Síra

Chemická látka, jedna z nejběžnějších látek ve vesmíru a důležitá složka aminokyselin

Chemická látka síra tvoří za normálních okolností cyklické oktaatomické molekuly, elementární síra za běžných podmínek formuje jasně žluté krystaly. Je desátým nejhojněji se vyskytujícím prvkem ve vesmíru a pátým na Zemi, kde se obvykle nachází ve formě sulfidů a sulfátů.

Síra v lidském těle

Síra je složkou čtyř důležitých aminokyselin, a to methioninu, cysteinu, cystinu a taurinu. V lidském těle zastává řadu důležitých funkcí, umožňuje například vázání těchto aminokyselin na sebe, a tím pádem posiluje strukturu bílkovin. Ve vysokých koncentracích se objevuje v kloubech, vlasech, nehtech a kůži. V případě artrózy může optimální příjem síry napomoci regeneraci chrupavek.

Síra: účinky

Mezi látky obsahující síru, patří dále například inzulin a glutathion. Díky tomu napomáhá síra detoxikaci organismu, posiluje činnost jater, vliv má na hladinu cukru v krvi, napomáhá trávení a účastní se metabolismu homocysteinu. 

Síra v potravinách

Na síru jsou bohatá především vejce, luštěniny, celozrnné produkty, česnek, cibule, růžičková kapusta a zelí.

Síra na akné a nejen to!

V poslední době se na síru zaměřuje pozornost coby na složku kosmetických produktů. Protože inhibuje aktivitu bakterií, je vhodná proti akné, kdy pročišťuje pleť a póry. Stimuluje také exfoliaci pleti, čímž napomáhá odstranit její nedostatky, a zlepšuje vzhled.

Síra na pleť pro zklidnění

Protože má také zklidňující účinek, pleť je po aplikaci produktu s jejím obsahem rozzářená, zjemněná a vyhlazená. Vhodná je proto i pro citlivou pleť trpící na ekzémy či rosaceu. Protože se účastní produkce kolagenu, napomáhá navíc vypnout vrásky a zpevnit stárnoucí pleť.

Nejčastěji hledáte: žlutá síra, síra minerál, síra prodej, síra vlastnosti, síra do koupele, síra v masti, síra doplněk stravy, čistá síra