6 rad v boji proti vráskám

6 rad v boji proti vráskám

Základem krásné a zdravé pleti je důkladná a pravidelná péče. Ani dokonalá starost však nezastaví stárnutí, které se nejčastěji projevuje vznikem vrásek a ochablostí pokožky. Stárnutí pleti nelze zastavit, ale správnou péčí jej můžete zpomalit. Kvalitní kosmetika a pravidelné čištění pleti jsou základem. Co můžeme v boji proti vráskám udělat více?

1. Čištění a vhodná kosmetika

Každodenní večerní rituál odstranění mape-upu a nečistot po celém dni je v péči o pleť nutnost, stejně jako používání nočního i denního pleťového krému. Vybrat správnou kosmetiku, která vyhovuje všem individuálních ženských potřebám je alchymie. Vybírejte proto své kosmetické pomocníky pečlivě. Náš životní prostor je přeplněn alergeny a toxiny, není tedy náhodou, že kvalitní výrobky špičkových firem jsou prosty parfemace a nejsou přibarvovány. V případě kosmetiky se nebojte připlatit za kvalitu. O radu můžete poprosit odborníka tedy dermatologa nebo zkušenou kosmetičku. 
 
Proti vráskám s válečkem derma roller

2. Aplikujte krém tam, kde vrásky vznikají?

Lidská kůže se skládá ze tří hlavních částí - pokožka, škára a podkoží. Vrásky vznikají ve škáře (dermis), která je v oblasti obličeje ukryta zhruba 1 mm pod vrchní částí pokožky (epidermis). Při aplikaci nočního krému se jeho účinné látky dostanou převážně jen do epidermis a tím je jejich účinek snížený. K docílení vysoké absorpce krému či séra hluboko do kůže pomůže kosmetický pomocník derma váleček Medik8 s mikrojehlami. Používáním válečku se v pokožce vytváří drobné vpichy, díky kterým se dostanou účinné látky z později aplikovaného krému či séra hluboko do dermis a tím působí ve správných místech. Drobné ranky navíc téměř okamžitě zahájí proces hojení a produkci kolagenu a elastinu, které pleť viditelně omlazují a redukují nedostatky.
 
 
Videonávod pro použití derma válečku: 
 

 
3. Spěte dostatečně
Během spánku regeneruje tělo i mysl a pokožka nabírá na svěžesti a kráse. Najděte si v dnešní uspěchané době dostatek času na spánek. Obecně se doporučuje spát 7 - 8 hodiny denně, ale potřeba délky spánku se mezi lidmi liší. Spěte tedy tolik, kolik potřebujete.
 
Derma váleček v akci při odstranění vrásek

4. Dodržujte zdravý životní styl

Zahoďte cigaretu, kávu vyměňte za dostatek spánku, místo čokolády zvolte ovoce, zařaďte do svého jídelníčku zeleninu a občas si protáhněte tělo na kole, v posilovně nebo jen doma u televize. Výsledky se dostaví okamžitě!
 

5. Hodně pijte

Nedostatek vody urychluje stárnutí pleti tedy vznik vrásek a celkovou ochablost pokožky. Bylo dokázáno, že pravidelný příjem tekutin může proces předčasného stárnutí pleti nejen zastavit, ale také výrazně vylepšit dosavadní stav pleti. Denní příjem tekutin by měl obsahovat alespoň 2 litry především stolních a minerálních vod či bylinkových čajů.  Tyto tři nápoje jsou opravdovou studnicí mládí. 
 

6. Chraňte se před UV paprsky

Pokud patříte mezi ty, kteří sluníčko ke svému spokojenému životu potřebují, nezapomeňte se chránit před UVA a UVB paprsky. Mnohem nebezpečnější z této dvojice jsou UVA paprsky. Pronikají hluboko do kůže, až do dermis, kde způsobují předčasné stárnutí, vrásky, pigmentové skvrny a další nedostatky pokožky. UVA tvoří až 95 % všech paprsků, které naše kůže přijme. Lidské tělo proti nim nemá přirozený systém ochrany, proto velmi často dochází ke skrytému poškození pokožky. I tyto paprsky hrají významnou roli při vzniku rakoviny kůže. Chraňte se proto kosmetikou s ochranným faktorem (SPF) nejméně 30.
Starší články:
6 tipů, jak získat husté a dlouhé řasy
Omlazení pleti12.10.2011

6 tipů, jak získat husté a dlouhé řasy

Krásné řasy jsou symbolem ženskosti. Každá žena touží po oslnivém pohledu očí olemovaných dlouhými a hustými řasami. Kvůli tomu zkouší nejrůznější metody prodlužování řas, které jsou většinou finančně náročné nebo nezdravé pro oči. Pokud jste již prošla některou z metod prodlužování a nyní jsou vaše řasy oslabené či krátké nebo jste zkoušela různé přípravky a mrkací panenka z vás pořád není. Přečtěte si naše rady.

Pleťové sérum - nutnost v péči o pleť
Omlazení pleti10.10.2011

Pleťové sérum - nutnost v péči o pleť

Pleťové sérum je lehký výživný koktejl pro vaši pokožku, který obsahuje mnoho účinných a potřebných látek. Kvalitní sérum však v kosmetických poličkách českých ženy často chybí a to je velká škoda. Mnohdy totiž dokáže po náročném dni dodat pleti potřebné látky a hydrataci lépe než krém.

Boj proti vráskám není předem ztracený
Omlazení pleti10.9.2011

Boj proti vráskám není předem ztracený

Vrásky jsou jedna z nejvíce nepříjemných věcí, které se nevyhnou žádné ženě ale ani žádnému muži. Vrásky, zvláště na obličeji, jsou odjakživa součástí našeho přirozeného stárnutí. V dřívějších dobách v podstatě nebyla jediná možnost, jak proti vráskám bojovat, brali se jako přirozená součást života.

Nenechte si kazit život vráskami okolo očí
Omlazení pleti16.8.2011

Nenechte si kazit život vráskami okolo očí

Vrásky okolo očí jsou velice nepříjemné. Většinou vznikají jako první vrásky na obličeji vůbec a to z toho důvodu, že okolo očí je kůže nejslabší a nejvíce náchylná k poškození. Vrásky okolo očí jsou ty, které mohou vznikat už mezi dvacátým a třicátým rokem života, ale dá se proti nim bojovat tak, že se jejich vznik dá velmi dobře oddálit.

Látky, které regenerují pleť
Omlazení pleti14.8.2011

Látky, které regenerují pleť

Pokud chcete mít mladou a krásnou pokožku a hledáte ten správný přípravek pro vás, hledejte to, co má to nejlepší složení pro obnovu pleti. Látek, které by měl takový přípravek obsahovat je hned několik a my Vám je v zápětí představíme.