Dermabraze

Chirurgické ošetření pleti

Toto chirurgické ošetření pleti bývá většinou prováděno v profesionálních lékařských podmínkách dermatologem či plastickým chirurgem vyškoleným pro tuto specializovanou proceduru. Dermabraze se provádí již mnoho let. Jejím základem je kontrolované záměrné obroušení svrchní až střední vrstvy kůže různými nástroji. Za tímto účelem se využívají drátěné kartáčky, diamantové brusky, sterilní smirkový papír, solné krystaly a další mechanické nástroje.

Dermabraze by se neměla zaměňovat za mikrodermabrazi, novější a nechirurgické ošetření, které nemusí nutně provádět lékař. Ošetření pak provádí zdravotní sestry, kosmetička, zdravotnícký asistent nebo si jej dokonce můžete provést sami doma.

Proti vráskám a na jizvy po akné

Protože se dermabraze řadí k chirurgickým invazivním ošetřením, většinou vyžaduje užití lokálního anestetika. Po ošetření je typická mírná krvácivost pleti, jelikož dochází k odstranění několika vrstev epidermis, které někdy zasahuje až do retikulární dermis. Tím pádem je zde vždy malé riziko vzniku jizviček, barevných nerovností pleti či infekce. Než se kůže zcela zahojí, trvá to podle hloubky ošetření mezi 7 až 30 dny.

I přes tato rizika se jedná o populární proceduru, která je schopna zredukovat jizvy po akné, strie, tetování, projevy hyperpigmentace i vrásky. V současnosti ji však nahrazují méně invazivní procedury jako laserová terapie. Oproti ní je však u dermabraze jedna velká výhoda, a to cena, která je výrazně nižší.