Jak se zbavit mílií?

Jak se zbavit mílií?

Není to akné, přesto je skoro stejně těžké tyhle „bílé tečky“ odstranit. Tak vás trápí? Vybrali jsme pro vás tři nejlepší možnosti, jak jim dát nadobro sbohem.

Mílie jsou tvrdé bílé cysty vyplněné keratinem (tj. zrohovatělou kůží), které se utváří v pokožce, nejčastěji na obličeji v oblasti okolo očí. Objevují se ve chvíli, kdy jsou mrtvé kožní buňky zachyceny v kůži a nemohou se od ní volně odloučit.

Zcela obvyklým jevem jsou mílie u novorozenců – až 50% miminek se rodí s míliemi na nose. Ty ovšem většinou samy vymizí. Bohužel, mílie trápí i dospělé. V jejich případě jsou zhruba 1 až 2 milimetry velké, bílé a neústupné. Ač se říká, že díky samočistícím schopnostem pleti za nějaký čas samy zmizí, ne vždy je to tak úplně pravda a je zkrátka třeba sáhnout k razantnějším řešením.

Jaké to jsou?

Napíchněte&vymáčkněte

Nejčastější a nejsnazší metoda odstranění milií. Potřebujete jen sterilní jehlu, kterou mílii napíchnete, a pak šikovné prsty, kterými bulku vytlačíte. Pokud tento proces provedete správně, mílie se zbavíte a ani se vám neudělá jizva. Existuje ovšem riziko zanesení nečistotami, které může vznik jizvičky způsobit, stejně tak neodborného provedení, kdy oblast kolem mílie tak „rozňoupáte“, že se vám udělá strup a z něho poté jizvička. Co můžeme doporučit, nechte si mílie párkrát odstranit u dermatologa či kosmetičky, omrkněte, jak to dělají, a pak se pusťte do boje sami.

Použijte retinoidy

Dalším snadným a efektivním způsobem, jak se zbavit mílií, je aplikovat na ně topicky krém či sérum s obsahem retinoidů. Pleť totiž dokáží krásně vyčistit. Retinoidy můžete používat kdekoliv na obličeji i těle, doporučuje se však vynechat oblast očních víček, kde je pleť velmi jemná a citlivá.

Retinol 3TR Retinol 3TR Zredukujte jemné vrásky a rozjasněte svoji pleť, zatímco si v noci budete užívat spánku! Vitamínové sérum s obsahem Retinolu a Tokoferolu vám v tom bude skvělým spojencem. Jeho účinnost a oblibu dokazuje i to, že ve Velké Británii vyhrál Silver Aesthetic Award (stříbrné místo) za nejlépe prodávaný maloobchodní produkt. Pojďte „do něj“ taky! 950 Kč

Nechte si udělat peeling

Pokud vaše mílie nereagují na retinoidy, ani nejdou snadno vymáčknout, je třeba nasadit těžší kalibry – chemický peeling nebo dermabrazi, které pracují v hlubších úrovních kůže. Jako příklad můžeme uvést chemický peeling s 20% až 30% kyselinou trichloroctovou, po kterém bude po týdnu následovat mikrodermabraze. Dojde k výrazné exfoliaci pleti, odstranění mrtvých buněk kůže a jejímu celkovému zjemnění, přičemž mílie buď samy zmizí, nebo půjdou velmi snadno vymáčknout. Tuto proceduru doporučujeme opakovat třikrát do roka, pak by vaše pleť neměla mít s míliemi problém.

Díky chemickému peelingu ve vyšší koncetraci se můžete mílií zbavit i rovnou – je totiž schopen odstranit celou svrchní vrstvu kůže (včetně mílií). Ovšem pozor, v tomto případě je třeba počítat se zhruba týdnem na regeneraci pleti, která bude po tomto zákroku citlivá.

Vyberte si některý z peelingů britské firmy Medik8 a objednejte se k proškolenému profesionálovi, který vám jej odborně aplikuje. 

S článkem souvisí tyto výrobky:

Intelligent Retinol Smoothing Night Cream (dříve Night Ritual Vitamin A)
Probuďte se s obnovenou a vyživenou pletí díky bohatému nočnímu krému s obsahem retinolu Intelligent
100% vegan
1 470 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
Nejlepší způsoby, jak se zbavit jizev po akné
Problémy s pletí17.6.2015

Nejlepší způsoby, jak se zbavit jizev po akné

Problémy s akné dokáží v časech puberty pěkně potrápit. S jeho následky se mnozí potýkají v podobě jizev také v letech, kdy už mají pubertu dávno za sebou. A co hůř, mnoho lidí sžírá i akné v dospělosti. Proto se budeme v našem magazínu tomuto tématu věnovat více. Nyní se zaměříme hlavně na možnosti odstranění jizev po akné. Jaké tedy jsou?

Taky vás trápí strie? Odhalili jsme pro vás devět největších mýtů
Problémy s pletí12.6.2015

Taky vás trápí strie? Odhalili jsme pro vás devět největších mýtů

Strie se dělají kvůli tloustnutí, problém s nimi mají jenom ženy, hubených se netýkají, opálení na ně pomáhá… Vzali jsme si na paškál devět největších mýtů o striích a rozhodli jsme se jim podívat na zoubek.

Symptomy růžovky nejsou jen červené tváře. My naštěstí víme, jak se jich zbavit
Problémy s pletí18.5.2015

Symptomy růžovky nejsou jen červené tváře. My naštěstí víme, jak se jich zbavit

Jestli jste si mysleli, že růžovka, či rosacea, znamená, že vám po pobytu v zimě zčervenají tváře, jste vedle jak ta pověstná jedle. Růžovka má mnoho projevů, které jsou často mnohem nepříjemnější, než jen probarvená tvář.

Trápí vás kruhy pod očima? Už nemusí. Víme, co pomáhá!
Problémy s pletí16.3.2015

Trápí vás kruhy pod očima? Už nemusí. Víme, co pomáhá!

Řádně jsme „prolustrovali“ nabídku našeho e-shopu a vybrali jsme pro vás tři zaručeně funkčních přípravků, jejichž používáním vzniku nevzhledných kruhů pod očima zamezíte.

75% procent žen řeší problém s citlivou pletí. Patříte k nim také?
Problémy s pletí9.3.2015

75% procent žen řeší problém s citlivou pletí. Patříte k nim také?

Citlivá pleť nepřiměřeně reaguje na vnější i vnitřní podněty. Výsledkem je zarudnutí, šupinky, pocity pnutí, svědění či pálení. Alarmující je, že tato nepříjemnost obtěžuje stále více lidí.