Kyselina askorbová

Jedna z forem vitamínu C

Kyselina askorbová je přirozenou organickou látkou s antioxidačními vlastnostmi. Jedná se o bílou pevnou látku, ale v nečistém stavu se může jevit nažloutlá. Velmi snadno se rozpouští ve vodě a utváří tak jemně kyselé roztoky.

Kyselina askorbová je jednou z forem vitamínu C. Jelikož se derivuje z glukózy, mnoho živočichů je schopno si ji samo produkovat, nicméně lidé toho schopni nejsou, a proto ji musí dodávat organismu prostřednictvím stravy.

Kyselina askorbová a pleť

Kyselina askorbová je jedním z hlavních a velmi potentních antioxidantů. Hraje hlavní roli ve formování kolagenu, který je důležitý pro růst a opravu buněk tělesných tkání, dásní, krevních cév, kostí a zubů. Chrání organismus před škodlivým vlivem znečištění a infekcemi a podporuje fungování imunitního systému.

Vitamín pro zdraví celého organismu

Napomáhá také ochraně organismu před mnoha druhy rakoviny, působí proti abnormálnímu vzniku krevních sraženin a modřin a může redukovat riziko kataraktu.

Napomáhá v léčbě a prevenci nachlazení a kurdějí. Snižuje také negativní vliv mnoha alergenů. Napomáhá snížit krevní tlak, podporuje hojení poranění a posiluje krevní cévy. Redukuje cholesterol a chrání před chorobami kardiovaskulární soustavy. Stimuluje také produkci „antistresových“ hormonů. Je nezbytná pro správné fungování nadledvinek a pomáhá z organismus vyloučit těžké kovy a další toxické látky.

Kyselá složka kyseliny askorbové může podráždit pleť, je proto třeba používat produkty s jejím obsahem přesně dle návodu k použití. V dalších krocích péče o pleť se doporučuje možného podráždění vyvarovat nebo jej minimalizovat.

S článkem souvisí tyto výrobky:

PURE C15 sérum
Taky vás štvou tmavé skvrny na pleti a vrásky? Zbavte se jich s tímto účinným sérem, díky jehož používání
100% vegan
V těhotenství a při kojení
1 470 Kč
Skladem - ihned posíláme