Bleskové líčení aneb když máte jen 10 minut

Bleskové líčení aneb když máte jen 10 minut

Budík nezazvonil nebo prostě zase nestíháte a máte na dokonalé líčení pouze 10 minut? Projděte si naše rady, jak vtěsnat do krátké doby všechny důležité kroky každodenního líčení a odejít z domu přirozeně krásná.

Rychlé líčení za 10 minut

Co budete potřebovat:

Denní krém
Make-up a korektor
Pudr a líčka
Řasenka
Oční tužka (černá nebo hnědá) a kartáček na obočí
Rtěnka
Parfém
 

Krok 1 – Denní krém

Na důkladně očištěný obličej naneste svůj denní pleťový krém. V létě by měl být krém lehký  hydratační a v zimě hutnější a pečující. Krém by měl obsahovat vyživující a omlazující látky. Velkým hitem posledních let je omlazení pleti pomocí peptidů. Zatímco přes den usilovně pracujete, krém se stará o to, aby pleť byla vyživena, chrání ji a omlazuje. Účinné peptidy obsahuje např. kosmetika Dermaheal.
 
 

Krok 2 – Pleťový podklad

Poté, co se krém vsákne, odstraníme zbytek případné mastnoty papírovým kapesníčkem a naneseme make-up. I ve spěchu dáváme pozor na dokonalé rozetření a zajíždíme až ke ušním boltcům a k vlasům, aby nám na obličeji nezůstaly mapy make-upu. Poté nanášíme pudr a tím fixujeme make-up. Když je naše pleť díky pudru matná, můžeme se pustit do aplikace korektoru. Nanášíme jej až po pudru, aby lépe držel. Korektor aplikujeme na případné kruhy pod očima a nedokonalosti pleti v podobě pigmentových skvrn, rozšířených žilek, pupínků či jizviček. Korektor by měl být vždy o jeden odstín světlejší než make-up. Na závěr vykouzlíme zdravou barvu pomocí růžových či hnědých líček, které jemně rozetřeme po délce lícních kostí.
 

Krok 3 – Obočí a řasy

Protože nemáme čas na propracované malování očních stínů, aplikujeme pouze řasenku. Pečlivě a pomalu naneste barvu na řasy způsobem zig zag – kartáček táhneme směrem nahoru s jemnými pohyby ze strany na stranu. Na obočí by se nemělo nikdy zapomenout, obzvláště v případě, že je líčení jednoduché. Černou nebo hnědou konturovací tužkou lehce obočí nabarvíme šrafováním směrem od vnitřní části obočí ven. Poté obočí a jeho odstín doladíme kartáčkem.
 

Krok 4 – Rtěnka

Rtěnku a malé zrcátko noste vždy u sebe. Pokud je líčení jednoduché nebo po celém dni méně výrazné, rtěnka dokáže divy. Pečlivě aplikujte rtěnku tak, jak jste zvyklá. Naneste ji však až ke koutkům úst a dejte pozor na zuby:-) 
 

Krok 5 – Parfém

Váš přirozený look vytvořený za 10 minut ve spěchu doplní oblíbený parfém. Vedle klasické aplikace naneste pár kapiček parfému i na spánky, za ušní lalůčky a vnitřní stranu zápěstí. Nikdy nevíte, kdy se bude parfém na správném místě hodit :-)
Starší články:
17 nejhorších zvyků při péči o pleť
Omlazení pleti16.5.2012

17 nejhorších zvyků při péči o pleť

Tak dámy, přiznejte se. Kolik špatných zvyků při péči o svou pleť se týká také vás? Poradíme vám, čemu se vyhnout...

10 přikázání pro čistou pleť
Omlazení pleti12.5.2012

10 přikázání pro čistou pleť

Chcete se navždy zbavit pupínků? Jistě, kdo by nechtěl. Přinášíme výčet deseti pravidel, které je pro to potřeba dodržovat.

9 tipů pro mladý vzhled vašich očí
Omlazení pleti8.5.2012

9 tipů pro mladý vzhled vašich očí

Vrásky, váčky pod očima ani černé kruhy nemají šanci. Devětkrát vám poradíme jak na to.

11 otázek a odpovědí před použitím derma válečku
Omlazení pleti17.3.2012

11 otázek a odpovědí před použitím derma válečku

Doslechla jste se o derma válečku a rozhodujete se, zda si jej pořídit? Připravili jsme 10 nejčastějších otázek a odpovědí, abychom vám rozhodování ulehčili.

Jak na kruhy pod očima
Omlazení pleti15.3.2012

Jak na kruhy pod očima

Kruhy pod očima dokáží přidat i několik let. Pleť kvůli nim vypadá unavená a nezdravá. Někdo je zdědí po rodičích, jiný si za ně může sám. Kruhy pod očima mají hned několik příčin, ale také možností odstranění.