Vydejte se s peptidy zpět v čase, zbavte se vrásek

Vydejte se s peptidy zpět v čase, zbavte se vrásek

Peptidy jsou v současné estetické dermatologii jednou z nejúčinnějších látek, která dokáže neinjekčně vyplnit vrásky a omladit pleť. Díky tomu se staly velmi vyhledávanou složkou kosmetických přípravků. Proč jsou tak účinné?

Peptidy se často přirovnávají k látce zvané botulotoxin. Dokáží vyplnit vrásky a předcházet vzniku nových avšak bez použití jehel a s nižšími finančními náklady. Peptidy jsou tělu vlastní látka. Díky jejich přirozené snášenlivosti jsou vhodné i pro velmi citlivou pleť.
 
peptidy v krémech na vráskyPeptidy jsou důležitou součástí regenerační schopnosti kůže. S přibývajícím věkem naše pokožka stárne. Ubývá kolagenu a elastinu, pleť začíná vlivem gravitace klesat a ztrácí svou pružnost. Mladistvé kontury obličeje se ztrácejí a vznikají vrásky. Peptidy jsou látka, která signalizuje buňkám zahájení regeneračního procesu, tvorbu kolagenu a tím omlazení pleti. S věkem však ubývá v pokožce i peptidů a to je důvod, proč je pokožce doplňujeme prostřednictvím kosmetických přípravků a tím posilujeme její regenerační proces.
 
Existuje peptid zvaný Argirelin, který působí jako svalový relaxant. Blokuje přenos signálů z nervů na svaly obličeje, tím dokáže tlumit svalové kontrakce a podporuje hladkost pleti. Jeho účinky jsou podobné jako u léčby botulotoxinem. Tento zázračný peptid obsahuje např. přípravek Pretox 20.
Starší články:
Vrásky, jak je odstranit?
Omlazení pleti4.2.2012

Vrásky, jak je odstranit?

Vrásky jsou jedny z nejviditelnějších projevů stárnutí pleti, a proto jsou mezi ženami velmi obávanými vadami na kráse. Vráskám se žádná z nás nevyhne, ale můžeme jim vzdorovat, a když už se objeví, účinně proti nim bojovat.

Akné, ach né!
Omlazení pleti21.1.2012

Akné, ach né!

Akné je bolavý a traumatizující zážitek, který nás opakovaně provází od pubertálních let klidně až do čtyřiceti. Toto chronické kožní onemocnění může překvapit nejen na obličeji, ale také na zádech, hrudníku, šíji či jiných částech těla a má „skvělou“ vlastnost, objeví se přesně ve chvíli, kdy to nejméně čekáte a potřebujete.

Jak se starat o pleť ve věku od 20-ti do 50-ti let
Omlazení pleti24.12.2011

Jak se starat o pleť ve věku od 20-ti do 50-ti let

Ať už je Vám 20, 30, nebo i 50 let, máme pro Vás zajímavý souhrn tipů pro péči o vaši pleť. Každá žena může být ještě hezčí a mladší, když ví jak na to ;)

Sedm profesionálních tipů pro péči o pleť
Omlazení pleti23.12.2011

Sedm profesionálních tipů pro péči o pleť

Nyní vám v sedmi krocích poradíme, na co hledět při péči o vaši pleť na obličeji a dekoltu. Čtěte dále...

Kyselina hyaluronová v krému nebo injekčně?
Omlazení pleti21.11.2011

Kyselina hyaluronová v krému nebo injekčně?

Kyselina hyaluronová je v současné době jedna z nejpopulárnějších látek používaných k vyhlazení vrásek. Jaký způsob aplikace této kyseliny mládí je však nejúčinnější?