Prodlužování řas je třeba zvážit. Seznamte se s pozitivy i negativy

Prodlužování řas je třeba zvážit. Seznamte se s pozitivy i negativy

Uvažujete o umělých řasách? V tom případě se začtěte do dnešního článku zaměřeného na pozitiva a negativa prodlužování řas.

Prodloužené řasy mohou být skutečně krásné a rozjasnit váš pohled. Díky nim můžete mít delší a hustší řasy bez použití řasenky nebo nutnosti přilepovat si řasy umělé. Prodloužené řasy mohou navíc, pokud zvolíte správnou délku a hustotu, vypadat velmi přirozeně. Každé ráno se tak můžete budit krásná. Mají bohužel i svá negativa. Kromě možných vedlejších negativních účinků, které se mohou, ale nemusí projevit, se jedná hlavně o hledisko finanční a také čas, který pravidelně budete muset u kosmetičky trávit při tzv. doplňování řas.

Při prodlužování řas kosmetička aplikuje jednotlivá syntetická nebo přírodní vlasová vlákna až ke kořínku vlastních řas, ke kterým je chirurgickým lepidlem připevňuje. Řasy je třeba na oko nanášet jednotlivě, jedná se tedy o pečlivou práci vyžadující notnou dávku trpělivosti na straně kosmetičky i zkrášlované osoby.

V momentě, kdy začnete mít prodloužené řasy, je také třeba, abyste změnili svoji typickou péči o oční okolí a celkově se k řasám chovali velmi opatrně. Za takových podmínek vám budou stačit doplňovací návštěvy u kosmetičky asi jednou za dva až tři týdny. Pokud ovšem doporučení kosmetičky ohledně péče dodržovat nebudete, mohou prodloužené řasy začít vypadávat mnohem dříve. To, jak často budete muset navštěvovat kosmetičku na doplnění, závisí nicméně i na individuálních faktorech. Vedle péče je to především váš vlastní přirozený růstový cyklus řas.

Než se rozhodnete pro prodlužování řas:

Najděte si kosmetičku, o níž víte, že je skutečný profesionál v aplikaci řas. Vedle certifikátů o absolvovaných školeních se můžete ptát i na reference, případně fotografie jejích klientek. Úplně nejlepší je taková odbornice, k níž již dochází někdo, koho znáte, a je s jejími službami spokojen.

Pozor si dejte i při výběru samotných řas a přikládejte mu stejnou důležitost, jako třeba výběru účesu u kadeřníka. Většina kosmetiček si s vámi tímto procesem projde. Je totiž velmi tenká linie mezi prodlouženými řasami, které vypadají krásně a přirozeně, a prodlouženými řasami, na nichž je jejich „umělost“ viditelná na první pohled.

Počítat musíte i s potenciálními riziky, jakkoliv nejsou příliš častá. Mezi nejčastěji zmiňované nežádoucí účinky patří alergické reakce na lepidlo, oční infekce způsobené kontaktem s nedostatečně dezinfikovanými nástroji nebo zanícení folikulu (váčku) řasy, k němuž může dojít v důsledku slepení dvou řas nebo toho, že lepidlo přímo folikul ucpe.

Na aplikaci řas si  vyhraďte časové okno mezi 90 až 180 minutami. Záleží na tom, jak moc chcete řasy prodloužit a přikrášlit, typicky ale kosmetička aplikuje mezi 60 až 120 řasami na každé oko. Aby ochránila spodní víčko od případného lepidla, spodní řasy zafixuje ke spodnímu víčku.

(Zejména) prodloužené řasy potřebují správnou výživu. Tu získají díky Full Lash & Brow, produktu péče o řasy a obočí s peptidy pro podporu růstu řas, panthenolem, vitamínem E a přírodními výtažky.

 

Jaká jsou pozitiva a negativa prodlužování řas?

PLUSY:

  • Skvělý vzhled. Přiznejme si, že prodloužené řasy vypadají mnohem lépe než obyčejná řasenka a zároveň přirozeněji než řasy nalepovací.
  • Snad největším plusem je, že tato krása je každý den bez práce. Není třeba se denně líčit a odličovat, případně nalepovat umělé řasy. Celý efekt obstará jediná návštěva u kosmetičky.
  • Nemusíte se bát, že se vám řasenka rozmaže pod očima, nebo se bude drolit. Prodloužené řasy vypadají krásně za jakéhokoliv počasí.
  • Ušetříte čas. Prodloužené řasy dodají vašemu obličeji dramatický vzhled. Pro mnoho žen již proto není nutné aplikovat žádný další make-up, což jim po ránu ušetří nemalé množství času. Na druhou stranu ovšem musíte počítat s doplňovacími návštěvami u kosmetičky.
  • Vydrží vám navždy. Ačkoliv je třeba řasy co dva, tři týdny doplňovat, pokud budete ke kosmetičce docházet pravidelně, prodloužené řasy mohou vaše oči zdobit skutečně donekonečna.

