Jak na kruhy pod očima

Jak na kruhy pod očima

Kruhy pod očima dokáží přidat i několik let. Pleť kvůli nim vypadá unavená a nezdravá. Někdo je zdědí po rodičích, jiný si za ně může sám. Kruhy pod očima mají hned několik příčin, ale také možností odstranění.

Při pohledu do zrcadla se trochu ušklíbnete, možná zděsíte nebo lehce naštvete. Zase kruhy pod očima. Zkuste ve své mysli zapátrat, jaká může být jejich příčina. Mezi ty nejčastější patří stresové období, strach, úzkost, nedostatek spánku, ale také namáhání očí, nedostatek vitamínu A, onemocnění, špatná péče o kůži kolem očí nebo chybné stravování (mnoho soli, uzenin, smažených pokrmů). Pokud Vás problém trápí již delší dobu, objednejte se k dermatologovi. Odborník vám poradí a vy můžete začít na odstranění příčiny pracovat. Zkuste se také podívat na své rodiče, pokud mají kruhy pod očima, bude pravděpodobnou příčinou dědičný faktor. 

Jak s kruhy pod očima bojovat

Méně solte, hodně pijte, jezte zdravě
Důležitý je příjem vitamínu A (betakarotenu) a vitamínu D. Dopřejte si pravidelně mrkvový fresh džus nebo mrkvový salát. Áčko můžete pokožce doplnit také v podobě speciálně vyvinutých vitamínů pro pleť Monodermá A15. Kapsle Monodermá obsahují čistý koncentrát přírodního vitamínu. Účinek poznáte hned při první aplikaci. 

Kosmetika
Na trhu najdete i speciální přípravky a masky. Kosmetické přípravky jednoduše nanesete a během chvíle by kruhy měly zmizet. Pokud máte více času, aplikujte gelovou či krémovou masku na ošetření kruhů pod očima, po 15 - 20 minutách by měl být problém fuč. 

odstranění kruhů pod očimaBabské rady na kruhy pod očima 
Na podrážděné nateklé oči platí obklad.

Teplý obklad - zalijte horkou vodou dva čajové sáčky s černým, heřmánkovým nebo lipovým čajem, poté je z vody vyndejte, nechte chvíli vychladnout a ještě teplé položte na pár minut na zavřené unavené oči. 

Studený obklad - na zavřené oči přiložte na 5 - 10 min vychladlé sáčky s např. heřmánkovým čajem nebo použijte kapesníčky či vatové tampóny namočené ve studené vodě. Použít můžete i dva plátky vychlazené okurky z lednice.

Maskujte se
Kruhy můžete zakrýt pomocí korektoru. Volte tekutý s rozjasňujícím efektem, který vám dodá příjemně svěží vzhled. Tuhé přípravky nejsou vhodné, protože se nevsakují. Na závěr se vyhněte pudru, ten jenom zvýrazní vrásky.

Prevence každý večer a ráno
Jako prevenci zvolte oční krém. Péče o oční okolí pomůže i proti stárnutí. Například intenzivní oční krém Pretox Eyelift dodá pokožce potřebné živiny po náročném dni a ráno pomůže s otoky. Navíc pomáhá v boji proti vráskám. 
 
Cvičte tělem i očima 
Pravidelný cvičením a sportem krásně okysličíte krev a prokrvíte pokožku. Pleť bude svěží a váš vzhled také. Zapojte i oční cviky, mohou pomoci i se zrakem. 
 
Odpočinek
Najděte si dostatek času na relaxaci a spánek.
 
Co je samozřejmostí
Vynechte alkohol, přestaňte kouřit.
 
Poraďte se
Příčinou kruhů pod očima může být i zdravotní stav, proto doporučujeme před začátkem radikální samoléčby konzultaci s dermatologem.

S článkem souvisí tyto výrobky:

Oční krém Dermaheal Cosmeceutical
Trápí Vás vrásky okolo očí? Již nemusí! Oční krém Dermaheal vás zbaví vrásek okolo očí, revitalizuje
V těhotenství a při kojení
1 730 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
Zázračné kosmetické účinky vody
Omlazení pleti14.3.2012

Zázračné kosmetické účinky vody

Voda tvoří sedmdesát až osmdesát procent lidského těla, má ohromný detoxikační účinek a zbavuje tělo tedy i pokožku toxinů a škodlivin. Ve vodě se schraňují zásoby cenných látek a kyslíku. Díky dostatečnému přijmu vody se cítíme svěží a zdraví. Jaké účinky má voda v kosmetice?

Jak líčením zvětšit objem rtů
Omlazení pleti13.3.2012

Jak líčením zvětšit objem rtů

Pokud máte rty malé a úzké, ale chtěla byste je mít plné a výrazné, máme pro vás několik rad a tipů, jak toho pomocí správné péče a líčidel dosáhnout.

Vydejte se s peptidy zpět v čase, zbavte se vrásek
Omlazení pleti7.3.2012

Vydejte se s peptidy zpět v čase, zbavte se vrásek

Peptidy jsou v současné estetické dermatologii jednou z nejúčinnějších látek, která dokáže neinjekčně vyplnit vrásky a omladit pleť. Díky tomu se staly velmi vyhledávanou složkou kosmetických přípravků. Proč jsou tak účinné?

Vrásky, jak je odstranit?
Omlazení pleti4.2.2012

Vrásky, jak je odstranit?

Vrásky jsou jedny z nejviditelnějších projevů stárnutí pleti, a proto jsou mezi ženami velmi obávanými vadami na kráse. Vráskám se žádná z nás nevyhne, ale můžeme jim vzdorovat, a když už se objeví, účinně proti nim bojovat.

Akné, ach né!
Omlazení pleti21.1.2012

Akné, ach né!

Akné je bolavý a traumatizující zážitek, který nás opakovaně provází od pubertálních let klidně až do čtyřiceti. Toto chronické kožní onemocnění může překvapit nejen na obličeji, ale také na zádech, hrudníku, šíji či jiných částech těla a má „skvělou“ vlastnost, objeví se přesně ve chvíli, kdy to nejméně čekáte a potřebujete.