Microblading

Způsob semipermanentní úpravy obočí

Microblading je světě znám i pod názvy microstroking, 3D obočí či mikropigmentace. Na názvu nesejde, tato metoda je stále poměrně nová a v Evropě a Asii známá asi 25 let a na oblibě nyní získává i ve Spojených státech amerických.

Drobné vpichy

Nástroj na microblading vypadá podobně jako skalpel. Na místo toho, aby měl na jedné straně ostrou hranu, nalezneme na ní řadu mikrojehliček. Nástroj se pak namáčí do vybraných barevných pigmentů, které jsou drobnými vpichy aplikovány do kůže.

Výsledkem celého procesu je aplikace pigmentu do kůže, tzv. mikropigmentace. Se správnou technikou vypadá obočí upravené metodou microblading zcela přirozeně. Pro žádoucí efekt je nicméně třeba o hojící se kůži v oblasti obočí pečovat a dodržovat pozákroková doporučení.

Není navždy

Microblading je v podstatě semipermantnení tetování v oblasti obočí. Nejedná se ale o permanentní make-up. Od něj odlišuje microblading typ používaných pigmentů, které jsou na bázi železa a kyslíku. Ten je po desetiletí oblíbenou složkou kosmetických produktů, jako jsou make-upy, tvářenky, rtěnky a oční stíny. Po aplikaci do kůže v průběhu času jemně bledne a postupně vymizí, zatímco u permanentního make-upu se využívá spíše inkoust, který v pleti často degraduje nerovnoměrně.

Dalším rozdílem je hloubka aplikace barviva, v případě permanentního make-upu se aplikuje hlouběji, při microbladingu je pigment aplikován do svrchních vrstev dermis.