Pořádně to opepři!

Pořádně to opepři!

Černý pepř umí nejen ochutit jídlo, ale navíc obsahuje i látku piperin, která je zdraví prospěšná.

Ve starověku se pepř používal k úlevě od žaludečních bolestí. Moderní věda a nedávné výzkumy však začínají objevovat mnohem více benefitů, které piperin našemu tělu přináší. Tady jsou některé z nich:

1. Lepší metabolismus

Piperin zlepšuje termogenezi. Co to je? Jedná se o odbourávání tuku z buněk a zvyšování vnitřní teploty těla. Tato schopnost piperinu není tak vysoká, abyste po ní výrazně zhubli, je jen mírná, ale je dobré to vědět.

2. Zvyšuje hladinu dopaminu a serotoninu

Předpokládá se, že piperin dokáže zvýšit hladiny hormonu dopaminu a serotoninu. Serotonin je přezdíván i hormonem štěstí, vylepšuje emoce a dopamin zase pomáhá mít lepší motivaci, například do cvičení.

3. Lepší paměť

Piperin může zlepšovat přenos serotoninu a beta endorfinu – látek, které jsou pro paměť důležité.

4. Lepší myšlení

Piperin může napomáhat zlepšit vaše mentální schopnosti, jako je pozornost, schopnost jasného uvažování, zvládání stresu, a umožnit vám lépe relaxovat.

5. Lepší imunitní systém

Studie z roku 2010 poukázala na to, že piperin může zpomalovat reakce bílých krvinek, a tím by mohl zpomalovat záněty a některé přehnané imunitní odpovědi.

6. Zlepšená absorpce živin

Mnoho živin, které přijímáme, mají jen velmi malou využitelnost organismem. Platí to například u kurkumy. Po přidání piperinu ke kurkumě se schopnost absorpce a využitelnosti kurkumy zvýší až 2000 krát. Proto jsme piperin přidali do našeho doplňku stravy Immunity ANNA BRANDEJS.

Immunity ANNA BRANDEJS Immunity ANNA BRANDEJS Doplněk stravy Immunity ANNA BRANDEJS obsahuje vysokou dávku extraktu z kurkumy, lipozomální vitamin C a extrakt z černého pepře. Toto trio účinně přispívá k normální činnosti imunitního systému. 1 240 Kč

S článkem souvisí tyto výrobky:

Immunity ANNA BRANDEJS
Doplněk stravy Immunity ANNA BRANDEJS obsahuje vysokou dávku extraktu z kurkumy, lipozomální vitamin
100% vegan
1 240 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
Akné
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS7.5.2020

Akné

„Mě akné naštěstí nikdy moc netrápilo“, říká Anna Brandejs. Ale máme mnoho klientů cca od 18 let do 30 let, kteří akné trpí. Statisticky trpí akné i 8% lidí po 30. roce života.

Rostlinné extrakty
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS6.5.2020

Rostlinné extrakty

Mnoho lidí si myslí, že bylinky či ovoce, které používáme v doplňcích stravy, jsou jen usušené a nadrcené byliny.

Co jsou kurkuminoidy? Rozdíl mezi kurkuminoidy a kurkuminy.
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS28.4.2020

Co jsou kurkuminoidy? Rozdíl mezi kurkuminoidy a kurkuminy.

Kurkuminy jsou úžasné látky, které se nacházejí v kořeni (oddenku) kurkumy. Kurkumin je velmi silný antioxidant, fantastický denní doplněk pro podporu zdraví a snížení zánětů v těle, možná i proto je již dlouho využíván v ajurvédské medicíně.

Co je imunita a jak jí posílit?
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS7.4.2020

Co je imunita a jak jí posílit?

Naše tělo je vybavené fenomenálním obranným systémem, který se nazývá imunita. Imunita nás chrání před viry, bakteriemi, houbami, hlísty a jinými patogeny, které jsou příčinou různých nemocí.

Proč se tvoří vrásky a jak tento proces minimalizovat?
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS23.3.2020

Proč se tvoří vrásky a jak tento proces minimalizovat?

Základními složkami kůže jsou kolagen, elastin a kyselina hyaluronová. Právě změny, kterými tyto tři složky prochází, se pak projevují viditelnými známkami stárnutí pleti.