MÍNUSY:

  • Nejedná se o zrovna levnou záležitost. Ceny se u jednotlivých odborníků liší, typicky ale za prodloužení řas zaplatíte při prvním sezení mezi 900 až 1300 Kč (ovšem výjimkou nejsou ani ceny nad 2000 Kč), pokud tedy „nelapíte“ akční cenu na některém ze slevových portálů. Následné doplnění řas, které je třeba pravidelně podstupovat, abyste si zachovaly krásný vzhled očí, vás vyjde na 300 až 500 Kč. Zde hraje roli nejen výběr kosmetického studia, ale také to, po jak dlouhé době řasy doplňujete. Čím delší interval, tím vyšší cena, protože je třeba doplnit větší množství řas.
  • Musíte změnit péči. Aby řasy vypadaly dobře i mezi jednotlivými doplňováními a nevypadávalo jich zbytečné množství, vyžadují správnou péči. Jakou? Především nepoužívat odličovače na bázi oleje, které by mohly narušit soudržnost lepidla. Vyhnout byste se měli i používání řasenky jako takové, protože její odličování by mohlo mít za následek předčasné vypadnutí řas. Při odličování očních stínů a linek je třeba postupovat nanejvýš obezřetně, protože jakýkoliv zásah do řas může zapříčinit jejich vypadnutí nebo pokroucení.
  • A změnit i své návyky. Třeba při sprchování si dejte pozor, aby proud vody nedopadal přímo na obličej, potažmo na řasy. Jeho tlak by mohl uvolnit vazbu mezi vašimi a připevněnými řasami. Vyhnout byste se měli ležení na břiše, opět by totiž mohlo dojít k rychlejšímu vypadávání řas.
  • Sice ne řasenkou, ale pročesávejte. U prodloužených řas se může stát, že se „zacuchají“ do sebe. Vhodné je proto vždy ráno, ale klidně i několikrát přes den jemně pročesat prodloužené řasy a narovnat je. Zejména důležitá je tato aktivita v momentě, kdy jsou řasy mokré či vlhké. Řasy zacuchané do sebe totiž hezky skutečně nevypadají.
  • Proveďte revizi svého líčení. Kromě toho, že byste se měli vyhýbat odličovacím a dalším produktům na bázi oleje, stejně vybíraví byste měli být i co se týče tužek na oči či korektorů, i ty by měly být bez obsahu olejů. Jste-li vyznavačkou dramatických očních linek, odličovat byste je měli nad okem vatovými tyčinkami namočenými do odličovače, nikoliv vatovými tamponky, jak je obyčejně běžné.

S článkem souvisí tyto výrobky:

Pelo Baum Lash Lash
Získejte husté a dlouhé řasy již za čtyři týdny, postará se o to sérum nabité komplexem peptidů, vitamíny
1 270 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
Nejlepší předsevzetí pro rok 2018, které dodržíte: Dokonalá oční péče
Omlazení pleti20.12.2017

Nejlepší předsevzetí pro rok 2018, které dodržíte: Dokonalá oční péče

Leden je měsícem nových předsevzetí. Co kdybyste si pro tentokrát nedávali složitá předsevzetí typu „zhubnu“ či „přestanu kouřit“, ale zvolili něco mnohem, mnohem příjemnějšího.

Retinol je proti stárnutí kůže to nejlepší. Víte ale, co je to retinizace?
Omlazení pleti21.11.2017

Retinol je proti stárnutí kůže to nejlepší. Víte ale, co je to retinizace?

Retinol má své místo ve slovníku kosmetického nadšence i odborníka už pěknou řádku let. Nyní se ale objevil nový termín, retinizace (z anglického retinization). Víte, o co se jedná? Vzpomeňte si na něj, až budete v ruce držet sérum proti vráskám s retinolem.

Čtyřicet je nových třicet! Ale jedině pokud věnujete své pleti dostatečnou péči
Omlazení pleti31.10.2017

Čtyřicet je nových třicet! Ale jedině pokud věnujete své pleti dostatečnou péči

Rostoucí věk má, co se péče o pleť týče, i své výhody. Dochází k přirozené redukci akné, také hormony způsobená hyperpigmentace ustupuje. Objevují se ale na druhou stranu jiné problémy, pleť může být sušší s unaveným vzhledem, začínají se formovat vrásky.

Vitamín E pomůže pleti vypořádat se s poškozením UV zářením, a tedy i vráskami
Omlazení pleti14.10.2017

Vitamín E pomůže pleti vypořádat se s poškozením UV zářením, a tedy i vráskami

Vitamín E je v tucích rozpustný antioxidant, který je nezbytný pro zachování zdraví pleti. Pro celý organismus je samozřejmě důležitý jeho příjem ze stravy, na pleť má ale výraznější účinek při topické aplikaci.

Péče o oční okolí může dramaticky omladit váš vzhled. Sestavte si ji na míru
Omlazení pleti6.10.2017

Péče o oční okolí může dramaticky omladit váš vzhled. Sestavte si ji na míru

Nejlepší péči svému očnímu okolí prokážete dostatkem spánku, matce přírodě lze ale naštěstí, když se spánku nedostává, pomoci i jinak - cílenou a důslednou pravidelnou péčí. A čím dříve s ní začnete, tím lépe!