Peeling

Exfoliace, odstraňování odumřelých buněk z povrchu kůže

Peeling je kosmetická (chemická či mechanická) procedura, kterou může provádět jak profesionální odborník, tak sám člověk doma za účelem odstranění nedostatků pleti, pih, tmavých skrvn, jemného zjizvení a dalších problémů pokožky. Peeling může pleť zbavit i vrásek a jemných linek a dodat zdravý vzhled i pleti poškozené slunečním zářením.

Chemický peeling doma

Běžné produkty pro jemný obličejový peeling či mikrodermabrazi je možné zakoupit pro domácí použití. Tyto produkty nabízí jemnou směs chemikálií a alfa-hydroxykyselin, které z pleti odstraňují odumřelé buňky, přičemž dochází k odhalování nových vrstev pokožky, které mají sjednocený barevný tón a svěží vzhled. Krém či gel se aplikuje na pleť, nechá se chvíli působit a posléze se krouživými pohyby jemně smyje vodou.

Pro hlubší peeling k odborníkovi

Pro hlubší peeling a odhalení hlubších vrstev nové pleti je vhodné navštívit dermatologa či specializovaného odborníka, který může provést chemický či mechanický peeling, při němž dojde k odstranění nejen odumřelých kožních buněk, ale i svrchních vrstev pokožky. Tyto hlubší peelingy jsou účinné v případě povrchových znamének na pleti a jizev. Dochází také k výrazné redukci vrásek, aniž by bylo nutné podstupovat facelift a další chirurgické procedury.

Chemický peeling po zákroku

I tak ale chemický peeling není bez rizika – pleť je po chemickém peelingu jemná a podrážděná, olupuje se, a je tak třeba počítat s dobou rekonvalescence od tří do čtrnácti dnů dle intenzity ošetření. 

Nejčastěji vyhledáváte: chemický peeling cena, chemický peeling praha, chemický peeling recenze, chemický peeling výsledky, chemický peeling zkušenosti, chemický peeling na akné, chemický peeling jizvy po akné, chemický peeling TCA, chemický peeling produkty, chemický peeling postup, chemický peeling pigmentové skvrny, chemický peeling obličeje, chemický peeling Medik8, chemický peeling kyselina mandlová, chemický peeling kyselina trichloroctová, chemický peeling koupit