Potrava pro vaše srdce.

Potrava pro vaše srdce.

SEZNAM NEJLEPŠÍCH POTRAVIN PRO ZDRAVÉ SRDCE.

ČERSTVÉ BYLINKY

Místo přílišného solení ochucujte jídlo čerstvými bylinkami, které obsahují mnoho antioxidantů. Pomůžou vám tak chránit krevní cévy před kornatěním a srdce před vysokým krevním tlakem. Každá bylinka působí navíc širokospektrálně, tím posiluje celý organismus. Mnohé bylinky mají i protizánětlivé, antibakteriální a jiné blahodárné účinky na organismus. 

skoje

LOSOS

Losos obsahuje hodně tzv. omega-3 mastných kyselin, což jsou zdravé tuky, které mohou snížit riziko poruch srdečního rytmu a snížit krevní tlak. Mohou také snížit triglyceridy a omezit zánět. Kardiologové doporučují konzumovat dvakrát týdně porci lososa nebo jiných mastných ryb. Další skvělé ryby pro zdravé srdce a cévy jsou: makrela, sleď, jezerní pstruh, sardinky a ančovičky.

FAZOLE A JINÉ LUŠTĚNINY

Luštěniny mají nízký obsah tuků, vysoký obsah bílkovin, a proto představují výbornou alternativu k červenému masu. Mají také vysoký obsah rozpustné vlákniny. Příznivě ovlivňují srdce, protože dokážou snižovat cholesterol. Je jen málo potravin, které poskytují tak jedinečnou kombinaci zdravých nutrientů se snadnou vstřebatelností, jako je tomu u luštěnin. Fazole obsahují i kyselinu listovou, která pomáhá snížit škodlivý homocystein. Jedná se o rizikový faktor způsobující zánětlivá onemocnění srdce. Kyselina listová mění škodlivý homocystein zpět na neškodný methionin, který tepny nepoškozuje.

ČERVENÉ VÍNO 

Pokud pijete alkohol, trocha červeného vína může být zdravou volbou pro srdce. Obsahuje totiž resveratrol a katechiny, dva antioxidanty, které pomáhají chránit stěny cév. Alkohol může také zvýšit HDL, dobrý cholesterol. Příliš mnoho alkoholu ale škodí celému organismu, a to i srdci. Ženy by neměly vypít denně víc než skleničku vína a u mužů jsou to maximálně dvě skleničky. Pozor, alkohol může způsobit problémy lidem užívající aspirin anebo některé léky. 

BORŮVKY, OSTRUŽINY, MALINY

Bobuloviny jsou brilantní, pokud jde o výživu. Obsahují antioxidanty, které pomáhají neutralizovat volné radikály či nestabilní sloučeniny, které mohou poškozovat buňky, nebo napomáhat vzniku usazenin (aterosklerotických plátů) v cévách a tím přispívat ke kornatění cév. Dospělým, kteří jedli šálek bobulovin denně, se dle finské studie za 8 týdnů snížil krevní tlak a zvýšil HDL („hodný“ cholesterol).

skoje

VLAŠSKÉ OŘECHY A MANDLE

Malá hrst vlašských ořechů denně může snížit hladinu cholesterolu. Může také chránit před zánětem cév. Vlašské ořechy jsou plné omega-3, zdravých tuků (nazývaných mononenasycené tuky), rostlinných sterolů a vlákniny. Několik rozsáhlých vědeckých studií potvrdilo, že pravidelná konzumace ořechů a semen chrání proti srdečním onemocněním.

POMERANČE

Sladké a šťavnaté pomeranče obsahují vitamin C, B1 a kyselinu listovou. Jsou i zdrojem vlákniny, speciálně, když jíte i jejich dužinu a bílou vnitřní slupku (takzvaný mezokarp). Právě v těchto bílých membránách, které oddělují jednotlivé dílky pomerančů, je ve velké míře zastoupený pektin. To je typ rozpustné vlákniny, která pomáhá regulovat hladinu cholesterolu. Pomeranče obsahují také draslík, který pomáhá kontrolovat krevní tlak a jsou nízkokalorické, takže pomáhají i při hubnutí.

OLIVY A OLIVOVÝ OLEJ

Mnohé výzkumy provedené za posledních 40 let potvrdily, že olivový olej má prokazatelně příznivý vliv na stav srdce – nejen, že snižuje hladinu LDL („špatného“) cholesterolu, ale zároveň zvyšuje hladinu cholesterolu dobrého (HDL). Navíc olivový olej obsahuje cenné nutriční látky jako je vitamin E, nebo některé polyfenoly například hydroxytyrosol a pomáhá čistit cévy od usazeného cholesterolu. Skvělé účinky má i extrakt z olivových listů s obsahem polyfenolu oleuropeinu. Olivový olej má i protizánětlivé účinky. Pozor na olivy v slaném nálevu, případně na solené sušené olivy, obsahují vysoký obsah sodíku, což může zvyšovat krevní tlak.

skoje

OVESNÉ VLOČKY

Ovesná kaše, či ovesné otruby jsou cenným zdrojem mnoha důležitých živin. Ovesné vločky blahodárně působí na hladinu cholesterolu, krevní tlak, ale i na hladinu krevního cukru. Ovesné vločky obsahují bílkoviny, tuk, vápník, železo, mangan, vitaminy B1 a B9,  ale i vitamin E. Jedna americká studie potvrdila, že u lidí, co denně konzumovali ovesné vločky se výrazně snížil krevní tlak.

