Levandulový olej

Esenciální olej získávaný z levandule lékařské s mnoha zdravotními benefity pro pleť i celý organismus

Levandulový olej se získává destilací květů levandule lékařské. Tato bylina či polokeř kvete světle modrými, bílými či růžovými lístky a pro své typické aroma je po staletí oblíbenou lidskou společnicí, ať už ve formě domácí dekorace, tradičního léčiva či parfému. Levandulový olej lze užívat ústně, aplikovat na pleť nebo jej inhalovat v rámci aromaterapie.

Levandulový olej - účinky

Může redukovat akné, zesvětlovat pleť a vyhlazovat vrásky, vhodný je i pro zlepšení kvality vlasů a trávení. Co se týče jeho účinku proti akné, levandulový olej dokáže inhibovat bakterie na kůži, čímž přímo působí preventivně proti vzniku pupínků a formování akné. Napomáhá uvolnění kožních pórů a snižuje zánět v kůži, je proto ideální prevencí akné.

Levandulový olej také zklidňuje ekzém a ulevuje od suché pleti. Ekzémy se mohou objevovat kdekoliv na kůži, která je poté suchá, svědivě a objevují se na ní šupinky a zarudnutí. Ať už se jedná o akutní či chronický ekzém, levandulový olej napomůže zklidnit jeho negativní projevy, protože působí protizánětlivé a antimykoticky. Je vhodným pomocníkem také v případě lupénky, autoimunitního kožního onemocnění, kde hraje důležitou roli pročištění pleti a úleva od podráždění a zarudnutí.

Levandulový olej na pleť

Protože redukuje záněty v pleti, využívá se levandulový olej také pro barevné sjednocení pokožky. Díky tomu, že je vedle aktivních látek terpenů nabitý také antioxidanty, napomáhá ochraně pleti před volnými radikály, a tím pádem předčasným stárnutím. Protože také výborně hydratuje, podporuje viditelné omlazení pleti.

Tím, že zklidňuje zánět, můžete levandulový olej použít také pro úlevu od spálenin od sluníčka nebo klasických popálenin nízkého stupně. Podporuje také hojení pokožky, což se hodí při jakémkoliv jejím poškození, poranění či podráždění. Při topické aplikaci působí navíc jako repelent proti otravnému hmyzu, stejně jako dokáže ulevit po poštípání hmyzem.

Nejčastěji hledáte: levandulový olej recept, levandulový olej použití, levandulový olej na vlasy, levandulový olej do koupele, levandulový olej na tělo, levandulový olej na tvář, levandulový olej na obličej, levandulový olej repelent, levandulový olej komáři

S článkem souvisí tyto výrobky:

Monoderma Soy Calcium Supreme
Přehoupl se váš věk přes padesátku a na pleti pozorujete viditelné známky jejího stárnutí, tedy vrásky,
V těhotenství a při kojení
700 Kč
Zobrazit
Dočasně vyprodáno