Tyhle kosmetické ingredience musíte znát (a používat). Budete po nich totiž mít krásnou pleť!

Tyhle kosmetické ingredience musíte znát (a používat). Budete po nich totiž mít krásnou pleť!

Pokud vám kyselina hyaluronová zní jako něco, co si rozhodně nechcete dávat na pleť, a ceramidy vám evokují kuchyňské hrnce, pak byste se s těmito a dalšími účinnými složkami péče o pleť měli blíže seznámit. Pomohou vám totiž dosáhnout mladistvého vzhledu a odstranit problémy, které vaši pleť trápí.

Kyselina hyaluronová

Kyselinu hyaluronovou zná snad dnes už skutečně každý. Jestli ale přesto trochu tápete, vězte, že se jedná o látku, která se přirozeně vyskytuje v lidském těle, má vliv na obnovu buněk, zvlhčuje pojivové tkáně a napomáhá zachovat hydrataci a elasticitu pleti.

Používá-li se topicky, utváří kyselina hyaluronová hydratační bariéru na pleti, čímž napomáhá jejímu vyhlazení a zjemnění. Kyselina hyaluronová dokáže zadržet mnoho vody, více než tisícinásobek své váhy! Je díky tomu skvělým řešením pro dehydratovanou pleť. V podobě injekčních výplní pak dodává objem pleti, vyhlazuje vrásky a jemné linky. Protože je v těle přirozeně přítomná, je bezpečnější alternativou syntetických látek. Existuje tak nižší riziko, že ji tělo odmítne jako cizorodou látku. Její molekula je nicméně ve své přirozené formě poměrně velká, a v důsledku toho nemůže vždy zcela prostoupit svrchní vrstvy pleti při topické aplikaci. Vybírejte si proto produkty obsahující její malé molekuly.

Kyselinu hyaluronovou společně s kyselinou pantotenovou najdete v hydratačním séru Hydr8 B5.

HYDR8 B5  - hydratační sérum HYDR8 B5 - hydratační sérum Potřebujete své pleti dodat vláhu? Spolehněte se na lehký gel HYDR8 B5. Díky kyselině hyaluronové a kyselině pantotenové bude pleť vyhlazená a chráněná. 1 350 Kč

Retinol

Retinol je aktivní formu molekuly vitamínu A. Podporuje jemnou exfoliaci, tedy odstranění odumřelých buněk a poškozených svrchních vrstev pleti, a stimuluje obnovu kožních buněk, a tím pádem obnovu kůže jako takové. Zlepšuje tak její vzhled, roste produkce kyseliny hyaluronové a kolagenu, díky kterým je pleť vypnutá a vyhlazená. Pravidelná aplikace retinolu zajistí zpevnění pleti, dokáže zvrátit známky poškození pleti slunečním zářením a vnějším prostředím, redukuje akné a nadměrnou pigmentaci, odstraňuje tmavé kruhy pod očima, jemné linky a vrásky.

Vyzkoušejte klasické sérum Retinol 3 TR!

RETINOL 3TR RETINOL 3TR Zredukujte jemné vrásky a rozjasněte svoji pleť, zatímco si v noci budete užívat spánku! Vitamínové sérum s obsahem Retinolu a Tokoferolu vám v tom bude skvělým spojencem. Jeho účinnost a oblibu dokazuje i to, že ve Velké Británii vyhrál Silver Aesthetic Award (stříbrné místo) za nejlépe prodávaný maloobchodní produkt. Pojďte „do něj“ taky! 1 020 Kč

Ceramidy

Tyto lipidové molekuly se ve vysokých koncentracích nachází v buněčných membránách. V nejsvrchnější vrstvě kůže udržují ceramidy kožní buňky pospolu, čímž utváří ochrannou vrstvu, která podporuje vypnutí a pevnost pleti, a navíc v ní napomáhá zachovat dostatečnou hydrataci. Zjednodušeně si můžete kožní buňky představit jako cihly a ceramidy jako maltu, která je drží dohromady.  

V produktech péče o pleť se využívají pro svoji schopnost doplnit obsah přirozených lipidů, kterých ubývá v důsledku vnějších faktorů, užíváním vysušujících produktů a samozřejmě přirozeným procesem stárnutí pleti. Obnovují hydrataci pleti, posilují přirozenou ochrannou kožní bariéru a napomáhá ochraně pleti před cizorodými látkami. Účinné jsou i v případě ekzémů.

