5 rad pro krásné rty i v zimě

5 rad pro krásné rty i v zimě

Rty jsou v průběhu chladného počasí vystaveny mnoha negativním vlivům. Rychle tak schnou, praskají a celkově slábnou. Přinášíme vám několik jednoduchých zásad, které stačí dodržovat, aby rtíky byly jako ze škatulky i v zimě. Zároveň poradíme, jak vykouzlit krásné a plné rty třeba na silvestrovskou párty.

1. Kůžičku netrhejte ani nekousejte

Ve velice mrazivém počasí nám rty popraskají raz dva. Může se tedy stát, že se začne kůžička snadno odlupovat. Pokožka na našich rtech je velice citlivá a tenká, takže pokud jí odtrhneme, může dojít k dlouhodobému poškození. Vyvarujte se tomu!

2. Rty v žádném případě neolizujte

I když je to velice lákavé, suché rty nikdy neolizujte. Pokud zrovna nemůžete rty namazat balzámem, musíte se snažit nepříjemný pocit vydržet. Když rty olíznete, dojde jen ke krátkodobé úlevě a budou se ještě více vysušovat.

3. Nepoužívejte lesk, ale jelení lůj

Na zimu je opravdu dobré na chvíli lesky na rty odložit. Klasický jelení lůj je v tomto období ideálním ochranným prostředkem. Klidně sáhněte po přípravcích s medem nebo aloe vera a na lyžování se vybavte balzámem s UV faktorem. Zimní sluníčko totiž dokáže také pěkně potrápit.

4. Hydratujte

Nedostatek vody a špatná životospráva se velmi rychle projeví na stavu naší pokožky. Pěkný vzhled rtů je v této souvislosti také ohrožen. Proto pijte dostatek čisté vody každý den. Záleží na možnostech zaměstnání a celkové aktivitě, ale 2 litry vody denně jsou základ. Správně hydratovat a současně zvětšit objem rtů můžete například prostřednictvím přípravku Pretox Pout. Tento produkt hydratuje a obnovuje produkci glukosaminglykanů a kolagenu, stěžejních prvků pro plnost a objem rtů.

5. Před nanesením rtěnky použijte jelení lůj

Zabráníte tak nepříjemnému vysušení a zároveň nenarušíte oblíbené líčení. Kromě jeleního loje můžete použít přípravek Pretox Pout nebo SAL 29 Perfect lips. Oba přípravky hydratují, zvětšují objem rtů a rovněž redukují povrchové vrásky. Rty dle představ se tedy budete moc pochlubit třeba při vánoční slavnostní večeři nebo silvestrovské párty.

S článkem souvisí tyto výrobky:

SAL29 Perfect lips
Získejte krásnější rty bez pomoci plastického chirurga. Bezbarvá balzámová rtěnka zajistí hydrataci rtů
V těhotenství a při kojení
429 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
Brrr… zase ta zima!
Omlazení pleti17.10.2012

Brrr… zase ta zima!

Ráno se probouzíme do teplot jen něco málo nad nulou a většina z nás už nažhavila svá topná tělesa, nebo je minimálně připravila do pohotovostní polohy. Nekompromisní znamení, že i babí léto je definitivně u konce. Nejvyšší čas vyzbrojit se proti mrazivému počasí.

Hydratace a zvětšení rtů
Omlazení pleti23.6.2012

Hydratace a zvětšení rtů

Udržet krásné zdravé rty během léta není jednoduché. Sluneční paprsky a tropické vedro způsobují celkovou dehydrataci organismu a ta se jako první projeví na rtech. Začnou být seschlé a jemná pokožka může praskat. Pokud naše rty nemají dostatečnou hydrataci, nemůžou být ani velké a plné. Řiďte se proto během léta několika pravidly: hydratovat, vyživovat a chránit.

Bleskové líčení aneb když máte jen 10 minut
Omlazení pleti9.6.2012

Bleskové líčení aneb když máte jen 10 minut

Budík nezazvonil nebo prostě zase nestíháte a máte na dokonalé líčení pouze 10 minut? Projděte si naše rady, jak vtěsnat do krátké doby všechny důležité kroky každodenního líčení a odejít z domu přirozeně krásná.

17 nejhorších zvyků při péči o pleť
Omlazení pleti16.5.2012

17 nejhorších zvyků při péči o pleť

Tak dámy, přiznejte se. Kolik špatných zvyků při péči o svou pleť se týká také vás? Poradíme vám, čemu se vyhnout...

10 přikázání pro čistou pleť
Omlazení pleti12.5.2012

10 přikázání pro čistou pleť

Chcete se navždy zbavit pupínků? Jistě, kdo by nechtěl. Přinášíme výčet deseti pravidel, které je pro to potřeba dodržovat.