Lupinový olej

Olej získávaný z lupiny bílé, luštěniny s antioxidačními a hydratačními vlastnostmi

Lupina bílá je luštěnina z čeledi bobovitých, která je oblíbenou rostlinou pěstovanou na zahrádkách jak pro estetický zážitek, tak coby potravina. Její plody v podobě dlouhých, nepukavých lusků se konzumují. Pozitivní vliv mají na kardiovaskulární soustavu, kdy snižuje krevní tlak a navíc zlepšuje citlivost na inzulin.

Podporuje hubnutí

Vedle toho mohou potraviny obohacené o extrakt z lupiny snižovat chuť k jídlu, čímž stimulují hubnutí. Lupinové boby jsou přirozeně zdraví prospěšná potravina s vysokým obsahem vlákniny a bílkovin a nízkým glykemickým indexem a obsahem tuku. Vedle toho obsahuje bioaktivní složky, které mohou být prevencí vzniku onkologických a kardiovaskulárních onemocnění.

Řadu využití nachází lupinový olej v kosmetice, často coby hlavní složka obsahu produktů. Působí antioxidačně a snižuje riziko poškození tkání, buněk a DNA oxidačním stresem. Kromě toho při topické aplikaci napomáhá ochraně kůže před UVA a UVB paprsky a infračerveným zářením.

Redukce nadměrné pigmentace

Pravidelná topická aplikace rozjasňuje a zesvěluje pleť, redukuje viditelnost pih a pigmentových skvrn. V kombinaci s dalšími oleji zklidňuje podrážděnou pleť, kterou hydratujevyživuje a redukuje na ní vrásky. Je proto oblíbenou složkou produktů určených pro omlazení pleti, tonizaci a hydrataci. Pleti poskytuje anti-aging na úrovni epidermis i dermis.

Vedle toho má lupinový olej i řadu farmaceutických účinků, především ochranu pleti před fotopoškozením a proti stárnutí pleti, jež chrání i před vnějším znečištěním a škodlivým vlivem vnějších prostředí.

S článkem souvisí tyto výrobky:

Ušetříte 130 Kč
Monoderma GR-System
Po dosažení pětatřicátého roku věku dochází v pleti k řadě změn, jejichž výsledkem je její stárnutí.
V těhotenství a při kojení
520 Kč
Skladem - ihned posíláme