Peptidy

Peptidy jsou v podstatě úseky aktivních bílkovin, které dokáží komunikovat s buňkami a instruovat je, aby se nějakým způsobem „chovaly“. V pleti to znamená, že mohou například spustit produkci elastinu, který podporuje pružnost kůže, nebo urychlit proces vlastního hojení kůže po zranění.

anti-aging produktech vstupují peptidy do buněk kůže a instruují je, aby produkovaly kolagen, redukovaly zarudnutí a nebo vyvolávaly uvolnění obličejových svalů, a tím pádem minimalizovaly vznik vrásek. Jedním z nejběžnějších peptidů je ‘palmitoyl pentapeptide’, o němž je známo, že je v boji proti vráskám velmi efektivní. Existují i další peptidy, které nenutí přímo pleť k nějaké aktivitě, ale díky své minimální velikosti mohou prostoupit hluboko do kůže a působit jako transportní médium pro další aktivní látky. Například peptidy mědi jsou schopny transportovat měď hluboko do pleti, kde může zevnitř zlepšit hojení kůže.

Komplex peptidů najdete ve všestranném toniku na pleť Dermaheal Total Care Skin Solution.

Dermaheal Total Care Skin Solution Dermaheal Total Care Skin Solution Slovo „Total“ není v názvu náhodou. Pokud toto tonikum budete mít nablízku, nezaskočí vás téměř žádný problém s pletí. Buďte vždy krásná a vždy připravená díky tomuto komplexnímu toniku! 1 195 Kč

Alfa a Beta-hydroxykyseliny (AHA/BHA)

Alfa-hydroxykyseliny a beta-hydroxykyseliny jsou třídy organických kyselin, které na pleti působí jako exfolianty. AHA kyseliny se získávají z ovoce a mléka a mezi nejběžnější patří kyselina glykolová, kyselina mléčná a kyselina jablečná. Co se týče BHA kyselin, v kosmetice se toto označení obvykle vztahuje k jediné kyselině, a tou je kyselina salicylová, která se získává z rostlin.

Oba typy kyselin podporují exfoliaci, čili jemné olupování pleti. AHA kyseliny, které jsou ve vodě rozpustné, působí na povrchu pleti, zatímco BHA kyseliny rozpustné v tucích prostupují hlouběji,  a mohou tak pomoci redukovat například ucpané póry. BHA se proto primárně využívají pro mastnou pleť náchylnou k akné s komedony a pupínky, zatímco AHA kyseliny se využívají pro prozáření unavené či suché pleti. Existují nicméně i produkty s obsahem AHA i BHA. Míra exfoliace závisí na koncentraci dané kyseliny. Produkty s vyšší koncentrací bývají obvykle k dostání pouze u vybraných odborníků, u nichž máte jistotu, že vědí, jak je správně aplikovat.

Kyselinu salicylovou najdete v produktech proti akné jako je Pore Cleanse Gel, Dermaheal De Akni a Pore Refining Scrub.

SURFACE RADIANCE CLEANSE SURFACE RADIANCE CLEANSE Osvěžující čisticí produkt, který jemně obnovuje povrch pleti díky komplexu látek podporujících exfoliaci, vás zbaví rozšířených pórů a vyčistí vaši pleť. Odstraní i první známky stárnutí problematické pleti. Pleť je po aplikaci zjemněná, rozzářená a pročištěná bez pocitu suchosti či pnutí. Užijte si dvojí exfoliační sílu AHA a BHA kyselin a extraktů z citrusových plodů a mangostanu. 720 Kč

PORE REFINING SCRUB PORE REFINING SCRUB Odhalte dokonalou, zářící pleť s PORE REFINING SCRUB, krémovým scrubem s dvojitým účinkem. Kombinace chemických a přírodních mechanických exfoliantů naprosto změní vzhled vaší pleti, hloubkově pročistí rozšířené póry a minimalizuje jejich viditelnost. Pleť je jemná a pružná. Scrub navíc zlepšuje prostup aktivních látek z následně aplikovaných produktů do pleti, čímž navyšuje jejich účinnost. 960 Kč

Lékořice

Zvláštní chuť lékořice určitě znáte, nicméně tento  bylinný kořen přináší i pleti nečekané benefity, je-li aplikován topicky. Nejen, že působí preventivně proti hyperpigmentaci a sjednoduje barevný tón pleti, ale dokonce ulevuje i v případě růžovky. Redukuje totiž zánět, který toto onemocnění vyvolává a ulevuje od jeho projevů, mezi něž patří i nežádoucí zarudnutí pleti.

Vátažek z kořene lékořice najdete v pleťové masce Princess s kyselinou hyaluronovou pro hydrataci a omlazení pleti. 

