Takhle svou pleť určitě nečistěte!

Takhle svou pleť určitě nečistěte!

Chybek, kterých se na své pleti dopouštíme, je plno. Určitě se shodneme na tom, že jednou z nich je vynechávání odličování a čištění pleti. Možná jste ale nevěděli, že pleti může uškodit i čištění jako takové, pokud není prováděno správně. A jaké jsou ty největší hříchy ohledně čištění pleti?

Začneme pěkně „od podlahy“. Ke správnému čištění pleti je totiž potřeba vybrat si také správný kosmetický přípravek. Nejen, že může špatně zvolený produkt znehodnotit účinek dalších kosmetických „vychytávek“, které na pleť aplikujete po vyčištění, ale může vaši kůži i nadměrně vysušovat či podráždit. U výběru produktů platí jedno základní pravidlo – je-li vaše pleť normální či suchá, pak byste měli sáhnout po hydratujícím přípravku, pokud se vaše pleť řadí k mastné nebo je smíšená, čistěte pleť spíš pěnou či gelem. Abyste se vyhnuli přesušení pleti, zaměřte se na produkty bez sulfátů, detergentů příliš agresivních pro jakýkoliv typ pleti. U pěnových či mýdlových produktů zase sledujte, jak moc se napění. Pokud pění stejně jako šampon, ruce pryč! Přípravek by měl být jen jemně zpěněný, ne s bublinami jak od bublifuku.

CREAM CLEANSE CREAM CLEANSE Čištění suché či citlivé pleti bývá často komplikované, pleť působí napnutě nebo je podrážděná. CREAM CLEANSE odstraní každodenní nečistoty i make-up šetrně, pleť zklidní díky rostliným saponinům a bambuckému máslu. Hydrataci pleti zajistí kakaové máslo, pomerančový olej a glycerin. Díky novému složení s CREAM CLEANSE nyní snadno odlíčíte i oční okolí. 720 Kč

Už tedy víme, jak vybrat správný produkt. Jenže ono je potřeba ho také správně aplikovat, nestačí jen cáknout na obličej vodu a do toho vymáčknout trochu čistícího produktu. Jestliže používáte čistící pleťovou vodu, aplikujte ji na suchou (!) pleť a chvíli ji do ní jemně masírujte. Tím umožníte olejovým složkám, aby rozložily oleje a maz v make-upu a pokožce. Silnější gelové a pěnové přípravky by se zase měly aplikovat na vlhkou pleť, aby ji zbytečně nevysušily. Pokud používáte mýdlový čistič pleti, nechte jej na pleti působit minutu, než ho smyjete. Obsažené aktivní ingredience tak získají čas na likvidaci bakterií, které způsobují akné a další neplechy.

Namočit a utřít!

V případě, že pleť čistíte nejen od mazu a „špíny“, co na obličeji nachytáte během dne, ale také od make-upu, zbystřete. Ačkoliv jsou čistící přípravky schopné make-up rozložit, sám z pleti nevypaří. Je potřeba ho z pleti utřít, a to ještě před finálním vysušením obličeje, ať už žínkou určenou na obličej, odličovacím tamponem nebo houbičkou (jako znáte na nanášení make-upu).

Jestli používáte na obličej žínku, dejte si pozor na pár věcí. Materiál by měl být jemný, aby pleť nedráždil (ideální je na tohle dětská žínka). Když už se žínkou myjete, buďte opatrní – každé podráždění či odření pleti se může časem změnit v nevzhledné pigmentové skvrny, zejména na obličeji, kam dopadá nejvíce slunečního záření. A co je nejdůležitější: používejte vždy čistou a suchou žínku. Protože mokrá žínka rovná se živná půda pro bakterie a plísně. A to přece na obličeji nechcete! Máme pro vás tip – připravte si do koupelny štos vypraných malých ručníčků či žínek. Použité můžete vždy hodit rovnou do koše se špinavým prádlem a příště sáhnout po novém „nástroji".

Když už jsme u toho odličování, je třeba zmínit jedno – večerní čištění pleti je pro mnoho žen rutina. Ale co ranní čištění? Na to se často zapomíná. I když se vám po noci strávené v posteli nezdá, že by pleť byla bůhví jak špinavá, není to pravda. Přes noc se na ní usazuje vlastní maz, stejně tak jako na ní mohou případně zůstat zbytky produktů, která jste aplikovali v rámci noční péče. Tím, že pleť po ránu vyčistíte, umožníte dokonalou absorpci přípravků, které posléze nanesete (ano, máme na mysli SPF ochranu proti slunečnímu záření).

