Co jsou kurkuminoidy? Rozdíl mezi kurkuminoidy a kurkuminy.

Co jsou kurkuminoidy? Rozdíl mezi kurkuminoidy a kurkuminy.

Kurkuminy jsou úžasné látky, které se nacházejí v kořeni (oddenku) kurkumy. Kurkumin je velmi silný antioxidant, fantastický denní doplněk pro podporu zdraví a snížení zánětů v těle, možná i proto je již dlouho využíván v ajurvédské medicíně.

Kurkuminoidy je společný název pro tři aktivní složky v kurkumě:

 • Kurkumin typ 1
 • Kurkumin typ 2
 • Kurkumin typ 3

Některé firmy proto pro zjednodušení říkají aktivním složkám z kurkumy jen „ kurkumin“.  Někdy to může být proto, že nemají ve svém doplňku všechny tři typy kurkuminů, ale jen jeden z nich, a to většinou kurkumin typu 1. Nejnovější výzkum však ukazuje, že všechny tři typy kurkuminu dohromady jsou účinnější než jen jeden typ kurkuminu samostatně.

V kurkumě najdete jen 2-6 % kurkuminu. V našem doplňku stravy máme kvalitní extrakt standardizovaný na 95 % kurkuminoidů, který obsahuje všechny tři typy kurkuminu a jeho složení je následovné:

 • 80 % kurkumin (kurkumin typ 1)
 • 18 % demethoxykurkumin  (kurkumin typ 3)
 •   2 % bisdemethoxykurkumin (kurkumin typ 2)

Kurkumin má ale jeden problém, a tím je jeho jen malá využitelnost organismem. Jak jsme tento problém vyřešili my?

Jak zvýšit využitelnost kurkuminu organismem?

Protože kurkuma obsahuje jen malé procento kurkuminů (3-6 %), tak byste jí museli denně sníst obrovské množství. Pomoci vyřešit tento problém mohou standardizované extrakty, které obsahují více než 95 % kurkuminů. Důvěryhodný výrobce doplňku stravy uvádí, kolik procent aktivních látek jeho produkt obsahuje. Jinak se vám může stát, že koupíte jen sušenou namletou kurkumu s obsahem 2-6 % kurkuminu.

Ale i standardizované extrakty s vysokým obsahem kurkuminu mají jeden problém, a to nízkou využitelnost organismem.  Jak jsme to vyřešili? Na zvýšení absorpce se používají různé metody, například, že se do doplňku stravy přidává tuk, který pak absorpci zvyšuje cca o 60 %.  My jsme do našeho doplňku přidali piperin (95% extrakt z černého pepře), který zvyšuje využitelnost kurkuminu až 2000x!

V našem doplňku stravy Immunity ANNA BRANDEJS najdete piperin ve formě 95% kvalitního standardizovaného extraktu. Piperin je látka, která je odpovědná za ostrost černého pepře.

               

Jaký je rozdíl mezi užíváním kurkumy a extraktem kurkuminoidů, nebo kurkuminu?

To je velmi častá otázka. Curcuma longa je rostlina, která je zdrojem kurkuminoidů a kurkuminoidy se dělí na kurkumin typ 1, kurkumin typ 2 a kurkumin typ 3. Při použití v doplňku je velký rozdíl, jestli používáte jen namletý prášek kořene kurkumy, který obsahuje jen asi 2-6 %  kurkuminu, nebo extrakt s 95% kurkuminem. To znamená, že nestandardizované práškové produkty (v podstatě mletý kořen z kurkumy) neposkytují mnoho kurkuminu.

Když se kurkuma konzumuje v potravinách (například v kari) po mnoho let, pravděpodobně existuje dlouhodobý ochranný účinek proti oxidačnímu stresu a zánětu. Například míra Alzheimerovy choroby v Indii je 4,4 krát nižší než ve Spojených státech.

Ale když chcete mít z kurkumy skutečně velký užitek, je třeba na 3-4 měsíce brát doplněk stravy, který je standardizovaný na 95 % kurkuminoidů, obsahuje všechny tři typy kurkuminů 1, 2 a 3 a navíc je jeho využitelnost podpořena například přidáním piperinu.

Jaké jsou přínosy kurkuminu?

Účinky potvrzuje i moderní věda – kurkuma dlouhá (Curcuma longa) přispívá k

 • normální funkci imunitního systému,
 • normálnímu trávení,
 • normální činnosti jater,
 • normální činnosti srdečně-cévního systému,
 • normální činnosti nervové soustavy a
 • normálnímu stavu kloubů a kostí.

Dnes už existují tisíce vědeckých studií, které potvrzují silný antitoxidační a protizánětlivý vliv kurkuminu.

