Problémy s erekcí už vám nemusí kazit noci. Vyzkoušejte L-arginin

Problémy s erekcí už vám nemusí kazit noci. Vyzkoušejte L-arginin

Trpíte-li erektilní dysfunkcí, neboli hovorově vám život komplikují problémy s erekcí, pravděpodobně zvažujete, jakým směrem se v cestě za jejich odstraněním vydat. Vedle léků na erekci předepisovaných lékaři, především urology, se nabízí i volně prodejné doplňky stravy. Jejich hlavní účinnou složkou bývá L-arginin.

Problémy s erekcí trpí více než polovina mužů ve věku mezi 35 a 65 let, jak tvrdí průzkum společnosti STEM/MARK. Sexuální dysfunkce se ale nevyhýbají ani ženám, u mladších žen jí trpí asi jedna třetina, s rostoucím věkem se začíná vyrovnávat poměr mezi muži a ženami. L-arginin může být odpovědí na tyto komplikace, a to překvapivě jak pro muže, tak pro ženy.

L-arginin na erekci

L-arginin je jednou z aminokyselin, která utváří bílkoviny. V organismu se může také přeměnit na oxid dusný. Je to právě oxid dusný, který hraje ve snahách o zlepšení erekce jednu z hlavních rolí.

U mužů může erektilní dysfunkci spustit mnoho faktorů, od úzkostí či depresí, až po zdravotní komplikace symbolizované zhoršením krevního oběhu. Problémy s erekcí tedy nelze brát na lehkou váhu, mohou být známkou i vážného onemocnění.

Jak s tím souvisí oxid dusnatý? Vliv má přímo na krevní oběh, kdy napomáhá uvolnění a dilataci krevních cév a tepen, jimiž pak může lépe proudit krev bohatá na kyslík. Když se zlepší prokrvení a cirkulace krve v penisu, může díky tomu dojít také ke zlepšení problémů s erekcí.

Podobný efekt může mít i na ženské tělo

Sexuální dysfunkce u žen mají rysy ztráty libida, neschopnosti dosáhnout orgasmu a snížené citlivosti genitálu. Podle zjištění může L-arginin společně s dalšími aktivními látkami podporujícími prokrvení organismu, jako je ginkgo biloba a ženšen, právě tyto příznaky redukovat svým působením na krevní oběh.

Výsledkem je větší chuť na sex, lepší prožitky a konečně i snazší dosažení orgasmu. Společně se zaměřením na dostatečný příjem klíčových vitamínů a minerálů může navíc užívání L-argininu podpořit i plodnost.

Zdroje L-argininu

Aminokyselinu L-arginin si dokáže organismus sestavovat sám z jednotlivých peptidů. Při poranění, infekcích, ale i stresu může nicméně dojít k jeho vyčerpání a nedostatku, který může vyústit až v problémy sexuálního, ale i jiného zdravotního ražení. Pro vaše (nejen) sexuální zdraví je proto fajn si jeho příjem hlídat.

L-arginin se přirozeně vyskytuje v potravinách bohatých na bílkoviny. S mléčnými produkty, rybami, ořechy, libovým masem či luštěninami neuděláte chybu. Prospějete tak nejen svému partnerskému životu, ale i celému organismu. Jeho dostatečný příjem vám mohou zajistit také doplňky stravy s jeho obsahem.

L-arginin ve stravě

Do stravy jej ale zařazujte postupně, jeho přílišné množství může mít za následek bolesti břicha, průjmy a nadýmání. Propočítat jeho příjem ale není snadné, protože jej ve stravě vždy konzumujeme také s dalšími typy aminokyselin. Orientačně můžete jeho obsah v potravinách zjistit třeba v této tabulce.

Aby došlo ke zlepšení erektilní dysfunkce, ze stravy byste jej měli přijmout minimálně 5 gramů denně. Můžete si vyzkoušet zapisovat si během pár dní, co všechno sníte a podle toho vypočítat jeho příjem. Pokud se vám nedaří požadovaného množství dosáhnout, doplňte jeho obsah užíváním potravinových doplňků. 

Vedle pozitivního vlivu L-argininu na libido má ale tato aminokyselinu i řadu dalších zdravotních benefitů. Napomáhá budování svalů, posiluje obranyschopnost, normalizuje krevní tlak, zlepšuje paměť a stimulujete regeneraci a hojení zranění.

Kombinujte s antioxidanty 

Existuje i řada studií potvrzujících vliv L-argininu na kvalitu sexuálního života, respektive jeho nízkou hladinu a související výskyt erektilní dysfunkce. Pro lepší účinek se L-arginin v doplňcích stravy na erekci často kombinuje i s dalšími aktivními látkami, především antioxidanty!

Starší články:
Jak zlepšit erekci? Zkuste změnu životního stylu nebo přírodní doplňky stravy
Zaměřeno na muže10.5.2018

Jak zlepšit erekci? Zkuste změnu životního stylu nebo přírodní doplňky stravy

Kvalita sexuálního života je poměrně dobrým indikátorem kvality života a vašeho zdraví. Má-li totiž muž mladší padesáti let problémy s erekcí, může to značit i závažný zdravotní problém.

Na prostatu, erekci i na klouby. Granátové jablko je opravdu božský plod
Zaměřeno na muže28.4.2018

Na prostatu, erekci i na klouby. Granátové jablko je opravdu božský plod

Exotické ovoce původem ze Středozemí patří k nejzdravějším plodům na Zemi. Obsahuje řadu aktivních látek, které působí blahodárně na lidský organismus a může zlepšovat stav nejednoho onemocnění. A co víc, mělo to být právě granátové jablko, kterým Eva svedla v Bibli Adama!

Pro zdravou prostatu se zaměřte na zinek
Zaměřeno na muže10.4.2018

Pro zdravou prostatu se zaměřte na zinek

Rakovina prostaty je nejčastějším onkologickým onemocněním u mužů s často fatálními následky. Proti rakovině prostaty nicméně může napomoci zinek.

Doplňky stravy pro muže by měly obsahovat zinek
Zaměřeno na muže9.2.2018

Doplňky stravy pro muže by měly obsahovat zinek

Pro pánské záležitosti je totiž obzvlášť důležitý! Ovlivnit může problémy s erekcí, nekvalitní sexuální život, sportovní výkon a dokonce i vzhled.

Doplňky stravy pro muže by měly obsahovat přesně tyto živiny
Zaměřeno na muže18.12.2017

Doplňky stravy pro muže by měly obsahovat přesně tyto živiny

Lidský organismus má sice potřeby, ať už jde o muže či ženu, stejné, i přesto zde ale existují jemné nuance. Jaké živiny by rozhodně měly obsahovat doplňky stravy pro muže?