Slunečnicový olej

Netěkavý olej získávaný ze semen slunečnice

Slunečničový olej se vyrábí extrakcí semen slunečnice (Helianthus annuus) a využívá se v potravinářství, kosmetickém a farmaceutickém průmyslu.

Široké spektrum použití slunečnicového oleje

Slunečnicový olej se orálně užívá při diabetu, coby prevence kardiovaskulárních onemocnění, jako je ateroskleróza a infarkt. Dále se využívá pro podporu růstu vlasů, snižování horeček, kašel a problémy s dechem, proti bolestem, včetně bolestí na hrudi. Vedle toho stimuluje pocení, působit může jako laxaticum a stimulant. Ženy mohou slunečnicový olej využívat pro úlevu od menstruačních bolestí a pro indukci chybějící menstruace. V minulosti se využíval také pro vyvolání potratu.

V potravinářství se slunečničový olej využívá na vaření či smažení. Využití taktéž nachází coby rozpouštědlo barvy a coby barvivo látky a kosmetických produktů.

Bohatý na prospěšné kyseliny

Slunečnicový olej je bohatý na kyselinu linolovou a alfa-linolenovou. Právě ony mohou být zodpovědné za pozitivní vliv oleje na kardiovaskulární soustavu. Kromě toho obsahuje slunečnicový olej látky, které podporují ředění krve, rozšiřují krevní cévy, snižují hypertenzi a stimulují fungování srdce.

V posledních letech získává na oblibě slunečnicový olej coby součást kosmetických produktů. Jelikož se jedná o nekomedogenní olej, prospěšný může být také aknózní pleti. Působí totiž protizánětlivě a může napomoci pročištění kožních pórů od nečistot a kožního mazu. Díky svému protizánětlivému působení může být slunečnicový olej prospěšný také v případě ekzému, který je typicky tvořen zánětlivou reakci organismu. Podporuje zachování či obnovu kožní ochranné bariéry a integrity pokožky.

S článkem souvisí tyto výrobky:

LIPID-BALANCE CLEANSING OIL
Pokud vždy po čištění vnímáte nepříjemné pocity pnutí, štípání či svědění a vaše pleť je začervenalá
100% vegan
V těhotenství a při kojení
900 Kč
Skladem - ihned posíláme