Rozhovor Filip Jankovič: Jeho osobní tipy a triky, jak se cítit a vypadat skvěle

Rozhovor Filip Jankovič: Jeho osobní tipy a triky, jak se cítit a vypadat skvěle

Filipa Jankoviče všichni známe – osobitý, trendy, všestranný umělec, zejména tanečník a choreograf, který nedávno oslavil své kulaté jubileum, třicátiny. Ač tento úspěšný showman na “třicítku” na krku vůbec nevypadá, a ani mu jeho věk nikdo nevěří, sám se narůstajících let nebojí. Právě naopak, cítí se a vypadá skvěle! Už mu to ale nemusíme závidět, protože nám prozradil pár svých osobních triků.

Třicítka na krku, ale pořád vypadáš skvěle. Nikdo z tvého okolí ti věk ani nevěří. Prozraď nám, jak se o sebe staráš? Co je nezbytnou součástí tvého dne?

Dodržuji hlavně tři věci:

1. Zdravá a vydatná strava – protože posiluji, snažím se hlídat si i svůj jídelníček. To znamená, že se snažím poslouchat svoje tělo a vybírat a kupovat kvalitní potraviny, které mi prospívají.

2. Pitný režim – voda je základ! Piju dostateční množství čisté neperlivé vody, případně vody s citronem, to je základ každého dne bez výjimky.

3. Pohyb – buď taneční tréning, kdy trénuji někoho, nebo si jdu sám zatrénovat do tanečního sálu, kde pak cepuju nejen svoje tělo, ale i mysl, užívám si tzv. “my time”. Je to samozřejmě i posilovna, do které se snažím chodit ideálně každé tři dny. Ale jak jsem rozlítaný a zavalený prací, snažím se dát si denně alespoň rychlý work out (kliky, dřepy) v hotelu nebo šatně, abych se stale držel ve formě.

Tenhle svůj režim dodržuješ odjakživa, nebo se o sebe s přibývajícími léty víc staráš?

Samozřejmě, starat o sebe jsem se snažil stále, bez ohledu na věk, protože mi záleží na tom, jak vypadám, a je to nutná součást mé práce. Ale čím jsem starší, je jasné, že na sebe dávám víc pozor, což znamená, že nepiju alkohol, nekouřím, udělám si čas sám na sebe a dopřávám si kvalitní spánek. Starám se o sebe hlavně po mentální stránce, snažím se žít v klidu a udržovat si pozitivní a mladistvý pohled na život. Protože když se člověk cítí v pohodě uvnitř, projeví se to i navenek. A okolí si toho samozřejmě všimne, jako v mém případě.

Používáš speciální kosmetické přípravky? Jak jsi na tom s péčí o pleť? Máš nějaké tajné tipy?

Své pleti dopřávám pravidelnou hygienu a čištění. Sice už mám doma i speciální kosmetické produkty a třeba krémy proti vráskám (například super značku Medik8), ale musím se přiznat, že nejsem tak úplně jejich otrokem. Používám je preventivně, a když jednou náhodou zapomenu, plno vrásek navíc se mi z toho snad neudělá.

Speciální osobní tipy nechci dávat, protože každému vyhovuje něco jiného. Ale určitě nejsem zastáncem filozofie, že čím dražší, tím lepší. Když už investuji do kosmetických produktů, sleduji hlavně kvalitu a recenze odborníků.

Nedávno jsi překvapil novým, extravagantním účesem, nechal sis udělat dredy! Byla snad důvodem objevující se pleš?

Haha, kdepak! Dredy jsem si nechal udělat v podstatě celkem impulzivně a důvodem byla hlavně touha po změně. Problem s padáním vlasů naštěstí nemám. Moje vlasy jsou kvalitní – pevné a husté, pleš zatím neřeším. Ale vím, že hodně chlapů v mém věku tenhle problem trápí. Nikdy jsem moc do hloubky neřešil, jaké šampony používat, a když už jsem  si šel nějaký koupit, byl tak maximálně proti lupům. Protože jsem si prostě myslel, že každý správný chlap musí mít šampon proti lupům! Nedávno jsem ale změnil názor, protože když jsem si nechal narůst delší vlasy, zaregistroval jsem, že už i mně začaly lehce vypadávat, což mě přirozeně troche vystrašilo. Pořídil jsem si proto speciální šampon a sérum proti padání vlasů Renokin a musím uznat, že hned po pár umytích byl cítit i vidět rozdíl.