Jak dlouho užívat doplňky stravy s kurkuminem?

Doplněk stravy Immunity ANNA BRANDEJS s obsahem kurkuminu, piperinu a liposomálního vitamínu C doporučujeme užívat 3-4 měsíce, pak si dát 3 měsíce přestávku.

Proč kombinovat kurkumin s lipozomálním vitaminem C?

V našem doplňku Immunity ANNA BRANDEJS je i vysoká dávka liposomálního vitamínu C, který je lépe využitelný organismem než obyčejný vitamín C, kterého se močí vyloučí až 80 % a tělo ho není schopné využít pro svůj prospěch. Liposomální vitamín C tělo dokáže zužitkovat i z více než 90 %. Liposomální vitamín C má podobné účinky jako kurkumin – vysokou antioxidační schopnost a schopnost přispět k normálnímu fungování imunitního systému. Oba dva se tak ve svém účinku podporují.

9 důvodů, proč si vybrat kurkumin v podobě Immunity ANNA BRANDEJS:

 1. 100% veganské tobolky.
 2. Vysoký optimální obsah kurkuminu - 445mg na den.
 3. Důvěryhodný standardizovaný extrakt na 95 % kurkuminoidů.
 4. Obsahuje všechny 3 typy kurkuminu: typ 1, 2 a 3 pro nejvyšší možnou účinnost.
 5. Nejvyšší možná využitelnost kurkuminu pomocí synergie s piperinem (extrakt z černého pepře), který zvyšuje využitelnost až 2000 x!
 6. Původ kurkumy: organická Curcuma longa z Indie, žádné syntetické analogy kurkuminu.
 7. Účinek zvyšuje i vysoká dávka liposomálního vitamínu C – 1000 mg na den.
 8. Nejvyšší možná čistota produktu, bez jakýchkoliv chemických příměsí, ochucovadel, protispékavých látek, bez GMO, laktózy a éček.
 9. Důvěryhodný e-shop Medaprex – zlatá plaketa na heuréce.

Žijte lépe s kurkuminem a mějte pod kontrolou vaše tělo!

Immunity ANNA BRANDEJS Immunity ANNA BRANDEJS Doplněk stravy Immunity ANNA BRANDEJS obsahuje vysokou dávku extraktu z kurkumy, lipozomální vitamin C a extrakt z černého pepře. Toto trio účinně přispívá k normální činnosti imunitního systému. 1 240 Kč

S článkem souvisí tyto výrobky:

Immunity ANNA BRANDEJS
Doplněk stravy Immunity ANNA BRANDEJS obsahuje vysokou dávku extraktu z kurkumy, lipozomální vitamin
100% vegan
1 240 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
Co je imunita a jak jí posílit?
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS7.4.2020

Co je imunita a jak jí posílit?

Naše tělo je vybavené fenomenálním obranným systémem, který se nazývá imunita. Imunita nás chrání před viry, bakteriemi, houbami, hlísty a jinými patogeny, které jsou příčinou různých nemocí.

Proč se tvoří vrásky a jak tento proces minimalizovat?
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS23.3.2020

Proč se tvoří vrásky a jak tento proces minimalizovat?

Základními složkami kůže jsou kolagen, elastin a kyselina hyaluronová. Právě změny, kterými tyto tři složky prochází, se pak projevují viditelnými známkami stárnutí pleti.

Znečištěné životní prostředí způsobuje stárnutí pleti a celého organismu
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS23.3.2020

Znečištěné životní prostředí způsobuje stárnutí pleti a celého organismu

Stárnutí je přirozenou součástí života, ale poškození kůže zvyšujícím se znečištěním životního prostředí, přirozené NENÍ. Bohužel přirozený proces stárnutí drasticky zrychlují škodlivé látky z vnějšího prostředí. Například znečištění ovzduší podle nových výzkumů přispívá nejen ke vzniku pigmentových skvrn, tvorbě vrásek a tmavých kruhů pod očima, ale i ke snížení elasticity kůže.

Detoxikace pro krásu, zdraví, ale i dobrou náladu!
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS23.3.2020

Detoxikace pro krásu, zdraví, ale i dobrou náladu!

Trávicí soustava, zejména pak tenké a tlusté střevo, je alfou a omegou pro to, aby byl člověk nejen zdravý, ale aby měl i dobrou náladu. V dobře fungujícím střevu se vyrábí až 80 % hormonu serotoninu, jehož nedostatek vede ke vzniku úzkostí a depresí.

Pozor na umělá nízkokalorická sladidla!
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS10.3.2020

Pozor na umělá nízkokalorická sladidla!

Nezhubnete po nich, naopak pravděpodobně ztloustnete...