Akné - Co vás čeká u dermatologa

Akné - Co vás čeká u dermatologa

Pokud máte těžší formu akné a už si s ním opravdu neumíte poradit sami, čeká vás pravděpodobně návštěva u dermatologa – kožního lékaře. Než lékař zahájí cílenou léčbu vašeho kožního onemocnění, potřebuje vědět určité věci. Nejprve vám položí spoustu otázek a poté proběhne vyšetření.

My vám nyní řekneme základní soubor otázek, které můžete u doktora čekat, abyste si předem zjistili odpovědi, když je nevíte a potom vám představíme, jak vypadá prohlídka.

 
 • Máte akné v rodině? Pokud ano, v jaké míře se objevilo?
 • Kdy se objevilo akné vám?
 • Jaké akné máte? Jsou to jenom pupínky nebo větší skvrny?
 • Máte nějaké jiné kožní zdravotní problémy popřípadě nějaké alergie?
 • Jaké máte návyky na vitamíny a zdravotní doplňky?
 • Používáte dlouhodobě nějaké léky? (ženy by neměly zapomenout zmínit antikoncepci)
 • Jaké jsou vaše stravovací návyky? Jaký typ jídla jíte nejčastěji? Mastné, zeleninu, atd.
 • Kouříte? Pokud ano, kolik cigaret denně?
 • Jakou používáte kosmetiku? Lékař se ptá nejenom na dekorativní kosmetiku, ale také na přípravky proti akné. Jaké má tato kosmetiku účinky?
 • Už jste někdy u lékaře byl(a) s tímto problémem?
 • Kde strávíte volný čas a v jakém prostředí pracujete? Zda celý den pracujete na počítači či v zakouřeném prostředí. Dívky a ženy mohou čekat ještě pár otázek navíc:
 • Zda berou antikoncepci?
 • Jestli se akné během menstruace zlepšuje nebo zhoršuje?
 
Prohlídka probíhá následovně:
Lékař vám nejprve prohlédne místa, kde akné máte, ale také místa, kde se akné nejčastěji vyskytuje u ostatních, tedy obličej, hrudník a záda, aby posoudil, jak závažné vaše akné je. Poté doporučí léčbu, většinou krémy či gely, které byste měli pravidelně užívat. Lékař také chce, abyste pravidelně chodili na kontroly, aby mohl případně léčbu změnit.
Takže jak vidíte, není se absolutně čeho bát, lékař nám opravdu pomůže a často je mnohem lepší si k němu zajít, než se trápit s domácí léčbou, která nemusí být účinná.

S článkem souvisí tyto výrobky:

Čisticí pěna Dermaheal
Zbavte svou pleť veškerých nečistot a dopřejte jí důkladné vyčištění s touto pěnou Dermaheal. Krémová
V těhotenství a při kojení
640 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
Hyperpigmentace
Problémy s pletí8.7.2011

Hyperpigmentace

Hyperpigmentace je problém starý stejně jako lidstvo samo. Počátky její léčby byly zaznamenány již ve starověku, ve vyspělých zemích jako byly Čína, Řecko a Egypt, ačkoliv jejich léčebné procedury velké úspěchy nezaznamenávaly.

Strašák jménem Strie
Problémy s pletí24.6.2011

Strašák jménem Strie

Strie jsou něco, čeho se bojí skoro každá žena, a to také oprávněně. Postihují totiž až 90 % žen, takže je velmi malá pravděpodobnost, že se jim vyhnete. To není strašení, to je prostě fakt. Nicméně jsou určité způsoby, jak strie omezit, či jak docílit toho, aby se vůbec neobjevily.

Rady pro suchou pokožku
Problémy s pletí2.6.2011

Rady pro suchou pokožku

Suchá pokožka je velmi nepříjemná a jen velmi těžko se proti ní bojuje. Nikdy se jí totiž nezbavíte napořád, ale musíte se o ni starat pořád, aby se nevysoušela. Základem je, abyste vy měla dostatek hydratace.

Co dělat s citlivou pokožkou
Problémy s pletí30.11.1999

Co dělat s citlivou pokožkou

Citlivá pokožka, a to nejenom na obličeji, je častým problémem mnoha žen. Příznaků citlivé pokožky je mnoho. Může vás svědit, pálit, je rudá anebo se napíná. Každopádně všechny tyto příznaky jsou velmi nepříjemné, a proto je třeba proti citlivosti pleti bojovat všemi možnými prostředky, které se dají použít.