Co bys poradil mužům, aby vypadali tak svěže jako ty?

Nejdůležitější je podle mě “attitude”, tzv, postoj k životu. Nepřemýšlet na tím, že už mi táhne na třicítku a jsem už starý, ale právě naopak! Protože jak člověk myslí, tak se i děje. Proto se snažím myslet pozitivně a být energicky naladěný. Tak to potom funguje na celý organismus a je to vidět i navenek, fyzično je jen odrazem našeho nitra, proto je třeba zaměřit se právě na něj a starat se o sebe od základu.

Prozraď nám své plány do budoucna. Plánuješ zase odcestovat? Pracuješ na nových projektech?

Určitě. Mám plnou hlavu nových projektů a nápadů, ale to prozradit nemůžu – nechte se představit. Tradičně to bude z oblasti tance, módy a režie. Momentálně působím na Slovensku a v Česku a jsem v podstatě zavalený prací. Vycestovat ale určitě chci. Vždycky po nějaké době potřebuju načerpat kreativní energii a inspiraci, kterou na Slovensku nenajdu. Nicméně to zrovna v tuhle chvíli není moje priorita.

Jak vnímáš fakt, že se už přehoupáváš do další životní etapy, změnilo se nějak tvé přemýšlení?

Změnilo se určitě. Začal jsem víc myslet na to, co bude, na byznys, na to, kam směruji i čeho chci dosáhnout. Dostal jsem se do fáze, kdy chci zúročit všechny své bohaté zkušenosti, které jsem získal za ta léta, co jsem na scéně. Cítím se skvěle, užitečný, plný energie a teším se na nové věci, které mi život připraví.

A co nějaká zlatá rada na závěr:

Jediné, co bych poradil každému, je mít trpělivost! Jít si za tím, co chcete, vytrvale a vydržet celý “proces”. Protože nic nepřijde hned, ale pokud si půjdete za svým cílem, v jeden správný moment, kdy budete připravení a zasloužíte si to, zaručeně to přijde. Věřte si ve všem, co děláte, a nenechte se odradit závistivci. Vše, co děláme, je určitý process. Ať už chcete zhubnout, nabrat svaly v posilovně, dosáhnout úspěchu v práci nebo sbalit nějakého týpka, je třeba sám sobě věřit, bojovat, být trpělivý a vás cíl, ať je jakýkoliv, se určitě dostaví.

Starší články:
Péče o pleť a tělo pro muže
Zaměřeno na muže11.6.2012

Péče o pleť a tělo pro muže

Již dávno neplatí tvrzení, že správný chlap musí smrdět. Dnešní muž by se o svou hygienu, péči o pleť a tělo měl starat bez ostychu. Drogerie nabízejí pestrý sortiment kosmetických přípravků pro muže, a proto doufejme, že již většina mužů má při nejmenším svůj pánský sprchový gel, antiperspirant a pleťový krém. Avšak u mytí, prevence pocení a základní péče o pleť to nekončí.

Proč mužům padají vlasy?
Zaměřeno na muže3.11.2011

Proč mužům padají vlasy?

Padání vlasů nebo jejich úplná ztráta jsou označovány lékařským termínem alopecia. Tu může způsobit hned několik faktorů. Pro muže jsou nejčastější dědičnost, hormonální činnost a stárnutí. Ubývání vlasů se projevuje většinou plíživě a časem se zhoršuje. U mužů se nejčastěji vyskytují kouty, lysinky, řídnutí a také slábnutí vlasů. Co dělat, když takový problém nastane?