Corralina officinalis

Typ mořské řasy

Mořská řasa Corralina officinalis se vyskytuje především v Irsku a je typem pevné, mineralizované řasy. Pro další použití se upravuje rozdrcením na jemný prášek, kdy se následně přidává do mýdel a čistících přípravků na pleť, kde stimuluje mechanickou exfoliaci (jemné olupování) pleti.

Jemná mechanická exfoliace 

Pozitivem jejího použití je, že exfoliace je vůči pleti skutečně jemná, a nehrozí tak podráždění či poškození, naopak dochází pouze k žádoucímu odloučení odumřelých kožních buněk z povrchu, zjemnění a osvěžení pleti. Podporuje též okysličení kůže, mikrocirkulaci a produkci kolagenu, díky čemuž má také anti-ageing účinek.

Protože je Corralina officinalis mineralizována především vápníkem, přenáší pozitiva tohoto minerálu i na pleť, jejíž kvalitu tím ještě více podporuje. Vápník je totiž jednou ze složek pleti, která reguluje buněčné dělení v epidermis a určuje, jakou rychlostí budou mladé kožní buňky nahrazovat ty staré. Pleť s nižším obsahem vápníku se jeví jako křehká, jemná a suchá, protože k výměně starších, opotřebených buněk za nové dochází v důsledku nedostatku vápníku pomaleji.

Ochrana před UV zářením

Tak jako většina mořských řas, také Corralina officinalis oplývá schopností chemicky se bránit proti potenciálně škodlivému ultrafialovému záření. Předpokládá se, že tento účinek zajišťují dvě látky, a to palytin a shinorin.