidů, podporuje přirozenou funkci kožní bariéry a zamezuje transepidermální ztrátě vody. 

S článkem souvisí tyto výrobky:

Doprava zdarma
R-RETINOATE DAY & NIGHT
Super jemné sérum R-RETINOATE DAY & NIGHT představuje průlom v anti-ageing péči o pleť. Redukuje
100% vegan
4 470 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
Používáte hydratační krém či sérum? A víte, jak na pleti fungují?
Omlazení pleti2.5.2017

Používáte hydratační krém či sérum? A víte, jak na pleti fungují?

Naše pleť má mnoho důležitých funkcí, přičemž jednou z nejdůležitějších je prevence ztráty vody.

Tyhle kosmetické ingredience musíte znát (a používat). Budete po nich totiž mít krásnou pleť!
Omlazení pleti26.4.2017

Tyhle kosmetické ingredience musíte znát (a používat). Budete po nich totiž mít krásnou pleť!

Pokud vám kyselina hyaluronová zní jako něco, co si rozhodně nechcete dávat na pleť, a ceramidy vám evokují kuchyňské hrnce, pak byste se s těmito a dalšími účinnými složkami péče o pleť měli blíže seznámit. Pomohou vám totiž dosáhnout mladistvého vzhledu a odstranit problémy, které vaši pleť trápí.

Máte suchou pleť? Kyselina pantotenová a panthenol tento problém vyřeší (a fungují i proti vráskám)
Omlazení pleti25.4.2017

Máte suchou pleť? Kyselina pantotenová a panthenol tento problém vyřeší (a fungují i proti vráskám)

Kyselina pantotenová známá také pod pojmenováním vitamín B5 je členem „rodiny“ silných vitamínů skupiny B. Její provitamín panthenol (tedy provitamín B5) je její alkoholovou formou.

Opravdu potřebujete specializovanou oční péči?
Omlazení pleti18.4.2017

Opravdu potřebujete specializovanou oční péči?

V očním okolí se začínají jako první objevovat známky stárnutí pleti. A je to právě správná péče o pleť, která hraje v zachování jejího mladistvého vzhledu stěžejní roli. Vyberte si proto ty správné produkty, které vám pomohou zvrátit či alespoň zpomalit tok času.

Na suchou pleť je ideální kyselina hyaluronová. Co všechno umí?
Omlazení pleti16.3.2017

Na suchou pleť je ideální kyselina hyaluronová. Co všechno umí?

Ve světě péče o pleť se objevují stále nové a nové účinné látky, které mnohdy ani tak účinné, jak výrobci produktů proklamují, nejsou. U kyseliny hyaluronové to ale neplatí! Na všechny typy pleti má totiž bezpočetně skvělých účinků.