LNĚNÉ SEMÍNKO A LNĚNÝ OLEJ

Lněné semínko obsahuje velké množství kyseliny alfa-linolenové (ALA), což je omega 3 mastná kyselina, která napomáhá proudění krve tím, že snižuje lepivost krevních destiček. Navíc má lněné semínko vysoký obsah rozpustné vlákniny, která pomáhá snižovat hladinu cholesterolu, čímž snižuje riziko srdečních onemocnění. Lněné semínko doporučujeme jíst rozemleté,  nebo užívat olej z lněného semínka.

TŘEŠNĚ A VIŠNĚ

Jsou bohatým zdrojem betakarotenu, který prospívá srdci. Také obsahují i hodně vitaminu C, který svým antioxidačním potenciálem pomáhá v boji s volnými radikály. Obsahují i velké množství rozpustné vlákniny, která příznivě působí na hladinu cholesterolu v krvi. Třesně mají i protizánětlivé účinky, pomáhají při dně či dokonce při artritidě.

skoje

GRANÁTOVÉ JABLKO

Klinické studie prokázaly, že granátové jablko má kardioprotektivní účinky. Pomáhá snižovat krevní tlak a pomáhá v prevenci aterosklerózy.

ZVAŽTE UŽÍVANÍ DOPLŇKŮ STRAVY

V případě, že nejste schopni z jakéhokoliv důvodu pro sebe zabezpečit čerstvou a vyváženou stravu pro zdraví srdce, zvažte užívání doplňku stravy Omega 3+3 ANNA BRANDEJS, který obsahuje vysoké koncentrace omega 3 mastných kyselin, standardizovaných extraktů polyfenolů z plodů oliv, olivových listů a hroznových jadérek. 

A nezapomeňte – nejhorším faktorem pro zdraví je dlouhodobý, byť mírný stres. 

S článkem souvisí tyto výrobky:

Omega 3+3 ANNA BRANDEJS
S vysokou dávkou omega 3 mastných kyselin + 3 silných rostlinných extraktů, které přispívají k ochraně
1 490 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
Chcete, aby Vaše pleť vypadala co nejlépe?
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS30.6.2021

Chcete, aby Vaše pleť vypadala co nejlépe?

Spolu s „must have“ návykem – každý den nanést na obličej krém s ochranným faktorem SPF 30 je nutné se také podívat, co máte na talíři. A vůbec není dobré být posedlý nějakou jednou „superpotravinou“. Naopak, existuje mnoho potravin, které pleti pomůžou pomaleji stárnout, anebo ji dokonce můžou i vylepšit. V případě, že vaše strava bude dlouhodobě obsahovat hodně těchto potravin.

Každý chce dlouho žít, ale nikdo nechce být nemocný.
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS23.3.2021

Každý chce dlouho žít, ale nikdo nechce být nemocný.

Ještě před sto lety byla v ČR průměrná doba dožití 44 let. Průměrný věk dožití se za posledních 100 let navýšil o 35 let! Dožíváme se o neuvěřitelných 35 let déle, ale mnoho lidí již po 40 začne trpět chronickými nemocemi, které kvalitu života výrazně snižují. 

Srdce znamená život a u jeho podpory byste neměli dělat kompromisy.
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS23.3.2021

Srdce znamená život a u jeho podpory byste neměli dělat kompromisy.

V čem se Omega 3+3 ANNA BRANDEJS liší od doplňků nabízejících pouze omega 3 mastné kyseliny či všeobecně známé antioxidanty typu česnek, zelený čaj či Koenzym Q10? 

Kurkuma je jednou z nejoceňovanějších rostlin na světě.
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS16.3.2021

Kurkuma je jednou z nejoceňovanějších rostlin na světě.

A to proto, že obsahuje 4 % látek zvaných kurkuminy, které mají silný antioxidační a protizánětlivý účinek.

Konečně! Produkt s kolagenem na omlazení pleti s rychlým viditelným účinkem
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS20.2.2021

Konečně! Produkt s kolagenem na omlazení pleti s rychlým viditelným účinkem

Očekáváte od doplňku stravy na omlazení pleti rychlé a dlouhodobé výsledky? Jeden takový pro vás máme, jeho účinky potvrzuje 96,15 % uživatelek hodnotících výsledky maximálním počtem bodů.