Co vám hrozí, když si necháte prodloužit řasy?

Co vám hrozí, když si necháte prodloužit řasy?

Oči à la mrkací panna jsou sice sexy, ale mohou vám přivodit řadu zdravotních problémů. A to už vůbec nemluvíme o tom, že vám po několikanásobném prodloužení dost možná vaše vlastní brvy úplně vypadají a budete si muset pár týdnů počkat, než opět dorostou.

Každá žena touží po otevřeném pohledu rámovaném dlouhými, tmavými a hlavně hustými řasami. Matka příroda ovšem nebývá ke všem stejně štědrá, a tak se některé ženy uchylují k techničtějšímu řešení celé záležitosti.

V minulosti oblíbené „nalepovací řasy“ ovšem před pár lety vystřídala jihokorejská novinka, prodlužování metodou řasa na řasu. Její největší výhoda? Především to, že jsou řasy „přilepené“ na oko permantně, ve dne v noci klidně i dva až tři týdny. Vyškolené kosmetičky připevňují umělé řasy po jednom na řasy vlastní, což samozřejmě zabere několik desítek minut.

Suché oko, slzení i podivné stíny

A právě tady se „zadělává“ na první problém – při aplikaci řas na řasu je třeba oči držet otevřené a pokud možno nemrkat. Jenže lidské oko prostě pro správné fungování potřebuje permanentní zvlhčení. Když se oku lubrikace nedostává, začne nás oko svědit, štípat a řezat. Suché oko a potažmo syndrom suchého oka opravdu není nic příjemného. Problém s nedostatečnou vlhkostí v oku často přetrvává i po aplikaci řas. Na vině bývá skutečnost, že se s umělými řasami oční víčka nezavírají kompletně, a oko je tak vystaveno vysušujícímu vlivu vzduchu.

Komplikace mohou nastat i později po prodloužení řas. Podle průzkumu z roku 2012 provedeného na 120 ženách jsou to kromě pocitu suchého oka například svědění očních víček, slzení, pocity pálení očí, otok a bolest očních víček, stíny v pohledu způsobené umělými řasami, nesprávné umístění řas, hnisavý výtok a padání řas do oka. Přes 97% respondentek průzkumu se potýkalo hned se dvěma a více komplikacemi zároveň. Na druhou stranu, touha se líbit bývá (dnes už nejen) u žen často výrazná bez ohledu na následky, a tak si téměř 70% respondentek nechalo řasy prodloužit, komplikace – nekomplikace, více než jednou. Více než kdy jindy v tomto případě zkrátka platí, „pro krásu se musí trpět“.

 

Komplikace % uživatelek, které mají zkušenost
Svědění očních víček  30%
Pocity pálení očí 53%
Otok a bolest očních víček 18%
Slzení očí  69%
Stíny v pohledu způsobené umělými řasami  34%
Suché oči  20%
Pocit těžkých víček  69%
Nesprávné umístění řas 29%
(Hnisavý) výtok z očí 26%
Padání řas do oka 25%

 

Podle jiné studie, tentokrát z roku 2013 provedené na 2000 ženách, potažmo 250, které mají s prodloužením řas osobní zkušenost, nejsou zdravotní rizika spojená s natolik častá, nicméně i tak v ní má negativní zkušenost téměř 27% respondentek. Nejčastěji se jednalo o překrvení očí (tzv. oční hyperémie), bolest, svědění a otok očních víček.

 

Komplikace % uživatelek, které mají zkušenost
Hyperémie a bolest očí způsobená lepidlem  23%
Otok oka a bolest v důsledku alergie  12%
Hyperémie očí způsobená odstraněním umělých řas  0,5%
Umělé řasy nevypadají podle původních představ  20%
Jiné problémy 25%
Diskomfort 55%

 

Kromě zdravotních a estetických komplikací při aplikaci a nošení prodloužených řas je samotnou kapitolou i špatný stav vlastních řas po odstranění umělých prodloužení. Jako příklad jsme vybrali osobní zkušenost uživatelky Nico T ze serveru Omlazení: „Já jsem touto metodou měla prodloužené řasy asi před 4 lety. Vypadalo to krásně, ale už po 2 týdnech jsem je měla dost prořídlé, takže nevypadaly úplně dobře … Jenže protože doplňování po 2-3 týdnech bylo náročné jak finančně, tak časově, po půl roce jsem je nechala opadat a řasy se mi "hojí" ještě teď...“

 


Růstový cyklus řasy se pohybuje mezi šesti a osmi týdny. Když vám tedy vlastní řasy, na něž jsou nalepené umělé řasy, vypadnou, čeká vás pár týdnů s „holým okem“.


 

Protože se ale určitě chcete líbit, čemuž naprosto rozumíme, ale zároveň se vám nechce riskovat zdraví svých očí a řas, máme pro vás řešení. Co takhle vyzkoušet sérum pro růst řas Renokin Lash Lash, které vaše vlastní řasy krásně vyživí a díky kterému budete mít pohled „mrkací panny“ i bez umělých řas? Přečtěte si zkušenosti jeho uživatelek v našem e-shopu!

S článkem souvisí tyto výrobky:

Pelo Baum Lash Lash
Získejte husté a dlouhé řasy již za čtyři týdny, postará se o to sérum nabité komplexem peptidů, vitamíny
1 270 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
Je organická "bio" kosmetika bezpečná?
Studie a odborné články13.7.2014

Je organická "bio" kosmetika bezpečná?

Často dostáváme otázky, zda jsou Newgel+E silikonový gel a Newgel+ silikonové náplasti organické, resp. "bio" - jak je to dnes v módě nazývat. Je to skvělá otázka, protože víme, že naše zákazníky zajímá bezpečnost přísad. Ale...!

"Selfie" trend zvyšuje poptávku po plastice obličeje
Studie a odborné články22.6.2014

"Selfie" trend zvyšuje poptávku po plastice obličeje

Roční průzkum odhalil, že 'Selfie’ trend zvyšuje poptávku po dobrovolné plastické chirurgii obličeje. Průzkum ukazuje nárůst kosmetických procedur ve věku pod 30 let. Čeho je třeba se obávat?

Studie účinnosti přípravku Pelo Baum proti vypadávání vlasů
Studie a odborné články26.5.2014

Studie účinnosti přípravku Pelo Baum proti vypadávání vlasů

Studie Renokin (nově Pelo Baum) byla zahájena za účelem prokázání bezpečnosti a účinnosti přípravku v rámci České Republiky a Slovenska. Do studie bylo zahrnuto 25 pacientů, z toho 17 žen a 8 mužů prokazující příznaky určitého druhu alopecie. Průměrně došlo k nárůstu počtu vlasů o 50,9%.

Dobré i špatné recenze nekompromisních blogerek
Studie a odborné články13.5.2014

Dobré i špatné recenze nekompromisních blogerek

Testovaly pro Vás, abyste věděli, co můžete reálně očekávat od našich výrobků - známé blogerky odzkoušely účinnost lékařské kosmetiky z Medaprexu. Některé byly spokojeny velmi, některé zase méně. V následujícím článku najdete krátké shrnutí a odkazy na jejich blogy.

Jaký má chiralita význam v kosmetice?
Studie a odborné články26.4.2014

Jaký má chiralita význam v kosmetice?

Téma chirality se zabývá problematikou dostat z látek co nejvyšší aktivitu bez nežádoucího podráždění. Chirální molekula má svou zrcadlovou formu, levou a pravou. Fenomén chirality je důležitý v oblasti složení účinných kosmetických produktů, a pokud jí budete rozumět, už vás žádné složení krému neoklame.