Croma maska s kyselinou hyaluronovou (8 ks) Croma maska s kyselinou hyaluronovou (8 ks) Chcete, aby vaše pleť vypadala mladší? Croma maska s kyselinou hyaluronovou to zařídí. Redukuje jemné vrásky a zajišťuje mimořádně intenzivní hydrataci. Pokožka je po jejím použití barevně sjednocená, pevná a krásně vypnutá. Aplikace je mimořádně snadná a příjemná. 1 190 Kč

Probiotika

O probioticích už jste možná slyšeli v souvislosti se zdravou střevní mikroflórou. Věděli jste ale, že mohou být prospěšná i vaší pleti? Při topické aplikaci totiž pravděpodobně tlumí růst škodlivých bakterií na povrchu kůže, a snižují tak zánětlivé procesy. Vhodné je díky tomu používání topických probiotik zejména pro ty, kdo mají problém s akné a rosaceou.

Obsah probiotik má denní hydratační krém pro problematickou pleť Beta Moisturize.

BALANCE MOISTURISER & GLYCOLIC ACID ACTIVATOR BALANCE MOISTURISER & GLYCOLIC ACID ACTIVATOR Denní hydratační krém, který zmatní vaši pleť a zároveň zničí bakterie způsobující akné? To je BALANCE MOISTURISER & GLYCOLIC ACID ACTIVATOR! Zbaví vás akné, neucpává póry, rychle se vstřebá a zanechá vaše pleť krásně jemnou a vyhlazenou. A není testovaný na zvířatech. 1 560 Kč

Mořské řasy

Ony slizké chuchvalce, které vidíte plavat v řekách a jezerech, mohou mít na pleť vyloženě pozitivní vliv! Dokáží totiž pročistit pleť. Například irský mech a známá látka karagenan zase působí v produktech kosmetické péče tak, že na sebe váží další aktivní látky, působí antioxidačně a protizánětlivě. Co hledat na obalu produktů? Termíny jako seaweed extract či algae exopolysaccharides to „jistí“. A řasy byste si měli pravidelně dopřávat i v podobě jídla. I tak mají mnoho benefitů. Přečtěte si o tom v našem článku!

Dopřejte si pravidelně řasy a sinice. Podpoří imunitu i hubnutí! Dopřejte si pravidelně řasy a sinice. Podpoří imunitu i hubnutí! Ačkoliv si možná říkáte, jaké sinice a řasy máme na mysli, když zmíníme dva nejznámější zástupce, určitě budete vědět - spirulina a chlorella!

Med

I med má mnohem více využití než jen namazání na chléb s máslem nebo do čaje. Podporuje hojivé procesy v pleti, působí antimikrobiálně a má schopnost zbavit pleť nečistot. Proto své místo stále častěji nachází v produktech na čištění pleti, hydrataci, ale dokonce i produktech dekorativní kosmetiky jako jsou make-upy a rtěnky.

Vitamín C

To, co na vitamínu milují vědci, byste si měli zamilovat i vy. Je to velmi silný antioxidant, který v kůži stimuluje produkci kolagenu, dokáže prozářit pleť a dokonce sjednotit její barevný tón. Pro ten nejlepší účinek volte séra s jeho obsahem nebo čisté vitamínové ampulky. Maximální rozjasnění vám pak přinese, zkombinujete-li ji jeho topickou aplikaci i s topickou aplikací vitamínu E nebo kyselinou ferulovou.

Vitamín C má ale bohužel i svá negativa – na světle a vzduchu se rychle rozkládá. Hledejte proto kosmetické produkty se vzduchotěsným obalem tmavé barvy, který nepropouští světlo. Vitamín C ztrácí svoji účinnost po osvícení slunečním zářením. Používejte jej proto tak, aby se do pleti stačil rán vstřebat, nebo jej používejte na noc. Jestli jste zvyklí na noc používat retinol, pak vitamín C používejte v ty dny, kdy s retinolem „pauzujete“. Společně by se totiž tyto dvě látky na pleti neměly nikdy vyskytnout!

Vyzkoušejte super antioxidační sérum C-Tetra, které obsahuje vitamín C i vitamín E!

C-TETRA SERUM C-TETRA SERUM Antioxidační sérum s vitamínem C a vitamínem E C-TETRA pleť chrání před stárnutím a redukuje jeho viditelné projevy, jako jsou vrásky, jemné linky, povolení kontur nebo nadměrná pigmentace. Redukuje také začervenání pokožky, sjednocuje její barevný tón a zlepšuje její strukturu. Ideální je též coby součást protivráskové filozofie CSA. 1 170 Kč

Vitamín E

Vitamín E ovlivňuje pleť hned několika způsoby. Napomáhá ochraně buněčných membrán před oxidativním poškozením, působí preventivně proti rozpadu kolagenu a pracuje v synergii s vitamínem C. Ve složení kosmetických produktů jej najdete pod názvy tocopheryl acetate, tocopheryl linoleate, tocotrienols, alpha tocopherol či tocopheryl succinate.

