Enzym

Chemická substance živých tvorů, která způsobuje změny v jiných substancích, aniž by se sama měnila. Působí jako katalyzátor a ovlivňuje metabolické procesy, přičemž unikátní je, že sám žádnou změnou neprochází

Enzymy jsou organické sloučeniny, které podporují život jako takový. Jedná se o proteiny, které se chovají jako katalyzátory či zrychlovače během chemických reakcí probíhající neustále v těle. Některé z reakcí musí proběhnout rychle, jako v případě enzymu rozkládající velké bílkoviny či molekuly tuku na menší v průběhu trávení. Enzymatické procesy probíhající v kůži nejsou tak rychlé jako ve střevech, nicméně s nimi mohou „soupeřit“, když se zaměříme na to, jak působivé jsou. Podle Americké akademie dermatologie se na každém 6,5 cm čtverečním kůže nachází 19 milionů kožních buněk, které pokrývají skoro dva metry čtvereční kůže na celém povrchu těla.

Bez enzymů není života

Enzymy z přírodní zdrojů (například z ovoce) spolupracují s enzymy na pokožce a v pokožce, přičemž jejich kombinace dokáže až  neuvěřitelně omladit pleť a navrátit jí rozzářený vzhled.

Enzymy jsou důležité živiny a proteiny zodpovědné za biochemické procesy, díky nimž dozrává ovoce a zelenina. Buňky vylučují enzymy, a ty stimulují chemické změny v jiných substancích – zlepšují trávicí procesy, které bývají zdrojem mnoha problémů. Aktivátory či koenzymy v těchto složitých procesech jsou minerály a vitamíny, proto každý důležitý životní proces závisí na enzymech. Urychlují mnoho biologických procesů a bez nich by samotný život nebyl možný.