Teplá voda = rudá tvář

Jakkoliv vám to může být příjemné, nemyjte si obličej horkou vodou. Teplo rozšiřuje žilky a cévy pod kůží, což způsobuje zčervenání pleti. Zarudnutí je ještě výraznější, trpíte-li akné či růžovkou. Spolehněte se proto vždycky raději na vlažnou vodu. Červenat má tendenci pleť i po příliš hrubém zacházení všeho druhu. Proto, když pleť po omytí vodou otíráte ručníkem, vyhněte se drhnutí a ručník k pleti jen přikládejte a vlhkost vysávejte. Když je pleť suchá, nezapomeňte na hydrataci, ta voda, kterou jste se myli, opravdu nestačí, protože se začne ihned z pleti vypařovat. Když nanesete na pleť hydratační přípravek ihned po omytí, nejen, že dodáte pleti hydrataci z produktu, ale ještě v ní uzavřete vlhkost z mytí.

Léto je čas dovolených a různých výletů, kam se většinou nechce vozit velkou kosmetickou tašku s hromadou odličovacích tamponků, odličovačem, čistícím tonikem, pleťovým mýdlem… Místo toho se často a rádi spolehneme na odličovací a čistící kapesníčky. Na dovču je to v pořádku, ale určitě by se z jejich používání neměla stát každodenní rutina. Jsou sice schopny z obličeje odstranit jak zbytky make-upu, tak maz i prach, ale to je asi tak vše. Vždy je lepší mít skutečný čistící přípravek na obličej. Takže když už je používáte, nezapomeňte si vždy obličej opláchnout (alespoň) vlažnou vodou.

VIDEO: Nepřesušujte mastnou pleť. Budete se lesknout ještě víc! VIDEO: Nepřesušujte mastnou pleť. Budete se lesknout ještě víc! Určit si sama druh pleti, to je až zapeklitý úkol. Přitom všechny kosmetické a zkrášlující přípravky, respektive jejich výběr, by se měly řídit právě konkrétním typem pleti. Proto jsme se rozhodly věnovat tomuto tématu čas.

A ještě jeden tip na konec: nepřehánějte to s peelingem. Každodenní exfoliace vám může spíš uškodit, než pomoci. Trvá dva týdny, než se kožní buňky ze spodních vrstev kůže „propracují“ na povrch. A další týden to trvá, než pleť začne kvůli stáří buněk vypadat mdle. Exfoliace jednou za týden tedy naprosto pro prozáření pleti stačí (pokud se nejedná o velmi jemný peeling)!

Starší články:
11 tipů na bezpečné opalování, co se vám budou tohle léto hodit
Zdravý život29.6.2015

11 tipů na bezpečné opalování, co se vám budou tohle léto hodit

I když přiznáváme, že první tip není zrovna dvakrát dobrá zpráva. Hned na úvod je totiž potřeba zdůraznit, že žádná 100% ochrana proti slunečním paprskům neexistuje. Bohužel...

Ochranný SPF faktor v opalovacích krémech vás ochrání jenom před UVB zářením!
Zdravý život22.4.2015

Ochranný SPF faktor v opalovacích krémech vás ochrání jenom před UVB zářením!

O škodlivosti UVA a UVB záření se mluví skoro všude. Věděli jste ale, že onen vzývaný „SPF“ faktor, který vidíme na každé lahvičce opalovacího krému, se týká jen UVB záření? A víte vůbec, co ono „SPF“ vlastně znamená?

Na Valentýnské rande s oslnivou pletí - selekce top produktů
Zdravý život5.2.2014

Na Valentýnské rande s oslnivou pletí - selekce top produktů

Valentýnské večeře, romantické pobyty nebo i domácí válení. Toto období je přece jenom něčím speciální a každá žena touží vypadat podmanivě, aby svému drahému připomněla, že žádná hezčí na světě není.

Probuďte se mladší!  5 pravidel jak se vyspat do krásy.
Zdravý život22.1.2014

Probuďte se mladší! 5 pravidel jak se vyspat do krásy.

Během dne na naši pleť působí mnoho nežádoucích vlivů jako vítr, déšť, sluneční záření, suchý vzduch atd. Naše tělo se s těmito vlivy vypořádává nejúčinněji právě v noci. To se energie, která je přes den soustřděná na tělesnou a psychickou aktivitu, zabývá převážně buněčnou obnovou. Je to tím, že nám klesá metabolismus, snižuje se teplota a zpomaluje se látková výměna.

Plastika prsou – 3 základní informace před rozhodnutím
Zdravý život2.1.2013

Plastika prsou – 3 základní informace před rozhodnutím

Mnoho žen bývá se svou postavou a vizáží nespokojeno. Na svém těle i obličeji vidí chybičky, se kterými nejsou schopné se ztotožnit. Terčem jejich nespokojenosti bývají nejčastěji prsa. Důvodů, proč ženy přemýšlejí nad úpravou svého poprsí, může být hned několik – nevyhovující velikost, tvar, ...