Na pleť dejte šanci čistému vitamínu E v kapslích Monoderma E5!

Monoderma E5 Monoderma E5 Čistý vitamín E 5% (Tokoferol) je pro vaši suchou a podrážděnou pleť nejlepší volba. Redukuje zánět a podráždění, uleví od jejich projevů. Má silný hydratační účinek, pokožku tedy okamžitě zbavuje šupinek. Navíc podporuje v kůži procesy regenerace a omezuje tvorbu jizev. 525 Kč

Niacinamid

Tato složka vitamínu B3 navyšuje obsah ceramidů a volných mastných kyselin v pleti, čímž ji chrání před transepidermální ztrátou vody. Jeho topická aplikace také stimuluje mikrocirkulaci v dermis. V poslední době je niacinamid stále oblíbenější i pro svoji schopnost zesvětlit tmavé skvrny na pleti a redukovat nepříjemné projevy akné.

Niacinamid najdete v dvojici produktů proti nadměrné pigmentaci White Balance Duo.

Zelený čaj

Zelený čaj není zdaleka jenom k pití. Jeho vysoký obsah antioxidantů (zejména katechinů) napomáhá snít v pleti zánět, budovat kolagen a redukovat buněčné poškození vznikající v důsledku působení ultrafialového záření na kůži.

Vyzkoušejte účinek zeleného čaje na pleť s pleťovou maskou Princess.

Resveratrol

Stejně jako ostatní antioxidanty dokáže i resveratrol podpořit ochranu vaší pleti. Při topické aplikaci podporuje přirozenou ochranu pleti před ultrafialovým zářením a poškozením sluncem, zlepšuje syntézu kolagenu a redukuje buněčná poškození.

Sílu resveratrolu vyzkoušejte v nočním krému Hydr8 Night!

ADVANCED NIGHT RESTORE ADVANCED NIGHT RESTORE Omlaďte svou pleť přes noc s tímto hydratačním krémem a probouzejte se každé ráno se svěží, zářivou a rozjasněnou pletí. ADVANCED NIGHT RESTORE zastavuje proces stárnutí a vyhlazuje již vzniklé vrásky. 1 780 Kč

Starší články:
Máte suchou pleť? Kyselina pantotenová a panthenol tento problém vyřeší (a fungují i proti vráskám)
Omlazení pleti25.4.2017

Máte suchou pleť? Kyselina pantotenová a panthenol tento problém vyřeší (a fungují i proti vráskám)

Kyselina pantotenová známá také pod pojmenováním vitamín B5 je členem „rodiny“ silných vitamínů skupiny B. Její provitamín panthenol (tedy provitamín B5) je její alkoholovou formou.

Opravdu potřebujete specializovanou oční péči?
Omlazení pleti18.4.2017

Opravdu potřebujete specializovanou oční péči?

V očním okolí se začínají jako první objevovat známky stárnutí pleti. A je to právě správná péče o pleť, která hraje v zachování jejího mladistvého vzhledu stěžejní roli. Vyberte si proto ty správné produkty, které vám pomohou zvrátit či alespoň zpomalit tok času.

Na suchou pleť je ideální kyselina hyaluronová. Co všechno umí?
Omlazení pleti16.3.2017

Na suchou pleť je ideální kyselina hyaluronová. Co všechno umí?

Ve světě péče o pleť se objevují stále nové a nové účinné látky, které mnohdy ani tak účinné, jak výrobci produktů proklamují, nejsou. U kyseliny hyaluronové to ale neplatí! Na všechny typy pleti má totiž bezpočetně skvělých účinků.

Používejte retinol správně!
Omlazení pleti27.2.2017

Používejte retinol správně!

Existuje mnoho průzkumů, které ukazují, že je retinol (forma vitamínu A) jednou z nejúčinnějších, volně prodejných látek, co se péče o pleť týče. Navzdory jeho popularitě ovšem panuje jistý zmatek ohledně toho, jak retinol do péče zahrnout tak, abyste se mohli těšit z jeho pozitivních účinků.

Je vám dvacet? Takhle má vypadat vaše péče o pleť
Omlazení pleti31.1.2017

Je vám dvacet? Takhle má vypadat vaše péče o pleť

Ve dvaceti letech je třeba získat dobré návyky, co se péče o pleť týče, abyste si zachovali mladistvý vzhled i s rostoucím věkem.